Bedelli Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Daha basvurmadan bu kadar kafani yoruyor.

Gelecek yila kadar da bir bu kadar daha yoracak.

Ekonomi mahvolmus durumda tayyip pireden yağ cikarma derdinde . Ulkeyi vergilerle  cezalar ve zamlarla ceviriyor.

Dolarin akibeti belli degil,  takip ettigim ekonomistler artik kufurlu konusmaya basladi. :)

artik alttan alamayacak kadar kizgin. 

Valla 3 gun sonrasini goremiyoruz.  Bunu ister 1 yil ötele, ister 10 yil. Hep kafanin kosesinde seni kemirecek. Belkide onune harika firsatlar cikacak yurtici yurtdisi. sirf bundan dolayi kalacaksin.

Sen bilirsin ama en iyisi hemen basvurman ve  bir an once gidip aradan cikarman.

Tek gitme diyecegim husus korona mevzusu.

Belki birkac ay daha kontrol altina alınmasını bekleyim diyorsan o konuda haklisin. 

20 gunluk mevzuyu 20 ay dusunme derim.

Sirketin 20 gun idare edemiyorsa o sirket seni hastalandiginda satacaktir zaten. 

Sana iş mi yok :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Ekonomi mahvolmus durumda tayyip pireden yağ cikarma derdinde . Ulkeyi vergilerle  cezalar ve zamlarla ceviriyor.

Dolarin akibeti belli degil,  takip ettigim ekonomistler artik kufurlu konusmaya basladi. :)

Valla 3 gun sonrasini goremiyoruz.  Bunu ister 1 yil ötele, ister 10 yil. Hep kafanin kosesinde seni kemirecek. Belkide onune harika firsatlar cikacak yurtici yurtdisi. sirf bundan dolayi kalacaksin.

Sen bilirsin ama en iyisi hemen basvurman ve  bir an once gidip aradan cikarman.

Belki birkac ay daha kontrol altina alınmasını bekleyim diyorsan o konuda haklisin. 

Sirketin 20 gun idare edemiyorsa o sirket seni hastalandiginda satacaktir zaten. 

Korkum iş vs değil. Ödemelerim var ve biraz daha birikim yapmalıyım.

Şuan Freelance + İş tarzında gidiyorum para biriktirmeye devam. Yani tahminimce 1 yıl sonra rahat edeceğim gibi duruyor. Tam o sırada da askerliği aradan çıkaracağım. Şirket de bana git bitir gel diyor açıkcası ben şu an doğru bulmuyorum. Önce kendimi garantiye alacak biraz birikim yapmam gerekiyor. Kazancım şu an tatmin edici düzeyde zaten. Bundan dolayı Fiyatın artışından ziyade biraz daha emin adımlarla ilerlemeyi tercih ediyorum. Planlarımı buna göre yaptım. Yani 1 seneden önce gitmem benim için (bazı sebeplerden dolayı) doğru değil. Kafamı kemirmesi meselesi de hiç kendime dert etmiyorum açıkcası zaten bedelli yapacağım şu an işten atılmam da benim için bir anlam ifade etmiyor aç kalacağımı düşünmüyorum en kötü freelance daha fazla iş alırım :) Hatta öyle belki daha fazla kazanç elde ederim. Yani mesela para veya dert değil. Sadece 1 sene sonra gideceğim bu net ama ne zaman başvuru yapmam gerektiğini bilmiyorum. Belli olmaz belki de bu yıl sonu direkt giderim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    MhmdAlmz bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Korkum iş vs değil. Ödemelerim var ve biraz daha birikim yapmalıyım.

Şuan Freelance + İş tarzında gidiyorum para biriktirmeye devam. Yani tahminimce 1 yıl sonra rahat edeceğim gibi duruyor. Tam o sırada da askerliği aradan çıkaracağım. Şirket de bana git bitir gel diyor açıkcası ben şu an doğru bulmuyorum. Önce kendimi garantiye alacak biraz birikim yapmam gerekiyor. Kazancım şu an tatmin edici düzeyde zaten. Bundan dolayı Fiyatın artışından ziyade biraz daha emin adımlarla ilerlemeyi tercih ediyorum. Planlarımı buna göre yaptım. Yani 1 seneden önce gitmem benim için (bazı sebeplerden dolayı) doğru değil. Kafamı kemirmesi meselesi de hiç kendime dert etmiyorum açıkcası zaten bedelli yapacağım şu an işten atılmam da benim için bir anlam ifade etmiyor aç kalacağımı düşünmüyorum en kötü freelance daha fazla iş alırım :) Hatta öyle belki daha fazla kazanç elde ederim. Yani mesela para veya dert değil. Sadece 1 sene sonra gideceğim bu net ama ne zaman başvuru yapmam gerektiğini bilmiyorum. Belli olmaz belki de bu yıl sonu direkt giderim.

Yok zaten is  bulacagina suphem yok :)  ben onu kasdetmemistim 

Onu sorun etmeyecegini biliyorum zaten. 

Birikmis paranla aslinda ne borcun varsa karsiliyorsa kapatip askerligide aradan cikarip,. Dupduru bir zihinle, elinde ne var bilerek isine kendini versen daha iyi olurdu.

Ulke ve  dunya tuhaf yere gidiyor.

Ahh Ahh hesaplar planlar.  Bu pandemi hesapta varmiydi. Düğünleri, tatilleri askerligi is hayatini...

Herseyi bir anda mahvetti gecti.  

Ben elimi neye atsam kurudugu icin  paranoyak oldum. :))

Ama ben kaderime sansima güveniyorum diyorsan yolun acik olsun sen bilirsin :) 

Babamin meshur sözü "önce kaçanı kovala" der. Duran seyi niye tutuyorsun der. :) Laf dinlemedigim icin cok pismanliklarim oldu. 

İnsanin yasi ilerledikçe daha iyi anliyor. 

Neyse hayirlisi olsun öyleyse :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bu arada yıllık izinle askerlik yapamazsınız, ya istifa etmeniz gerekli ya da ücretsiz izin almalısınız.

her iki durumda da iş yerinden sigortanız kesilmiş olmalı.

çünkü askeriye kendisi sigorta yapıyor, iki taraftan da sigortalı durumda olamazsınız.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bende kaçak olarak geziyorum.Bedelli ilk çıktığı zaman yaş olarak bana vurmadı 40 günle kaçırdım.O zaman imkan vardı daha sonra yoklama kaçakları dahil belli bir süre zarfında bedelliden yararlandırdılar.Şuan için yoklama kaçağı bakaya olanlar bedelli yapamıyorlar.Bedellini asıl amacı yoklama kaçağı ve bakaya olanları eritmekti.Kanunda tekrardan değişiklik olur diye beklemekteyim.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

35bin Türk Lirası

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

35.000 tl büyük para 6 ay için yapar gelirim amk

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

35.000 tl büyük para 6 ay için yapar gelirim amk

Evet öyle de yapacak başka bir şey yok. 6 ay piyasadan uzak kalmak topuklarıma sıkmak gibi olur :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

selamlar, celp tarihim 22 haziranda bitti en geç ne zaman başvurabilirim başvurma süresi varmıdır bilen varmı ??

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
Toplam Hit: 1772 Toplam Mesaj: 20
bedelli