Bedelli Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

2019 Mart ayında üniversiteden mezun oldum. 2022 Ocak ayına kadar tecilim var. Bedelli askerlik yapmak istiyorum 1 sene sonra yaz aylarında. Yıllık iznim sürecinde askerliğimi tamamlayıp iş hayatına dönmek istiyorum. Bedelli başvurusu mu yapmam gerekiyor yoksa seneye mi yapmalıyım başvuruyu ? 

Tam olarak işleyiş nedir? Başvuruyu yapıyoruz bedelli çıkınca direkt kendimiz mi bir tarih belirliyoruz yoksa onlar mı bir tarih atıyorlar? Birde seneye mi başvurmam lazım yoksa şimdiden başvurmam gerekiyor mu ?

Son olarak da açık öğretim okursam  askerliğim tecillenir mi ?

MhmdAlmz tarafından 04/Haz/20 10:57 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bedelli olayini bilmiyorum ancak tecil icin lisans mezununun yüksek lisans okumasi gerekiyor.. Eger tecil ettirme düsüncen varsa yüksek lisans basvurusunu düsünebilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Hocam 31 aralık 2020'ye kadar başvuru yapıp gideceğin dönemi vs. tercihini yapıp parasını ödemen gerekiyor.

Ocak 2021'de kuralar çekiliyor ve gidiyorsun. Fakat gitme zamanları saçma oluyor genelde. 1 sene sonraya da atabilir. 2 ay sonraya da şans işi.

Fakat şöyle birşey var fiyatlara 6 ayda var memur kat sayısı * 40 bin gösterge gibi bir formülle zamcık getiriyorlar.

30 Haziran(bu ayın sonuna kadar) ödersen 35 bin 54 lira 64

Sonra yani 1 Temmuz- 31 aralık tarihleri arasında ödersen zamcıklı fiyattan ödeyeceksin.

Edit: Tecil ettirmek istiyorsan AÖF'e kayıt ol onlar tecil ediyor. AÖF 5 yıldır tecil ettiriyor sağolsun :)

saybirs tarafından 04/Haz/20 11:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

29 haziranda bedelliye gidiyorum baskan sana anlatayim.

Simdilerde basvurursan seneye gidebilirsin, her yil bir sonraki yilin bedelli basvurularini aliyorlar su an.

Simdilerde basvurursan 35.000 odeyeceksin (sanirim kusurati da vardi az bir sey) parayi odedikten sonra hangi ay gitmek istiyorsun diye soruyorlar, bir siralama yapiyorsun. sansina gore bi ay cikiyor.

ben nisan secmistim, nisanda gidecektim normalde bu muhabbetlerden sebep simdi gidecegim. baska bir arkadas var o eylul secmis, ona da nisan cikmis falan. yani o tarih kismi cokta net olmuyor.

sorunun cevabi olarak tekrar diyeyim, seneye gitmek istiyorsan bu yil icerisinde basvurman lazim. ne kadar erken basvurursan o kadar az para odersin, memur maasina endeksli olarak artiyor fiyat. ben 33230₺ odedim simdi basvuranlar 35k oduyor.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

Edit: Tecil ettirmek istiyorsan AÖF'e kayıt ol onlar tecil ediyor. AÖF 5 yıldır tecil ettiriyor sağolsun :)

o is o kadar kolay degil hocam, yas siniri var.. 29 yasina kadar lisans mezunu biri tecil ettirebilir, 29 yasindan itibaren lisans kurtarmaz, yüksek lisans sart. yüksek lisans mezunu da 35 yasina kadar tecil ettirebilir. Bir de suna dikkat etmek var, yüksek lisansa kaydolurken askerlikle iliskisi olmadigini ispatlamasi istenebilir, eger zamani gecirmisse yüksek lisans da yapamaz. O yüzden 29'a girmeden (hala tecilliyken) yüksek lisansa basvurulabilir

lisans sonrasi 2 yil tecil ettiriliyor, daha sonra da sanirim 1 er yil tecil ettiriliyor (yüksek lisans yapacagim vs denilerek tabi kayit belgesi istenebilir).. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

E-Devletten başvuruyorsun ödemeler en son 4 Ağustosa kadar devam ediyor(En azından e-devlette öyle yazıyor). Ücreti:35054.64 TL başvururken gideceğin ayı tercih edebiliyorsun. Tabii her ay için belli bir kota var  o kota dolarsa o ay gidecekler çekiliş usulü seçiliyor seni seçimini yaptığın 2. aya yönlendiriyor. AÖF okursan askerliğin tescil edilmez. Yüksek lisans yapman gerek.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

E devlette 2021 Aralık 31 tecilli gösteriyorum. Şimdi Seneye yazın başvursam 2022 veya daha sonrası için bir tarih verecek anladığım kadarıyla. Peki bu süre zarfında Bir problem olur mu Yani 2021 Aralık ayına kadar başvuru mu yapmam gerekiyor yoksa. Atıyorum 2021 Aralık 30 da başvurdum normalde Aralık 31 de bitiyor tecil. Adamlar bizi ilgilendirmez senin askerlik 2022 Şubat ayına çıkmış deyip Askere mi çağırıyorlar.

Ya aslında en temiz soru şu. Bedelliye başvurdum tecil süresinin bitiş tarihinden sonraya Askerlik tarihim netleşir ise; Bir problem oluyor mu ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

E devlette 2021 Aralık 31 tecilli gösteriyorum. Şimdi Seneye yazın başvursam 2022 veya daha sonrası için bir tarih verecek anladığım kadarıyla. Peki bu süre zarfında Bir problem olur mu Yani 2021 Aralık ayına kadar başvuru mu yapmam gerekiyor yoksa. Atıyorum 2021 Aralık 30 da başvurdum normalde Aralık 31 de bitiyor tecil. Adamlar bizi ilgilendirmez senin askerlik 2022 Şubat ayına çıkmış deyip Askere mi çağırıyorlar.

Ya aslında en temiz soru şu. Bedelliye başvurdum tecil süresinin bitiş tarihinden sonraya Askerlik tarihim netleşir ise; Bir problem oluyor mu ?

Başvuruda ne kadar gecikirsen fiyatta o kadar artıyor. Şuan 35.000 küsur sen başvurana kadar 40.000'i geçer fiyatı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Başvuruda ne kadar gecikirsen fiyatta o kadar artıyor. Şuan 35.000 küsur sen başvurana kadar 40.000'i geçer fiyatı. 

Evet öyle ama o zamana kadar da maaş yükseliyor vs. vs. Yani aradaki farkı pek önemsemiyorum ek olarak şöyle bir şey daha var. Seçimlerde felan belki bir şeyler olabilir diye düşünüyorum ve bu riski göze alıyorum sıkıntı yok. Parasal bir problem değil sadece şunu soruyorum. 2021 de başvurdum 2023 tarihine çıktı diyelim. 2022 de adamlar beni askere alır mı ? Yoksa askerlik tarihimi beklediğim için devlet tolerans gösteriyor mu ?

Bedelli olsa da 2021 sonuna kadar gitmem gerekiyor mu onu soruyorum aslında.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Evet öyle ama o zamana kadar da maaş yükseliyor vs. vs. Yani aradaki farkı pek önemsemiyorum ek olarak şöyle bir şey daha var. Seçimlerde felan belki bir şeyler olabilir diye düşünüyorum ve bu riski göze alıyorum sıkıntı yok. Parasal bir problem değil sadece şunu soruyorum. 2021 de başvurdum 2023 tarihine çıktı diyelim. 2022 de adamlar beni askere alır mı ? Yoksa askerlik tarihimi beklediğim için devlet tolerans gösteriyor mu ?

Bedelli olsa da 2021 sonuna kadar gitmem gerekiyor mu onu soruyorum aslında.

Hocam sen parayı yatırdıktan makbuzu aldıktan sonra bbi cacık olmaz. paraya bakar iş :D para yattıysa sorun yok :D

ben göreve başlamıştım otomatik ilk görev başlayınca tecil oluyomuş 2 sene mi ne. ben 7 8 ay sonra istifa ettim takılıyodum piyasada tecil var diye. 8 9 ay kaçak gezmişim haberim yok bi yerde denk getirdiler 360 lira ceza kestiler. cezadan baya bi ay sonra 6 7 ay olmuştur heralde. işsiz kalınca gidem bari askere diyip gitmiştim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bu ay memur maaşına zam gelecek, bedelli ücreti de artar.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1767 Toplam Mesaj: 20
bedelli