folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bebekken Terk Edilen Milyoner Teknoloji Mucidi: Freddie Figgers

Bebekken Terk Edilen Milyoner Teknoloji Mucidi: Freddie Figgers

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Cok pis bir ruyayla uyandim hatta ucuk cikmis dudagimda yani o derece bagirarak uyandim.

Kendime gelemiyordm iyi geldi freddie'nin hikayesi.

Sagol. Simdi biseyler yiyebilirim.

Ruyamda 4 yol agzinda, uzun yakıt yuklu bir tankeri kirmizi isikta arkasindan arabayla ittiriyordm anayola.

Tanker bosmus ama yine de en az 30 arac birbirine giriyor ucan arabalar ucan cesetler cigliklar..

Olm boyle ruya mi olur lan. Ne bisey ictim dun gece ne gec saaatte yedim ne de uyurken üşüdüm.

Ne ola ki anlami.amac ne amk. Kim sokuyo lan bu ruyalari zihine!

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

beni de floridaya götür ben de milyoner olurum

Ne istedinde vermedik burada  :)

mahrum kaldığım şeyler için sıralı tam liste yaparım vereceksen ?

şuan hiçbirşey veremem.  kendime hayrım yok.

yinede yaz lütfen . yukarıda şaka yaptım ama şimdi yapmıyorum ciddiyim

niye boşu boşuna yazayım o zaman ? LOL

belki birgün imkanları olan biri olursam yada  istediklerinizi verebilecek birine denk gelirsem. belki burada okurlar.

"birisi vardı şunlar olsa diyordu" diye bahsederim.   yine sana bir faydası olmaz ama belki senden sonrakilere olur

sitede takip ediyorum yorumlarını... global farklı düşünebilen birisin. doğru cevapları verdiğine denk pek gelmedim ama doğru soruları  sorduğunu çok kez gördüm.

bak sen :D hani nerde o yanlış cevaplarım ? (^^DD'DD)

fikirlerini bilmek isterim.

bırak şimdi şart'a bağlamayı da, 

yaz, bakalım, Sıralı(^^D`) Tam(^^D`) Liste'de neler var?  belki de gezegeni veya yıldız'ımızı olağan seyrinden farklı bir yöne meyl'etirebiliriz^^D` seni araçsallaştırıp ^^`. 

doğrucu Davut(?) olmana da gerek yok. ^^`

~@~

@korkarabatak, ^^`

~@~

bu üstteki foto'da da sincap gibi görünüyor. ^^` kanatlı sincap. ^^D`     Uranyum@ görüyor musun, ^^D`

bu aşağıdaki de kızı ve savcı eşi. 

bu quincy florida'ya yakın imiş de, coğrafya olarak büyük mü, diğer eyaletlerle arası nasıl acaba? tarihsel olarak da. (kişisel olarak buna da "verilmiş'. ^^`)

sırasız^^` olarak bazı yerleri bir daha okudum da ekleyeyim istedim. ^^D`:

"koşulların(ızın) Kim olduğunuzu Belirlemesine izin vermeyin."

31 yaşındaki girişimci, Freddie Figgers'ın herkese, ilk tavsiyesi bu.

hayatta vereceği en önemli tavsiyenin "hiç bir zaman vazgeçme, dünya ne kadar soğuk ve karanlık görünürse görünsün, vazgeçme" olacağını söylüyor. Ayrıca karşısına çıkan herkesin hayatında olumlu bir iz bırakmayı önemsiyor. Bu düşünce ona, babası ve bir numaralı destekçisi, Nathan'dan miras.

1989 yılında, yani Freddie'nin dünyaya geldiği yıl ,50'li yaşlarındaki Figgers çifti,    kuzey Florida'da 8bin kadar nüfuslu Kırsal bir yerleşim olan Quincy'de yaşıyorlardı.

Quincy'deki çocukların bazen çok Zalim olabildiğini anlatıyor.

"Çocuklar benimle alay edip 'Çöplük bebeği' , 'Çöp oğlan', 'Seni kimse istemiyor', ya da 'Pissin sen' gibi şeyler söylerlerdi. Bazen okul otobüsünden indiğimde arkadan gelip beni yakalayan çocuklar beni çöp bidonuna atarlar ve gülerlerdi."

"Eski bir deyiş vardır. 'birinin Çöpü, başkasının hazinesi'dir' derler ^^D`. Ben de bilgisayarlara meraklıydım. Hep bir Gateway bilgisayarım(bu nedir la @@, ^^D`) olsun istiyordum ama o sırada alacak paramız yoktu."

O sırada Freddie zaten Radyolar, Çalar Saatler ya da Video Çalarlardan oluşan bir çok elektronik cihazla içli dışlı olmuştu(D.li Emin ^^`). O andan itibaren bütün ilgisi bozuk Mac bilgisayarına yöneliyor.

"Eve gittiğimizde çalışmadı. Ben de tek tek parçalarına ayırdım. Bakarken kapasitörlerin bozuk olduğunu fark ettim. Lehim tabancam vardı. babamın radyolu çalar saatinden aldığım parçaları, bilgisayarın kapasitörlerinin yerine lehim'ledim^^`."

Aşağı yukarı 50 denemeden sonra, bilgisayar sonunda çalışıyor. İşte o an, Freddie, hayatı boyunca teknolojiyle uğraşmak istediğine karar veriyor.

sabit Diski bozuksa Değiştiriyordum^^`. Hafızası yetersizse RAM ekliyordum(Höh @@, ^^D` ben çip olarak lehim'lediğini düşünmüştüm, kart olarak plug'in-out şeklinde değil)" diyor.

o an'dan itibaren Freddie, okuldan sonraki bütün zamanını, saati 12 dolara, bu bilgisayar yığınını tek-tek tamir etmeye harcıyor.

Parası mühim değildi aslında. Sevdiğim bir şeyi yapma fırsatıydı ve çok zevk alıyordum. ^^D` "

Freddie Figgers tamir ettiği, ilk Macintosh ile

O da bana ihtiyaç duyulan programı kurma fırsatı verdi. 600 bin dolar al'madım. Normal ödememi alıp eve döndüm."

Daha 15 yaşındaydı fakat anne ve babasını üzen bir kararla okulu bırakıp. kendi bilgisayar işini kurmaya karar verdi.

Eğitim, iş bulma, emeklilik döngüsüne inanıyorlardı. Ben bu zinciri kırıp ,başka bir şey yapmak istedim" diyor.

2011 yılında Freddie 21 yaşında ABD'nin en genç telekom işletmecisi oldu. Ve NBC televizyonunun haberine göre Figgers Communication, ülkede, Siyah bir Amerikalıya ait, Tek telekomünikasyon şirketi.

Freddie BBC'ye "Amacımız bir yandan kaliteli ve ileri ürünleri , ucuza sunarken, diğer yandan dürüst ve şeffaf olmak" diyor.

Babamı bazen, hiç Tanımadığı insanlara yardım ederken, Evsizlere yiyecek götürürken görürdüm, İnanılmaz bir adamdı, ve ikisi beni alıp yetiştirmişlerdi, @@, ``, ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 12/Haz/21 12:41 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Cok pis bir ruyayla uyandim hatta ucuk cikmis dudagimda yani o derece bagirarak uyandim.

Ruyamda 4 yol agzinda, uzun yakıt yuklu bir tankeri kirmizi isikta arkasindan arabayla ittiriyordm anayola.

Tanker bosmus ama yine de en az 30 arac birbirine giriyor ucan arabalar ucan cesetler cigliklar..

Olm boyle ruya mi olur lan. Ne bisey ictim dun gece ne gec saaatte yedim ne de uyurken üşüdüm.

Hayrolsun, ruya tabirleri kitabina baktim; bayramda danaya ortak girmissiniz ama tum ucreti sen odemissin ustadim.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Cok pis bir ruyayla uyandim, hatta ucuk cikmis dudagimda yani, o derece bagirarak uyandim.

Kendime gelemiyordum, iyi geldi freddie'nin hikayesi.

Ruyâmda^^` 4 yol agzinda, uzun, yakıt yuklu bir Tankeri kirmizi isikta arkasindan Arabayla ittiriyordm anayol'a.

Tanker bosmus ,ama yine de en az 30 arac birbirine giriyor; ucan arabalar, ucan cesetler , cigliklar..

Olm, boyle rüyâ mi olur lan. Ne bisey ictim dun gece, ne gec saaatte yedim, ne de uyurken üşüdüm.

Hayr'olsun, Ruya Tâbirleri kitabina baktim; bayram'da dana'ya ortak girmissiniz, ama tüm ücreti sen odemissin ustadim.

^^D` 

ciddi baktın mı?

~@~

@korKarabatak

aracını yenilediydin en son, bir sıkıntısı yoktur umarım. ``, ama durum bu da değil, kalabalıklara çok yakın durma, üzerine birşeyler kalabilir yada yıkılabilir.,  ^^`

varsa sağ'da sol'da, Şaman'lar kam'lar ne diyor bu konu'da, bir danış bakalım. ``, 

RitmFarbRacourci tarafından 12/Haz/21 12:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

beni de floridaya götür ben de milyoner olurum

Ne istedinde vermedik burada  :)

mahrum kaldığım şeyler için sıralı tam liste yaparım vereceksen ?

şuan hiçbirşey veremem.  kendime hayrım yok.

yinede yaz lütfen . yukarıda şaka yaptım ama şimdi yapmıyorum ciddiyim

niye boşu boşuna yazayım o zaman ? LOL

belki birgün imkanları olan biri olursam yada  istediklerinizi verebilecek birine denk gelirsem. belki burada okurlar.

"birisi vardı şunlar olsa diyordu" diye bahsederim.   yine sana bir faydası olmaz ama belki senden sonrakilere olur

sitede takip ediyorum yorumlarını... global farklı düşünebilen birisin. doğru cevapları verdiğine denk pek gelmedim ama doğru soruları  sorduğunu çok kez gördüm.

bak sen :D hani nerde o yanlış cevaplarım ? 

fikirlerini bilmek isterim.

boşuna olmazdı ama tabiki istemezsen sen bilirsin teklif var israr yok...

2. hususta ben sana  yanlış cevap verdin demedim bak dikkat et. :)) cevaplar konusunda dikkatimi çeken birşey  olmadı demek istedim orada. 

ama kurduğum cümle biraz yanlış anlaşılmaya müsait olmuş  haklısın. :)

ama sözümün arkasındayım fikirlerin güzel .

olaylara bakış açın, daha doğrusu sorgulama şeklini  beğeniyorum. benim zekaya karşı çok büyük zaafım var. seri katilde olsa saygı duyuyorum . 

sende biraz kafadan kırıksın ama zeki olduğunu düşünüyorum.

ben çok şey kaçırdığım için hayatta.  başkalarıda böyle olmasın istiyorum. benide keşke zamanında yönlendirselerdi. 

ben seni 40+ yaş birşey sanıyordum profiline o yüzden yazmıştım. sonra öğrenciyim diye yazmışsın bir yerde  çok şaşırdım.

konu değişik bir şekilde sana nasıl geldi ama buradan herkese sesleniyorum. 

arkadaşlar zamanınızı iyi değerlendirin cidden. yaş ilerledikçe sabrımız enerjimiz paramız vaktimiz herşey tükeniyor.

gençken 1 ayda yapabileceğimiz şeyler  gün geçtikçe 6 ay 1 yıl... gibi uzayıp gidiyor. .

bir noktada bakmışsın ki hiç yapamıyorsun.

iş, evlilik, çocuk, hastalık, para.... hiç bitmeyen engeller çıkıyor. bak hesapta olmayan pandemi bile nsanların hayatından 1 yılı çaldı

40 yaş altı kardeşlerim bu dediklerim sizler için valla :)))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    korkarabatak bunu yazdı

rüyanı tabir edeyim. rüyalar psikolojiktir ( biraz atmasyon çok ciddiye alma ama kendinle karşılaştırabilirsin)

yol demek hayatındaki kararlarını temsil ediyor . hangi yoldan gideceksin bir kararsızlık içindesin.

sonra birşeye karar veriyorsun. ve onu hayatında olması için zorluyorsun. arabayı itelemen bu yüzden. ama bir taraftanda boşa kürek çekiyor gibi hissediyorsun.

arabaya girmediğin için sıkıntından kurtulacaksın ancak ceset ölü diri haber denir yani önemli bir haber alacaksın. cesetlerde kan gördüysen rüya bozulur. rüyanın hiç bir hükmü kalmadı

arabalar siyah renkliyse zaman daralıyor demek.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

rüyânı tâbir edeyim. rüyalar psikolojiktir ( biraz atmasyon ,çok ciddiye alma ,ama kendinle karşılaştırabilirsin)

Yol demek, hayatındaki Kararlarını temsil ediyor . hangi yoldan gideceksin bir Kararsızlık içindesin.

sonra birşeye karar veriyorsun. ve onu hayatında olması için Zorluyorsun. arabayı İtelemen bu yüzden. ama bir taraftan_da Boşa kürek çekiyor gibi hissediyorsun.

arabaya Girmediğin için sıkıntından Kurtulacaksın , ancak ceset ölü-diri haber denir ,yani önemli bir haber alacaksın. cesetlerde kan gördüysen rüya bozulur. rüyanın hiç bir hükmü kalmadı. ^^D`

arabalar Siyah renkliyse, zaman Daralıyor demek.

ilginçmiş cidden. ``,

Toplam Hit: 1578 Toplam Mesaj: 18
proje haber icat milyoner freddie teknoloji mucidi