Bedelli Ve Yüksek Lisans

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

Bedelli askerlik çıktığında ne zamana kadar geçerli oluyor? Mesela 3 ay boyunca geçerli olup da 26 yaşına 2 ay kalan ben gibiler yararlanabiliyor mu? 

yasa teblıg edıldıgı anda  tarıh yazıyor 1 ocak 1992 ve oncesı gelecek 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hayata hiç atilmadan askere giden arkadaşların, hayata erken atilan ve sorun yaşayanları anlamasını beklemeyin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Millet 20 az diyor, ben de 1k uzeri cok diyorum kimse beni anlamiyor. Ben isimi birakip gelsem devlet bana 6 aylik maasimi verecek mi? Utanmadan 20k istiyor.

herlocksholmes tarafından 27/Haz/18 22:22 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

20k bile çok, birileri çok iyi kazanıyor herhalde neyse. Eylül de tecilim bitiyor, sırf gitmemek için yüksek yapacaktım ama belli olana kadar kaçak dursam sorun olmaz herhalde, bir de yüksek masrafı ödemeyelim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Seçim sonrası ilk iş dediler, ekim ne amk?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

4 ayda o rakamda yaşda düşer

Arz talep meselesi

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Mürid(e)ler ben halihazırda Yüksek Lisans yapıyorum ancak şöyle bir sorunum var tavsiyeniz ne olur?

Yüksek Lisans eğitimim için dönemlik 5400₺ ödeme yapıyorum. Bu dönem bu parayı verecek durumum yok. Bedelli çıkacak olursa bedelliye de verebilecek param yok. Askere de kısa dönem alacak olurlarsa üzerime çekilmiş olan 2 ihtiyaç kredisi ve 1 konut kredisini ailemin ödeyebilmesi mümkün değil. Tek kurtuluş yolum askere yedek subay olarak gidip uzun dönem yapmak ancak bunda da elimizden gelen bir şey olmadığını tamamen şans işi olduğunu biliyorum.

Bana tavsiyesi olan var mıdır? Bunu düşünmekten huzurlu uyuyamaz oldum.

Mustafa
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Bedelli nedir mk yapın gelin. 

Sen yaptın tabi kafan rahat :D

Bence zorunlu askerliğin tamamen kalkması lazım. Profesyonel orduya geçiş lazım ama her önüne geleni de alarak prof ordu olunmuyor. Biz ülke olarak hiçbir işi tam manasıyla doğru düzgün yapamıyoruz maalesef.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jackass
    jackass's avatar
    Erkek

93

Bize daha var demekki :DD

Değişmeyen tek şey değişimin ta kend... Şaka la şaka benim fakir oluşum..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

baba askerligi yapın bedelli parasıylada ibizada am sikin amk askerlik zor ama insana farklı bir hayat görüşü katıyor. yani büzügünüz capını artırıyor askerlik :D korkmayın acımıyıcak işi uzmanlara bırakın :ASDAd

ve askerligin herkese eşit 3 ay olması gerektiğini savunuyorum. zorunlu askerlik anca bukadar olmalı ve herkese eşit olmalı. bu 3 ay da bulaşık yıkayarak degil atış talimi intikal ve gerekli şeylerin tamamını 3 ay boyunca hep ögretilmesi gerektigini savunuyorum. öyle 1 hafta atış yap 55 gün çekpasla su cek felan bos iş yani.

tuvalate sıcmayı bilmeyen orospu cocuklarını askere alan tsk nın kendisi zarar ediyor yanlıs yani bi ton kahpeyi alıp yemek veriyor askerde beyni basanları almalılar özürlüleri değil. 

do_som tarafından 28/Haz/18 12:27 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4406 Toplam Mesaj: 31
bedelli