folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bdpliye Kafayı Oturtan Bilgehan‘A 2 Yıl Hapis

Bdpliye Kafayı Oturtan Bilgehan‘A 2 Yıl Hapis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

İslam'a göre Hak-Batıl, Tevhid - Tagut olayı vardır. Orta yol yok.

Yeryüzünde dinsizlik diye birşey asla var olmamıştır, şu anda da yoktur, kıyamete dek de olmayacaktır.

Kişinin en çok sevdiği ne ise, onun ilahı odur.

Kişi herşeyini her işini her sözünü her çabasını her proramını yani tüm hayatını bir kadın uğruna yapılandırıyorsa onun ilahı kadındır. Para için yapıyorsa onun ilahı paradır. Mal mülk için yapıyorsa onun ilahı servettir. Makam koltuk içinse onun ilahı masadır.

Tüm bunlar bir yana amaçsız kuralsız sadece kendi nefsine hevasına göreyse tümherşeyi, işte onun da ilahı kendisidir.

Nefsini ilah edineni gördün mü? Furkan Suresi 43.Ayet

Yani herkes bir dinin üzerindedir.

Ta ki; kabirlere varıncaya kadar. Humeze Suresi 2. Ayet

Sonra siz kesinlikle bileceksiniz. Humeze Suresi 3. Ayet

Kişi de tüm hayatını Allah'ın indirdiği hükümlere göre tanzim ederse onun da ilahı O'dur.

Allah'tan başka ilah yoktur.

Daha açıklayıcı olmaya çalışayım.

Sen bir işte çalışıyorsun, patronun sana iş verecek karşılığında maaş verecek. Ama sen çalışmayıp kendi kafana göre takılıyorsun onun verdiği işleri yapmıyorsun.

Bu patron ne yapmalı ?

yıkılma sakın !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Kampanya başlatır neyse parası veririz :) koskoca ülkeyi bırak tahribattan çıkartırırız o paranın çoğunu

Nah cikartirsin :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    mont-blanc bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı
    mont-blanc bunu yazdı

@zumsuk

Yoksa onu uydurdu mu diyorlar ? De ki "Eğer doğru söylüyorsanız, O'nun gibi bir sure getirin, Allah'tan başka çağırabileceğiniz tüm yardımcılarınızı da çağırın."      Yunus Suresi 38. Ayet

Tevbe (9) / 28-29

Ey iman edenler! Allah'a ortak koşanlar ancak bir pislikten ibarettir. Artık bu yıllarından sonra, Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah dilerse lütfuyla sizi zengin kılar. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. 

Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

ya hocam allah varsaki olabilir tabi niye olmasın ve benide o yarattıysa niçin bu kadar öfkeli biz ateistlere sadece onu biraz sorguladık diye niçi bize üvey evlat muamelesi yapıyorki üzüyor bizi , bir yaratıcı varsa ki en büyül kudret sahibidir bu kadar saldırgan kelamlarda bulunmaz bence daha fazla merhamet ve yapıcı yaklaşırdı bence olaylara daha çok bir insan kendi duygularını yansıtmış gibi bu satırlarda ne diyorsun

Birincisi; Allah'ın varlığı, ilahlığı, hükümranlığına dair Yaratıcı Kur'an'daki ayetlerde doğrudan doğruya akla hitap etmiştir.

İkincisi; Allah'ın varlığı ilahlık ve hükümranlığını kabul ettikten sonra sana bazı konularda serbestlik vermemiştir. Bu heryerde böyledir. Bir yasak varsa bundan kimse istisna tutulmaz.

Üçüncüsü; eğer bir insan eli varsa bu ayetlerde, bu milyarlarca insanı bu yoldan çevirmek ve hakikate ari biçimde göstermek senin en büyük vazifendir ki böyle düşünenlere de Allah üstteki Yunus suresi 38. Ayet ile bedahaten meydan okumuştur.

Görmediğim, duymadığım, koklamadığım, hissetmediğim, tatmadığım yada "birincisi" dediğin kısımdaki gibi aklıma hitap etmeyen birşeye inanmakta güçlük çekiyorum kusura bakma.

Din bu kadar akla hitap eden birşey olsaydı ; kanıtlanırdı. Musa suda yürümüş... E günümüzde insanlar ayda yürüyor ??? Musanın suda yürümüş olmasına mucize deyip ayda yürünmesine normal bakan insanları anlamakta güçlük çekiyorum kusura bakma.

Üzerine dünyadaki 1.5 milyar müslümanın ne durumda olsuğunu gördüğümden inanmak mantıklı gelmiyor. Günümüzdeki bütün dini alimler sapıtmış. Müslüman kesimde 'sen ona bakma, şuna bakma, buna bakma' diyebiliyor yalnızca.

Müslüman diye akp'ye oy verip ; yapılan yolsuzluklar ardından 'o tam müslüman değil ona bakma' demek bana aptallık geliyor.

Neyse bu konuda konuşacak sayfalar dolusu şey var ama ;

din muhabbeti nereden geldi ? şeriattan geldi. Bende şeriata olan bakış açımı söyledim. İşin özü devlet herhangi bir dine yada herhangi bir ırka yakınlık kurmamalı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

muhabbet inanç üzerinden gitmesi ne tuhaf. bu arada okudumda yazılanları diyeceğim o ki;

devlet şu anda bile vatandaşına bakamıyor islami kurallar geldiğinde hiç bakmayacaktır.

konuya gelirsek; alnından öpülesi adam...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

30 bin kişinin katili  öcalanı uçakla getirenleri hapise atan bir sistem

kışın buz gibi soğukta yazın sıcakta vatan diyenleri hapise atan bir sistem

merak etme hapiste kral gibi bakarlar ona

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

hocam son cümlende böyle düşünenlere meydan okumuştur diyorsun neden bunu yapıyorsunuz allah(!) aşkına niye hala kendinizi inandığınız için üstün görüp allahın yanına koyup ateistlere allah meydan okumuştur diyorsunuz buna inanıyorsan allah senin gibi benide yarattı yani müslümanlığa göre bu böyle niye beni karşısına alıyor niye beni ayırıyor niye insanları kutuplaştırıyor niye beni öldürmenizi söylüyor niye bana meydan okuyor madem ben onun kuluyum niye yarattığı zihin sorguladığı için bana bu kadar kızgın neden kendi yarattığı halde yaptığım hatalarda bana merhametle yaklaşmaya çalışmayıp tehditler savuruyor niye?

Allah kimseyi ayırmaz, bunu söyleyen halt etmiş. Allah kullarının attığı atacağı her adımı bilir. Ama bu demek değildi seni yaratıp bu ateist olacak ve cehennemde yakacağım dedi. Sana akıl verdi, olaylar arasında ilişki kur, arayarak araştırarak düşünerek kendisini bulman için. İşte bu yüzden, aklın olduğu için yaptığın herşeyden sen sorumlusun.

Sorman gereken asıl soru şu olmalıydı : Ben inanmıyorum o yüzden yapmıyorum, siz inandığınız halde emirlerini yapmıyorsunuz. Hangimiz daha suçlu ?

İşte inanan birisi olarak kendime cevabını veremediğim en büyük sorulardan birisi.

Ayrıca hoca; üslubuna dikkat et. Dalga geçer gibi cümleler kurma.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

hocam son cümlende böyle düşünenlere meydan okumuştur diyorsun neden bunu yapıyorsunuz allah(!) aşkına niye hala kendinizi inandığınız için üstün görüp allahın yanına koyup ateistlere allah meydan okumuştur diyorsunuz buna inanıyorsan allah senin gibi benide yarattı yani müslümanlığa göre bu böyle niye beni karşısına alıyor niye beni ayırıyor niye insanları kutuplaştırıyor niye beni öldürmenizi söylüyor niye bana meydan okuyor madem ben onun kuluyum niye yarattığı zihin sorguladığı için bana bu kadar kızgın neden kendi yarattığı halde yaptığım hatalarda bana merhametle yaklaşmaya çalışmayıp tehditler savuruyor niye?

Allah kimseyi ayırmaz, bunu söyleyen halt etmiş. Allah kullarının attığı atacağı her adımı bilir. Ama bu demek değildi seni yaratıp bu ateist olacak ve cehennemde yakacağım dedi. Sana akıl verdi, olaylar arasında ilişki kur, arayarak araştırarak düşünerek kendisini bulman için. İşte bu yüzden, aklın olduğu için yaptığın herşeyden sen sorumlusun.

Sorman gereken asıl soru şu olmalıydı : Ben inanmıyorum o yüzden yapmıyorum, siz inandığınız halde emirlerini yapmıyorsunuz. Hangimiz daha suçlu ?

İşte inanan birisi olarak kendime cevabını veremediğim en büyük sorulardan birisi.

Ayrıca hoca; üslubuna dikkat et. Dalga geçer gibi cümleler kurma.

Sözün bittiği yer  neden bunu yapıyorsunuz allah(!) aşkına

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Görmediğim, duymadığım, koklamadığım, hissetmediğim, tatmadığım yada "birincisi" dediğin kısımdaki gibi aklıma hitap etmeyen birşeye inanmakta güçlük çekiyorum kusura bakma.

Din bu kadar akla hitap eden birşey olsaydı ; kanıtlanırdı. Musa suda yürümüş... E günümüzde insanlar ayda yürüyor ??? Musanın suda yürümüş olmasına mucize deyip ayda yürünmesine normal bakan insanları anlamakta güçlük çekiyorum kusura bakma.

Üzerine dünyadaki 1.5 milyar müslümanın ne durumda olsuğunu gördüğümden inanmak mantıklı gelmiyor. Günümüzdeki bütün dini alimler sapıtmış. Müslüman kesimde 'sen ona bakma, şuna bakma, buna bakma' diyebiliyor yalnızca.

Müslüman diye akp'ye oy verip ; yapılan yolsuzluklar ardından 'o tam müslüman değil ona bakma' demek bana aptallık geliyor.

Neyse bu konuda konuşacak sayfalar dolusu şey var ama ;

din muhabbeti nereden geldi ? şeriattan geldi. Bende şeriata olan bakış açımı söyledim. İşin özü devlet herhangi bir dine yada herhangi bir ırka yakınlık kurmamalı

Şu konu da dine çekildiyse bunu paylaşmanın zamanı geldi :D

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3St1GgoHQ

Konuya dönecek olursak: HELAL OLSUN!

:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

o ceza verilmek zorundaydı yapıcak bişi yok. ne desin hakim "haa o kafa attığın herifler kabul etmesede pkk lı aferim" deyip ceza mı vermesin? ben uyuz olduğum adamı öldürüp bu herif pkk lıydı diyince o zaman bende mi ceza almıcam? hepimizin yerine kafa atmış iyi olmuşta öyle bi anlık gaza gelip kafa atarsan hem linç edilirsin hemde üstüne hapis yatarsın. geçici/anlık değil planlı uzun soluklu savaşıcan düşmanınla. bknz. cemaat. yavaş yavaşta olsa şu an kuruldular devlete :D

Evet Doğrusun Hocam, Öyle Atıp Tutmakla Tuttuğunu Vurmakla Olmuyor Bu İşler.... Öyle Yapılırsa Haklı İken Haksız Ederler Adamı... Ha Hukuk Sistemimiz İyimi Elbette Değildir... Ama Namı Değer Babayiğit Gibide Olmamış....  

O Zaman İşine Gelmeyen Siyasetçiyi Her Kes Çıksın Öldürsün... Ülkede Kaos Hüküm Sürerki Kimseye Faydası Olmaz... Düzen Kötüde Olsa Her Zaman Düzensizlikten İyidir... 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

yalnız bunca yıldır futbol izlerim daha böyle kafa atan topçu görmedim

SnowDrop tarafından 18/Oca/13 03:04 tarihinde düzenlenmiştir

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
Toplam Hit: 5442 Toplam Mesaj: 55