folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik İçin Ne Düşünüyorsunuz ?

Bedelli Askerlik İçin Ne Düşünüyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    toplanan para sehit ailelerine gidiyor bilip bilmeden bi haber ustunden siyaset yapanlara kil oluyorum! adam gelmis 30 yasina zaten o yasa geldgne gore coluk cocuk duzen kurmustur 20 yasindaki genclikle 30 yasindaki adami bir tutmak mantiksiz dolayisiyla yerinde bi karar not:askerlikle 4 sene ilgim yok bende normal yapicam

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc3
    pc3's avatar
    Erkek

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

:)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

bychaos bunu yazdı:
    -----------------------------
    toplanan para sehit ailelerine gidiyor bilip bilmeden bi haber ustunden siyaset yapanlara kil oluyorum! adam gelmis 30 yasina zaten o yasa geldgne gore coluk cocuk duzen kurmustur 20 yasindaki genclikle 30 yasindaki adami bir tutmak mantiksiz dolayisiyla yerinde bi karar not:askerlikle 4 sene ilgim yok bende normal yapicam

ne yani 19 yaşındaki adam askerlik yapar ama 30 daki yapmaz yok ya 30dakide yapar 40dakide Bide yapınca size rütbe veriyorlar daha güzel gecer askerlik ama siz hayla takmışşınız ben askere gitmicem madem gitmiyon s.git bu ülkeden yok iş güc diyonuz La 6 ay askerlik yapın size kimse 15 ay askerlik yapın demiyor ama eger hayla ben askerlik yapmıcam diyorsunuz ya siz kacaksınız yada umrunuzda olan tek şey para hic lafı kıvırma simdi bu lafları sen üstüne alırsan ne halt oldugun belli ama eger yok kardeş güzel söylemissin demişen hayırlı teskereler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    bunu anliyabilecegn bi yasta oldugunu zanetmiyorum 5 sene sonra bu yazdiklarni tekrar okumani isterdim :)

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

UzatmaNaciye bunu yazdı:

bychaos bunu yazdı:

ne yani 19 yaşındaki adam askerlik yapar ama 30 daki yapmaz yok ya 30dakide yapar 40dakide Bide yapınca size rütbe veriyorlar daha güzel gecer askerlik ama siz hayla takmışşınız ben askere gitmicem madem gitmiyon s.git bu ülkeden yok iş güc diyonuz La 6 ay askerlik yapın size kimse 15 ay askerlik yapın demiyor ama eger hayla ben askerlik yapmıcam diyorsunuz ya siz kacaksınız yada umrunuzda olan tek şey para hic lafı kıvırma simdi bu lafları sen üstüne alırsan ne halt oldugun belli ama eger yok kardeş güzel söylemissin demişen hayırlı teskereler.

Katılıyorum hocam sana..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

systemexp bunu yazdı:

mizahi bunu yazdı:

bence yerinde uygulama. 

ama fiyatı biraz pahalı. daha fazla kişinin yararlanması sağlanabilirdi. devletin paraya ihtiyacı çok yok nihayetinde.

gerçi ben askerliğin bütünüyle kalkması taraftarıyım.

öneri olarak da, herkesten ömür boyu askerlik vergisi alınabilir. Bu vergiyle de daha çok asker/rütbeli alımı yapılabilir. Böylece hem profesyonel hem de istekli bir ordu tesis edilmiş olur.

not: askerlikle bi ilişiğim yok. bana ne yararı ne de zararı var uygulamanın.

Tabiki hocam herkesn görüşleri ayrıdır hiç kimseye karışmamamak gerekir.

Konuya yorum attıgın icin tesekkürler.

allam nekadar naziksin :D

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

askerliğimi bedelsiz yapmış biri olarak söylüyorum;

bugün daha net görülüyor ki; askerlik hizmeti, orada gerçekten tam anlamıyla askerlik yapıldığı ve vatanı korumanın yegane yolu olduğu için değil, herkes kaçamadan-mecburen-paşa paşa yaptığı için bukadar gerekli.

askerliğini yapmış arkadaşların daha gerçekçi yaklaşacağına eminim. bu güzel birşey arkadaşlar. artık sayıca çok olmak, güçlü bir orduya sahip olmak anlamına gelmiyor. bunu görmek bukadar zor olmamalı.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

hacktorx bunu yazdı:

askerliğimi bedelsiz yapmış biri olarak söylüyorum;

bugün daha net görülüyor ki; askerlik hizmeti, orada gerçekten tam anlamıyla askerlik yapıldığı ve vatanı korumanın yegane yolu olduğu için değil, herkes kaçamadan-mecburen-paşa paşa yaptığı için bukadar gerekli.

askerliğini yapmış arkadaşların daha gerçekçi yaklaşacağına eminim. bu güzel birşey arkadaşlar. artık sayıca çok olmak, güçlü bir orduya sahip olmak anlamına gelmiyor. bunu görmek bukadar zor olmamalı.

yorumlarından bunu anlıyorum:

"senden öncekiler gittiyse, sen de paşa paşa gideceksin, mecbursun ve gerek!" 

doğru mudur hoca?

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Toplam Hit: 2749 Toplam Mesaj: 25