Bekçi Köpeği Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Başlıkta belirttiğim gibi yavruyken alıp eğitmek istiyorum. Mekanına bırakın adamı kedi bile sokmayacak bir muhafız arıyorum ama bulamıyorum. Barınaklara baktım bekçi olabilecek köpek yok. Hırsız gelse herifle kanka olurlar.

Alman kurdu 1. önceliğim. Sahiplendirmek veya ücretiyle satacak olan var mıdır?

https://www.youtube.com/watch?v=oE3cH280xyA&feature=youtu.be

mkyb tarafından 22/Şub/20 02:21 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam idare eder bir hayvan arıyorsan belki normal fiyatlara bulabilirsin ama istediğin karakterde bir köpeği barınaktan veya ucuz fiyata bulamazsın. Tabi kusursuz olmasını istiyorsan.

Dobermanlar 6000 lira, Alman çoban köpekleri 4000 liradan başlıyor FCI secereli ve düzgün karakterdeki iş köpeklerinin yavrularından bahsediyorum. Eğer bütçen yüksekse yönlendirebilirim birkaç çiftliğe

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Köpeği yavru iken alıp pek insan görmeyecek şekilde eğitmen lazım.. 

yoksa umuma açık bir yerde biri gelir sever, diğeri gelir agu gucu der köpek olur sana kedi :))

saldırma eğitimi ,komutlar filan var youtube de

3-4 aylık aşısı tam bir yavru bulman kafi.

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

İzmir den alman kurdu (yavru) 700 TL ye almıştım 2014 yılında.

1 sene bakıp sahiplendirdim.

Kısa bir süre köpek eğitimi ile ilgili derste aldım o zaman çalıştığım kurumda. Ondan dolayı aklına takılan soru olursa sorabilirsin hocam.

Bence bekçi köpeği olarak alman kurdu iyi seçim olur. Tehdit algıları, cesaretleri ve zeka seviyeleri yeterli bir hayvan.

Köpeği 4 aylık olmadan önce (2-3 aylık iken) sütten kesilince almanız daha faydalı olur.

Köpeğin yemek (mama) sını kesinlikle siz vermeye özen gösterin,

Başka insanlarla ilişki kurmasına (oyun oynaması, sevmesi vs) fazla izin vermeyin,

Alman kurtları diğer kurt cinsi köpekler gibi hareket/spor u severler. Günlük olarak sporunu yaptırmayı ihmal etmeyin.

Dişi köpeklerin sahiplenme duygusu ve koruma iç güdüsü erkek köpeklere göre daha yüksektir. Fakat dişi köpek adet döneminde çevreyi kan sürter hep ve çevredeki erkek köpekleri çevrenize toplar ondan dolayı pek tavsiye etmem.

Kemik, çiğ et, yağlı yiyecekler vermeyin derim. Özellikle kemik, çiğ et gibi mevzularda parazit kapma olasaıkları yüksek oluyor. Birde çok yemek yer, karnı şişerse hayvanın kesinlikle hareket etsin, koşsun eritir diye düşünmeyin. Köpeklerde bağırsak dolanması durumu var, sonucu ölüm oluyor genelde.

Yavru köpek alırsanız ilk günler çok ses çıkarır, annesinden ayrıldığı için. Yuvasına size ait eski atlet, havlu tarzı sizin kokunuzu alacağı birşeyler koyarsanız size alışması daha çabuk olacaktır.

Birde bu tür köpekler sahiplerine yapılan saldırı veya tehditleri unutmuyorlar. Mümkünse yanında şaka yapmayın, yoksa fırsatını bulunca tehdit olarak gördüğü kişiyi öper. Benim köpek 4 aylıkken arkadaş şakadan yumruk atar gibi yapıp hayvanı kızdırıyordu. 8 aylık olduğunda (o süreye kadar o arkadaşı en fazla 1-2 defa görmüştür. Her gördüğünde ona hırlıyordu zaten) benim olmadığım bir ortamda arkadaşı perişan etmişti.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

burdan getirme sansim olsa sana bi yavru getirirdim fiyatlari uygun burda önümüzdeki aylarda kendi köpegimi istanbula getirmeyi düsünüyorum ileri itaat ve bodyguard egitimi icin ama yavruda olsa oraya getirebilmem icin kimligi pasaportu chip i olmasi lazim o yüzden nasil olur bilmiyorum oraya temelli birakmak  bu arada benim köpegim bir rottweiler daha alti aylik önerebileceginiz köpek egitim merkezi varmi istanbul ve cevresi olabilir

https://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/deutscher-schaeferhund-a84101308/

freeline tarafından 22/Şub/20 15:33 tarihinde düzenlenmiştir

aklın yolu birdir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

4-5 bin lira nedir amk kurbanlık dana almıyoruz altı üstü köpek alıyoruz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

belcika kurdum vardi ciftlige sahiolendirdim. lan disiydi secereli 3 aylik makina gibi biseydi

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

hocam Alman çoban köpeği tam senin istediğin gibi bulabilirsen tabi. çoban köpeği yazdığıma  bakma çok iyiler bekçilik anlamında.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şurayı bir karıştır hocam gerçi hep sahibi tarafından terk edilen cici ev köpekleri oluyor ama olsun 
    https://www.sahibinden.com/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kopek

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Sokaklarda egolu olarak gezen bekçilerden birisini al kapına koy.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Ayrı konu açmayalım bana da Belçika malinois lazım uygun fiyat ya da ücretsiz sahiplendirebilecek varsa harika olur

om mani padme hum
Toplam Hit: 2827 Toplam Mesaj: 24
kuçu kuçu