folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik İçin Ne Düşünüyorsunuz ?

Bedelli Askerlik İçin Ne Düşünüyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

bychaos bunu yazdı:
    -----------------------------
    toplanan para sehit ailelerine gidiyor bilip bilmeden bi haber ustunden siyaset yapanlara kil oluyorum! adam gelmis 30 yasina zaten o yasa geldgne gore coluk cocuk duzen kurmustur 20 yasindaki genclikle 30 yasindaki adami bir tutmak mantiksiz dolayisiyla yerinde bi karar not:askerlikle 4 sene ilgim yok bende normal yapicam

Toplanan paranın nereye gittiği umurumda değil ki yıllar sonrada gitmediğini öğrendiğimizde neler söyleyeceğinizide merak ediyorum sanırım yine hep birlikte sineye çekeceğiz , deprem vergisi paralarında olduğu gibi kaldı ki sanki ülke battı da tek kaynak bu kaldı şehit ailelerine hiçbir şeyin altına sığınmasın kimse. Vatan Millet Sakarya ruhu öleli çok oluyor 18 ay - 15 ay -8 ay - 6 ay vs. gidenlerde emin ol güle oynaya değil şikayet ede ede gitti ve gidiyor. Burada gözden kaçırdığınız ya da görmek istemediğiniz 2 ana unsur var ;

1. Resmen eşitsizliğin kabulu durumu bu rsmiyete dönüşmesi eskiden bilirdik torpillileri filan ama en azından azda olsa eşitliği görür hissederdi kağıt üzerindede olsa eşittiniz ben askerliğimi kaymakam-terörle mücadel başkomiserleri ile filan yaptım örneğin.

2. Bu profesyonel orduya geçiş aşamasında kullanılan bir gevşetme politikası olarak uygulanan ilk büyük gevşemenin yeni jenerasyonlar üzerinde etkisi bize olan etkisinden çok ama çok daha büyük olacak. Kendi özbenliğimizden çok büyük bir parçayı daha kaybediyoruz ve üzerine buna seviniyoruz işte bunun adına asimilasyon deniyor, Aile kavramımızı tümden değiştirip baba-oğula düşman hale geleli çok oldu zaten sıradaki değer yargısda bu anlaşılan ki sanırım koruyacağımız başkaca birşeyimizde kalmadı herhalde.

Burada konu hakkında ne konuşulursa konuşulsun herkes çıkarına göre konuşacaktır bu yüzden söylenen sözlerin çok değeri yok. 30 yaşına gelmiş zaten çoluk çocuk düzen kurmuştur zaten düz mantığı ile kaybedilen şeylerin ne kadar büyük bir aşama kaydettiği ortada zaten. 30 yaşındaki adamlar tahmininizden çok daha fazla işe yarar emin olun ve her daim vatanı uğruna düzenini bozmaya hazır olması bizim kültürümüzün ana özelliklerinden , bitirilmeye çalışılanda bu. Resmen kabul ettiğimiz bu konformizmin zaferi:).

Her ne şart altında olursa olsun benim gibi yapmış milyonlarcasının da yapacağı gibi asla ve hiçbir şart altında hakkımı o para vererek yapmayanlara ve buna çanak tutanlara helal etmiyorum. Bir şekilde bunun vebali boyunlarındadır...

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Bana kalsa askeriyeyi toptan kapatırım, işi bilen prof bi ordu kurarım. Milletin sırtına yük bu askerler

We can be more, we can be much more.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

konpi bunu yazdı:

Bana kalsa askeriyeyi toptan kapatırım, işi bilen prof bi ordu kurarım. Milletin sırtına yük bu askerler

Askerliği toptan kaldırmak mı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

bychaos bunu yazdı:
    toplanan para sehit ailelerine gidiyor bilip bilmeden bi haber ustunden siyaset yapanlara kil oluyorum! adam gelmis 30 yasina zaten o yasa geldgne gore coluk cocuk duzen kurmustur 20 yasindaki genclikle 30 yasindaki adami bir tutmak mantiksiz dolayisiyla yerinde bi karar not:askerlikle 4 sene ilgim yok bende normal yapicam

bence en büyük saçmalık zaten orada toplanan paraların şehit ailelerine verilmesi. bu devlet o kadar fakir mi ki bedelli askerlik çıkrtıpda şehit aailelerine para verecek? şehit ailelerine ödeme yapacak bütçesi yok mu bu devletin? yoksa eğer sigaraya %1 zam daha koysunlar. nasıl olsa biz alıştık zamlı sigara içmeye. şehit aileleri için %1 daha fazla öderim. 

bir saçmalıkda adam gelmiş 30 yaşına çoluk çocuk düzen kurmuş.  banane kardeşim neden beklemiş 30 yaşına kadar neden düzen kurmuş? kurmasaymış! üniversiteyi bitirir bitirmez gitseymiş. benim de internet cafem vardı askere giderken zerre zoruma gitmedi vurdum kilidi gittim yaptım askerliğimi. ben yaptım diye değil yada bunca insan yaptı diye değil, eşitsizliği bozduğu için bedelli askerlik olmamalı! belki şekli düzenlenlana bilir. uzman olduğu branşda askerlik yapması sağlana bilir. örneğin bilgisayar mühendisidir ona göre görev verilir.

ben askerde iken 6 kişilik koğuştaa bir hırisytiyan bir alevi(halen çok samimi arkadaşım) bi komünist bir muhafazakar yani herçeşitten  arkadaşla yan yana kalıyordum. ben bir ömür orada o insanlarla paylaştıklarımı birdaha paylaşamam. demek istediğim hangi düşüncede olursan ol kavgsız-gürültüsüz yaşayabildiğin tek yer. bence toplumu bütünleştiren tek yer.

askerde sorunlar sıkıntılar yaşamış olaabilirsini komutanınız şerefsizin önde gideni olabilir. çok mantıksız şeylerde yapmış olabilirler size. ama bir komutana sinirlenmişsiniz diye topyekün askerliğin kaldırılmasını savunmak mantıksız.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 2750 Toplam Mesaj: 25