folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ben Kendimi Kurtaramadım Ülkeyi Mi Kurtarıcam ?

Ben Kendimi Kurtaramadım Ülkeyi Mi Kurtarıcam ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Ben Kendimi Kurtaramadım Ülkeyi Mi Kurtarıcam ?

Ülke Gündemi konusunda söverken kendime çokça sorduğum bir soru.

Dört seçeneğimiz var;

1 - Ülkeden siktir olup gideceksiniz ve kendi bireysel kurtuluşunuzu sağlamak için bir başınıza uğraşacaksınız.  ( Başka bir konu açıp artı ve eksileri konuşulmalı. Özellikle bunu yapan çok kişi var ama yapamayacak o ortama adapte olamayacak kişilerde var. Kaldı ki orada da yalnız olup bir gruba yönelmeye kalktığınızda karşınıza FETÖCÜ / PKKlı / Çomar tipler çıkacak)

2 - Her gün küfredip , yarak gibi hayatınıza devam edecek ve apolitik/korkak/ezik gibi yaşayıp Asimile olup gideceksiniz ( Zaten mevcut durumda bu şekildeyiz özel bişey yapmamıza gerek yok.)

3 - O sevmediğiniz gruplara dahil olacak ve ekmeğinize bakacaksınız. Bukelamun gibi şekil değiştireceksiniz ve güç odaklarına biat edip krallar gibi yaşayacaksınız.Ama tuhaf bir durum var bu ibneler kendilerinden olmayanı bi şekilde tespit edip çok içlerine sokmuyorlar ( Herkesin karakteri müsait değil ama bir oluşuma dahil olarak bu /takiyye eylemini/ gerçekleştirirseniz , stratejik bir adım olur. )

4 - Kendi ideolojinize uygun eylemlerde bulunarak siyaset arenasına gireceksiniz. Elinizi taşın altına koyacaksınız. Mevcut durumu düzeltemeseniz bile safınız belli olacak. 2.Adımdaki duruma direnmiş olacaksınız ve tek başınıza değil birileriyle birlikte direndiğiniz için kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz.

-0-

Sizlerin ekleyeceği başka maddeler var mı ? Sizler ne düşünüyorsunuz ? Pek çoğunuz okudu etti , iyi firmalarda çalışıyor veya kendi firmaları var. Kendinizi kurtardınız mı ? Mevcut durumdan ve hayatınızdan memnun musunuz ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sakin la

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

işinizi yapın, işinizi düzgün yapın. herkes işini düzgün yapsa bu sorunların hepsi çözülür. 

işini iyi yapıp hayatı düzgün gitmeyen kimseye denk gelmedim. 

siyaseti de çok takmayın bu memlekette insanların işi olmadığı için gece gündüz siyaset düşünüyolar/konuşuyolar. 

aç 3/4 konu önceki gündem konusuna bak, bambaşka mevzular.

bu istilaci mevzusu da pakiler video çekmeye başlayınca popi oldu ondan önce kimsenin sikinde değildi :D lan afganlar kafa kesiyodu amk yerinde bu kadar olay olmamıştı. Allah razı olsun pakilerden milletin dikkatini çektiler.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Eğer istediğin gibi yaşayamıyorsan ya zamanda sorun vardır yada mekanda. Zamanı geri getiremezsin ama mekanı değiştirebilirsin. Hep aynı ortamda yaşamak zorunda değilsin. Sende benim düşündüğüm gibi düşünebilirsin burda doğmuş olabilirim ama burda yaşamak zorunda değilim. Mevcut duzeni degistirmek veya kabullenmek dısında su anki kuralların gecerli olmadıgı yerleri tercih edebilirsin. Uzun sözün kısası ulke degiştir en azından belli bir sure inan ki fikirlerin degisecektir. Not: enflasyonu bu denli yanlış kararlarla biz yukseltmedik. Suclu ne sensin nede baska sıradan bir vatandas. Ama faturasını belki 10 belki 20 sene beraberinde sana bana odetecekler tabi yersen. Secim senin veya bizlerin ben boyle dusunuyorum. Giderim yurtdısına izlerim dısardan eger ulke kendine gelirse belki dönerim geri ama asla bu yanlış yönetimin faturasını odemem hocam. Simdi bazıları çıkıp hiç gitmediği görmediği halde bütün ülkeler fakirleşti diyip pandemiden dem vurabilir. Unutmadan söyliyim dunyada ekonomik kriz bizdekinden cok az veya hic yok.

watervay tarafından 04/May/22 10:36 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

işinizi yapın, işinizi düzgün yapın. herkes işini düzgün yapsa bu sorunların hepsi çözülür. 

siyaseti de çok takmayın bu memlekette insanların işi olmadığı için gece gündüz siyaset düşünüyolar/konuşuyolar. 

bu istilaci mevzusu da pakiler video çekmeye başlayınca popi oldu ondan önce kimsenin sikinde değildi :D lan afganlar kafa kesiyodu amk yerinde bu kadar olay olmamıştı. Allah razı olsun pakilerden milletin dikkatini çektiler.

https://www.youtube.com/watch?v=Ey06xfhMoMc

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

o zaman önce kendini kurtar sonra ülkeyi...

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

buldum 

bir piskoposun mezar tasindan

"

Genç ve hür iken, düşlerim sonsuz iken, dünyayı değiştirmek isterdim.

Yaşlanıp akıllanınca, dünyanın değşmeyeceğini anladım.

Ben de düşlerimi kısıtlayarak, sadece memleketimi değiştirmeye karar vetdim. Ama o da değişeceğe benzemiyordu.

İyice yaşlandığımda, artık son bir gayretle, sadece ailemi, kendime en yakın olanları değiştirmeyi denedim, ama maalesef bunu da kabul ettiremedim.

Şimdi ölüm döşeğindeyken birden fark ettim ki, önce yalnız kendimi değiştirseydim, onlara örnek olarak ailemi de değiştirebilirdim.

Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla, memleketimi daha ileri götürebilirdim.

Kimbilir, belki dünyayı bile değiştirebilirdim…

"

İngiltere westminister katedralinde orada olanlar gidip bakabilir. doğru hatirliyorsam :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

yetmedi :)

kendim içinde birşey dersem aynen senin gibi hissediyorum

tek basıma ne yapabilirim ki elimde tek güç secim zamanı bir oy kullanmak oda hileye kurban gitmezse.

bazen zengin yetkili bir kişi olsam bir fark yaratabilir miyim dedim ancak boşuna...

bu ülkede ne zenginler ne yetki sahipleri harcandı.

adalet yok. çünkü karar veren hakim savcı onlardan

paranın önemi yok çünkü daha zenginler.

eylem - protesto yapamazsin çünkü anında terörist ilanbedilip müebbet yersin

sesi az yuksek cikanın hayatıyla oynuyorlar.

malum kisinin oglu taksim de yüzlerce insanin gözü önünde birini öldürse elini kolunu sallayarak gezer.

bunu onlarda bizde biliyoruz.

hadi bunu geçtim. şuan ülkede tescille sapık tecavüzcü pedofili katil milyonlarca kayıtsız adam var.

eğer acil bir tedbir alınmazsa bundan en fazla 5 yıl sonra sokakta yürümek bile lüks olacak

bu adamların adapte olusunu torunlarimiz  bile görmeyecek

en iyi ihtimal 100 yıl diyorum

peki çözüm?

ya bu deveyi güdeceksin , ya bu diyardan gideceksin

gütmek için 2 yol var 

- eğitim

- yada ciddi yaptırımlar.

eğitmek uzun bir süreç

ancak yaptırım için bir suç isleyeni  koşulsuz valizini bile vermeden sinir dışına  atmak 

bu ikisi içinde iyi bir hükümet lazim

hükümetin gitmeye gönlü olmadığı için muhtemelen iç savaş çıkarıp ya defolup kaçacaklar

yada yine iç savaş çıkarıp ohal  ilan edip birkaç yıl daha basta kalacak

yani anlayacağınız bu tünelin ucu bomboş bir yere çıkıyor. yani gütmek için bütün ülkenin ayni anda baş kaldirmasi lazim.  bu bir mucize.

akpli akrabaların hala onlar kardeşimiz kodunda takiliyorlar. inanmayan gelsin anadolu yu gezsin.

en muhalifi "evet birazcık problem " diyor. birazcık!!!!!

diğer seçenek 

bu diyardan gitmek

ama artik oda kolay değil.

avrupa kolunu açti beklemiyor.

bizi vizesiz alan son modern ülke  Japonya bile bu suriye meselesinden sonra vize getirdi

ya begenmediginiz  Afrika ülkesi bile vize istiyor :) 

düşün Uganda gibi yere gideceksin ad vize istiyor

içler açısı.

bu son olaylardan sonra artık bir yere gitmem maddi ve kabul almak için çok ugrasacaksiniz.

hadi gittin

sadece kendi kicini kurtariyorsun

Türkiye de kalan kardeş anne baba yigen akraba arkadaş herkes burada ezilecek  ve sen uzaktan seyredeceksin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Bu dediklerinin hepsini yaşadım.

şu an karnımızı doyurmak sağlığımızı korumak ve faturalar borçları ödemek dışında kafam çalışmıyor.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı illegale bulaşmadan akıllı çalışmalarla halkı bilinçlendirmek yapabileceğimiz en basit ve etkili yöntem.

Gelen işgalcilerin aslında nasıl insanlar olduğunu bile bilmiyor şuan halk. Yok kızlarımızı çekiyorlar, yok nargile içiyorlar diyorlar ama asıl mesele adamların terör örgütleri kuracağı. Gelen yamyamların nasıl ülkelerden geldiğini nasıl leş kültürleri olduğunu ve nasıl örgütlendirilip bize karşı silah sıkacaklarının anlatılması gerek.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

s

Toplam Hit: 3432 Toplam Mesaj: 34
kurtuluş bireysel