folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ben Mi Anormalim Yoksa?

Ben Mi Anormalim Yoksa?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorry_13
    sorry_13's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FiLoZoF bunu yazdı:
    -----------------------------
    ben halis muhlis türk olan birisiyle evlenirim. Bana emanet edilen soyumu kirletemem. Emanete hıyanet edilmez. (bi ara uzak doğuya ilgim vardı ama çok ufak tefekler be abicim ele gelecek biraz XD)

valla bende ruslarla sıyırmıştım bı ara ama yok ya ulkeyi cıkıp gezdinmi hakkaten güzel kızlarımız var ya ah bide şu emo punk gothic özentileri olmasa hoş olurya aslında hatunlar öyle tatlı oluyor :9 ama o zamanda aile kabullenmiyor :) 

sevgim gercek olmasaydı aglayabilirmiydim.... aşkın benle olmasaydı nasıl gülebilirdim.. ates beni yaktıkça daha çok soğuyorum.. soğuyorum ben ateşi körükledikçe buz gibi donuyorum... bana şaşkın bakıyorlar onlarıda anlıyorum.. evvel zaman bir damla iken durumum... elhan derya hal buluyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı:
    ZoRKaYa bunu yazdı:

Abi bişi dicem gene ne alakası var diyeceksiniz ama bu olaydan İslamiyetten geliyor...

Müslüman bir erkeğin gayrimüslim bir kadın alması dinden çıkartmıyor fakat bir Müslüman kadının gayrimüslimle evlenmesi dinden çıkarır...

@FiLoZoF bu tür olaylarda düşünce yapımız aynı hocam seviyorum seni :)

Dini hurafelerle dolduruyorsunuz,sonra en kral müslüman benim tarzında takılıyorsunuz.En sevmediğim şey,kendi kafanızdan kural uyduruyorsunuz...Bakara Suresi 221. ayet:

**

Müsrik kadınlarla, onlar iman edinceye kadar evlenmeyin. Özgürlügünden yoksun inanmıs bir kadın, müsrik bir kadından

-müsrik kadın sizin hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır. Müsrik erkeklerle de onlar iman edinceye kadar nikâhlanmayın. İnanmıs

bir köle, müsrik bir erkekten -o hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır. Bu müsrikler sizleri atese çagırır. Allah ise sizi, izniyle

cennete ve affa çagırır. Ve ayetlerini insanlara açık açık bildirir ki, düsünüp ögüt alabilsinler.

**

Bu son cümle de cuk oturmuş galiba.

Hocam evlenmeyin ayrı şey evlenirseniz dinden çıkarsanız ayrı şey.. O evlenme olayıda erkekler için  kitaplı kafirlerle evlendği taktirdedir.. Teşekkürler bu arada ayetler için..

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Sizene elalemin karısından kızından aq. Kendi namus düzeyinize göre kız bulur yaşarsınız. Ülkede herşey bitti bu mu kaldı?

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:
    AnaMuhalefet bunu yazdı:
    ZoRKaYa bunu yazdı:

Abi bişi dicem gene ne alakası var diyeceksiniz ama bu olaydan İslamiyetten geliyor...

Müslüman bir erkeğin gayrimüslim bir kadın alması dinden çıkartmıyor fakat bir Müslüman kadının gayrimüslimle evlenmesi dinden çıkarır...

@FiLoZoF bu tür olaylarda düşünce yapımız aynı hocam seviyorum seni :)

Dini hurafelerle dolduruyorsunuz,sonra en kral müslüman benim tarzında takılıyorsunuz.En sevmediğim şey,kendi kafanızdan kural uyduruyorsunuz...Bakara Suresi 221. ayet:

**

Müsrik kadınlarla, onlar iman edinceye kadar evlenmeyin. Özgürlügünden yoksun inanmıs bir kadın, müsrik bir kadından

-müsrik kadın sizin hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır. Müsrik erkeklerle de onlar iman edinceye kadar nikâhlanmayın. İnanmıs

bir köle, müsrik bir erkekten -o hosunuza gitse de- çok daha hayırlıdır. Bu müsrikler sizleri atese çagırır. Allah ise sizi, izniyle

cennete ve affa çagırır. Ve ayetlerini insanlara açık açık bildirir ki, düsünüp ögüt alabilsinler.

**

Bu son cümle de cuk oturmuş galiba.

Hocam evlenmeyin ayrı şey, evlenirseniz dinden çıkarsanız ayrı şey.. O evlenme olayıda erkekler için  kitaplı kafirlerle evlendği taktirdedir.. Teşekkürler bu arada ayetler için..

Ben de nerede kaldı diyordum, birilerinin bunu yazmasını bekliyordum,çünkü ayeti okuyunca, söylediğimi nasıl destekleyebilirim diye düşününce, tek çıkış yolu olarak, evlenme ayrı evlenirsen dinden çıkarsın ayrı muhabbeti oluyor.Neyse geç olsun güç olmasın. Son cümlemde de bu yazdigin cevabın (cevap içindeki sorunun) çözümünü ima etmiştim. Ayeti oku, son cümleyi bi daha oku, sonra yazdigin cevaptaki koyu renkli kısmı düşün. Bir de ipucu Kur'an-ı Kerim'de yazanlar birbirleriyle çelişmezler ki böyle bir durumda aslının inkarı olur. Bir de son olarak kafir-müşrik-şirk kelimelerinin anlamlarını iyice öğren. Putperestlerin kitabı yoktur, haliyle kitaplı kafirler değillerdir ama müşriklerdir, ayette de müşriklerden bahsediyor. Yani ilk yaptığını yapıyorsun yine şu an(bana göre), doğruluğundan tam emin olmadığın şeyi kesinmiş gibi gösteriyorsun.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek
    ben kıl oluyorum bizim kızları kapmasınlar :D:D

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:
    Sizene elalemin karısından kızından aq. Kendi namus düzeyinize göre kız bulur yaşarsınız. Ülkede herşey bitti bu mu kaldı?

harbiden aq :S isteyen istediği uyrukla birlikte olur çocuk yapar :| benim için sorun deil gider gana lı birini alırım kadınlar içinde sorun değildir eminim onlar sizin gibi değil sevdiğinin peşinden gidio ne güzel işte aq :|

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bi Türk erkeğinin yabancıyı götürmesi garibine gitmiyo da evlenmesi gidiyosa anormalsin. cevabını bilmiyorum.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilower
    ilower's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    Türk kızları namus timsali, diğer yabancılar ise ver elini Venedik misali. Yanlış bir düşünce.
    aynen...

Akıllı yatırımcı gerçekçidir. Kötümserlerden alır, iyimserlere satar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    olurda bir hata edip bizi ab ye alıp serbest dolaşım hakkı verirlerse bu türk kızlarının acısını kat ve kat alıcağız and içeriz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    benimde öle bi düşüncem vardı ama geçerliliği kalmadı pek

ebedi devlet
Toplam Hit: 5186 Toplam Mesaj: 42