folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ben Kendimi Kurtaramadım Ülkeyi Mi Kurtarıcam ?

Ben Kendimi Kurtaramadım Ülkeyi Mi Kurtarıcam ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteRabbit
    WhiteRabbit's avatar
    Dişi

yonetenlerin zeki oldugunu dusunmuyorum yalnizca ilkeller ee bu da ilkel bir sistemde onlari en tepeye cikariyor. kisa vadede guclu soz sahibi oluyorken uzun vadede sistemi yikan insanlar oluyorlar. maalesef sosyolojik surecler nerdeyse biyolojik sureclere benzer ilerliyor. yani degisim(evrim) yavas ve toplumsal(populasyon) duzeyinde oluyor. peki ne yapmaliyiz ? sanirim bunun cevabini kimse kimseye tam olarak veremez en azindan verdigimizi sandigimiz cevap herkes icin pek kullanisli olmayabilir. ben su sira gun icinde beni mutlu seyleri saptamaya calisiyorum. benim tavsiyem usuyecek bir sey yapip sicak bir kahve icmek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

içimiz dışımız böyle mevzular olduğu için artık görmek, duymak, okumak istemeyen bir ben miyim ya.

bana proje anlat sebastiyan, bana fikir anlat, bana güzel şeyler anlat, bana çözüm modelleri anlat, bana kişisel çözümler anlat sebastiyan diye bağırasım var.

./rahatlama_mod_off

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

20-30 yıl için devlet diye bir kavramın olacağına pek inanmıyorum. Devletler artık birer şirketler. Hatta şirketler çoğu devletlerden daha güçlü ve kudretliler.

teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile insanlar sürekli yer değiştiriyor. Bu son yıllarda çok daha artmaya başladı. 10 yıl sonra kimse benim nerede ne kadar yaşayacağıma karar veremez düşüncesine hakim olacak. 

Benim için devlet bir birinden farklı kitleleri harika bir düzenle yöneten vs koordine edendir. 

Kendinize ve ailenize odaklanın. Yeni dünya düzeninde siz varsanız ülkeniz vardır. Ekonomik ve ilmi gücü şahsınız olarak elde edemediniz sürece bir değeriniz yoktur. 

Boşuna stres yapmayın. Sağlığınız taktıklarınızdan daha önemli. 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Ben acikcasi Radikal gerici bir ortadogu ulkesi olmaktansa 80milyon insanin su anki halimizden daha beter fakirlige kitliga zorluga gogus germesini yeglerim.

Ekonomik zorluklar ve mutsuzluklar ulkeyi vahsi yobazlar kadar cehenneme ceviremez.

Guney amerika ulkelerine bakin hepsi fakfakir. Ama hepsi cok cok mutlu. 

Ulkelerinde cinsel tabu yok. Ve ickiye butun fakirler rahatlikla ulasabiliyor. Toplumsal gerginlik yok bu yuzden.

Zaten ortak akil var halklar keriz degil şükürcü degil bi durum oldu mu hemen lak diye yağmaciliga girisiyolar. Bu yuzden yöneticiler hep ayagini denk almak zorunda kaliyor bizimkiler gibi arsiz ve utanmaz olamiyolar.

Yani kisacasi lanetli ortadogu zihniyeti olmadiktan sonra insanlar her zaman mutlu olmanin bir yolunu bulur.

Bizim bu zihniyeti def etmemiz lazim.

Yoksa isterseniz milyoner olun huzurunuz olmaz. Kendi şatonuzdan veya köyünüzden elbet disari cikacaksiniz.

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

mücahitler geliyormuş, hilafet kurulacakmış hocam. akın akın geliyorlar ağızlarından salyalar aka aka. bakalım zamanı gelince kendini mi kurtarmaya çalışacaksın ülkeyi mi?

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

mücahitler geliyormuş, hilafet kurulacakmış hocam. akın akın geliyorlar ağızlarından salyalar aka aka. bakalım zamanı gelince kendini mi kurtarmaya çalışacaksın ülkeyi mi?

Esad geliyo , Işid geliyo diye korkutulup topraklarından edilen Suriyeliler geldi aklıma... Sonra onlarin terkettiği topraklara Kobaneyi kurdular demi.

Şimdi Türkleri korkutuyorlar savaşmadan ,uğraşmadan ülkeyi birakip kaçsinlar diye. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

Esad geliyo , Işid geliyo diye korkutulup topraklarından edilen Suriyeliler geldi aklıma... Sonra onlarin terkettiği topraklara Kobaneyi kurdular demi.

Şimdi Türkleri korkutuyorlar savaşmadan ,uğraşmadan ülkeyi birakip kaçsinlar diye. 

ben de ayrım yok hocam bizden gitse gitse en babası 5 milyonu kaçsın gerisi kalır zaten fazla da almazlar diye düşünüyorum. amma bizim milleti biliyon yoksul, itaatkar millet.

tek korkum aile hocam vatan için mal mülk neyse bi canımız var lakin herifler kadınlarımız, kızlarımız için gelmiş gelmeyede devam ediyo.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Kendi etki alanın kadar etki edersen fark yaratırsın. Mesela Tenhada bir paki avlarsın +1 yazıp gidersin. Vergi ödemezsin o para cebine kalır, kendi milletinin çocuğuna faydalı olur diğerlerini siktir edersin bu bir farktır. Şu vakitten sonra şehir yaşamı Türke uymaz, tenhaya köylere kırsala çekileceksin. Köpek besle köpek  maması yap, yengeç besle yengeç maması yap, doğaya hayvanlara katkı sunacaksın. Konuşmanın çok fazla bir manası yok çözüm odaklı olacaksın. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Ben Kendimi Kurtaramadım Ülkeyi Mi Kurtarıcam ?

Ülke Gündemi konusunda söverken kendime çokça sorduğum bir soru.

Dört seçeneğimiz var;

1 - Ülkeden siktir olup gideceksiniz ve kendi bireysel kurtuluşunuzu sağlamak için bir başınıza uğraşacaksınız.  ( Başka bir konu açıp artı ve eksileri konuşulmalı. Özellikle bunu yapan çok kişi var ama yapamayacak o ortama adapte olamayacak kişilerde var. Kaldı ki orada da yalnız olup bir gruba yönelmeye kalktığınızda karşınıza FETÖCÜ / PKKlı / Çomar tipler çıkacak)

2 - Her gün küfredip , yarak gibi hayatınıza devam edecek ve apolitik/korkak/ezik gibi yaşayıp Asimile olup gideceksiniz ( Zaten mevcut durumda bu şekildeyiz özel bişey yapmamıza gerek yok.)

3 - O sevmediğiniz gruplara dahil olacak ve ekmeğinize bakacaksınız. Bukelamun gibi şekil değiştireceksiniz ve güç odaklarına biat edip krallar gibi yaşayacaksınız.Ama tuhaf bir durum var bu ibneler kendilerinden olmayanı bi şekilde tespit edip çok içlerine sokmuyorlar ( Herkesin karakteri müsait değil ama bir oluşuma dahil olarak bu /takiyye eylemini/ gerçekleştirirseniz , stratejik bir adım olur. )

4 - Kendi ideolojinize uygun eylemlerde bulunarak siyaset arenasına gireceksiniz. Elinizi taşın altına koyacaksınız. Mevcut durumu düzeltemeseniz bile safınız belli olacak. 2.Adımdaki duruma direnmiş olacaksınız ve tek başınıza değil birileriyle birlikte direndiğiniz için kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz.

-0-

Sizlerin ekleyeceği başka maddeler var mı ? Sizler ne düşünüyorsunuz ? Pek çoğunuz okudu etti , iyi firmalarda çalışıyor veya kendi firmaları var. Kendinizi kurtardınız mı ? Mevcut durumdan ve hayatınızdan memnun musunuz ? 

1.maddeyi 9 yıl yaptım. En sonunda yine memleketim dedim döndüm.

bir süredir 3.maddeyi deniyorum. içlerine almaya hazırlar ama gerçekten midemi bulandırıyorlar. çoğu kişinin ömür boyu götünü verebileceği bir çok rakama rest çektim. çoğu işi yapmaya karakterim el vermiyor. yalnız şunu bilin ki 80 milyonun hakkı yeniyor aq.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

ben de ayrım yok hocam bizden gitse gitse en babası 5 milyonu kaçsın gerisi kalır zaten fazla da almazlar diye düşünüyorum. amma bizim milleti biliyon yoksul, itaatkar millet.

tek korkum aile hocam vatan için mal mülk neyse bi canımız var lakin herifler kadınlarımız, kızlarımız için gelmiş gelmeyede devam ediyo.

Kel kafalının açıklamalarını gördün mü, sapık suriyelileri aklıyor.. bizler çok kötü niyetliymişiz. adamlar selfie çekiyolarmış.

Milletinin kızlarını peşkeş çeken böyle hain pezevenkler olduğu sürece herkes gelir. 

italyan tarafından 05/May/22 20:02 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 3462 Toplam Mesaj: 34
kurtuluş bireysel