folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Benim Cumhurbaşkanım Olamaz" Dediğimde Niye Kızdınız?

"Benim Cumhurbaşkanım Olamaz" Dediğimde Niye Kızdınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

BEN böyle "devlet adamı" görmedim. Sen kalk git kaldığı otele, Kral’ın dibine otur.

Öbürü de öte yanında...

Kral ortada.

İki gündür bekliyorum:

9 uçak, iki bin bavul, üç yüz gardırop ve altın tahtı ile gelen (iyi ki petrol kuyularını getirmedi) Kral’ın oteline giden ve sağına-soluna oturan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Başbakanı size "gurur" mu verdi, yoksa "hüzün" mü?

O zaman ben "Benim cumhurbaşkanım olamaz" dediğimde niye kızdınız?

*

"Benim cumhurbaşkanım" olsaydı; Anıtkabir’i ziyareti reddeden, bu ülkeyi kuran insana saygı göstermeyi kabul etmeyen bir Kral’a "Devlet Şeref madalyası" vermezdi.

Hem de 10 Kasım günü...

Mustafa Kemal; son yüzyılda, İslam áleminin Batı emperyalizmine karşı tek onurlu ve şanlı zaferini kazanmış komutandır.

Kral ise; Körfez savaşları boyunca, kendi topraklarını korumak için kutsal mekanların savunmasını dahi elinde bira kutusu olan Amerikalı askerlere bırakmış birisidir.

"Benim cumhurbaşkanım" olsaydı....

Kimin koltuğunda oturduğunu bilir, en şerefli savaşın kahramanına saygı göstermeyen, kutsal toprakları ABD deniz piyadelerine bekleten bir Kral’ın oteline koşmazdı.

Kral, görüşme salonuna Atatürk’ün resimlerinin asılmasını da kabul etmedi, kendi fotoğrafını astırmış, onun altına oturdular.

10 Kasım nedeniyle tüm bayraklar yarıya indirilirken, Suudi Arabistan bayrağının yarıya indirilmesini de reddetti Kral.

Ama bizim "devlet adamları" doğru otele.

Biri sağında, biri solunda.

Ortada Kral...

Tepelerinde de, kendisi yetmiyormuş gibi fotoğrafı.

Ben ise televizyonda şeriat bayrağının altındaki öpücükleri sayıyorum; işte sırayla ve hasretle yumuluyorlar... Sağ yanak bir, sol yanak iki, sağ yanak bir kez daha, etti üç...

*

Ne yapacaksınız?

Abdullah Gül "Benim Cumhurbaşkanım" olsaydı böyle yapmazdı.

Ben böyle "başbakan" ya da böyle "cumhurbaşkanı" istemem.

Benim de; en yüce değerlerimizi ayaklar altında paspas yapanları "reddetme" hakkım vardır.

Böyle yapmazdı "Benim Cumhurbaşkanım" olsaydı.

Bekir Coşkun

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

doğru söze ne hacet !

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

abdullah gül benim cumhurbaşkanımdır... sevsemde sevmesemde bu böyledir,gerçektir,değişmez,değiştirilemez...

olayda bu kadar basittir.şimdi gine ana bacı kayarsınız hayatınız boyunca yüzünü görmeyeceğiniz herife...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eReN_77
    eReN_77's avatar
    Erkek
    kim ne derse desın bıraz mantıklı dusundun mu anlarsın bitakım seylerı

KederLi Geçse Bazı Günler Seviyoruz Seni Can Gönülden Nasıl Bir Sevgi Ah Bir Bilsen Efes Bilsen Herşeyimsin Sen..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    Ulu önder M.Kemal ATATÜRK'ün ölümsüzlüğe kavuştuğu 69.Yıldönümünde,bir 10 Kasım gününde kral bey hazretlerine randevu veriliyor;ve bu beyefendi birkaç birşeye sahip olmanın burjuva şımarıklığıyla T.C.Cumhurbaşkanını kaldığı otelde kabul ediyor ve maalesef bizim Cumhurbaşkanımızda bu uygunsuz ve onursuz davete icabet ediyor.Burada ben hiç kimse kusura bakmasın ben bir mukayese yapacağım.Suudi kralı Atatürk'ün huzuruna çıkmamak için Anıtkabir'in en yoğun bir gününde Türkiye'ye geliyor ve yine geldiğinde havaalanına Suudi bayrağı Türk bayrağıyla beraber asılıyor,ama giderken de yapılması gereken bu bayrak töreni iptal ediliyor,niçin,Suudi bayrağı Atatürk'e saygı olsun diye yarıya çekilmesin diye...Bu kral hazretleri Türkiye'ye her gelişinde Anıtkabire gitmeyi reddetmeyle yetinmediği gibi bayrak töreniyle bile olsa Atatürk'e saygıyı ısrarla ve alanen reddediyor.Ve böyle bir adamı T.C.Devletini temsil edenler bağırlarına basıyorlar,büyük yakın ilgiler gösteriyorlar bunlara.İsrail Başbakanı ise Türkiye'ye gelir gelmez Anıtkabir'e gidiyor ve Atatürk'e saygısını gösteriyor,bütün protokol kurallarına uyuyor.Şimdi soruyorum,bizim dostumuz hangisi?Bu kral hazretleri mi,yoksa İsrail başbakanı mı?Hiç kimse kusura bakmasın,kimin dost,kimin düşman olduğunu bilmemiz gerekiyor.Ve bizim medyamız suspus...Konuşacak bir şey bulamıyor bizim medyamız.Bunun tam tersi yaşanmış olsaydı Türkiye'de yer yerinden oynamaz mıydı?ATATÜRK'e ELANEN SAYGISIZLIK YAPILDI VE TÜRK HALKI SUSPUS...Yazıklar olsun.!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bulanik
    bulanik's avatar
    Erkek

Doğru söze ne denir!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    abd, ab, israil yetmedi bide araplara yalakalık yapalım. ne zaman Türk oldugumuzu hatırlayıp özümüze dönücez.

le le le sakine
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

artik yazmak istemiyorum, okudukca sinirleniyorum.

bu kral denen herif ingiltereye gittigi zaman belediye baskaninin bile ayagina gidebiliyorken, Turkiye ye geldiginde cumhurbaskani ni ayagina cagirabiliyor.

adamlar osmanlidan kalan ecdad yadigari kaleyi (kalemiydi cami miydi) yiktiklari halde yinede sesimizi cikartmadik adamlara istanbulun en guzel yerinde imar izni verdik (bknz: sevda tepesi)

cumhurgulum benim koskaca TURKIYE CUMHURIYETINI araba satarsa hic sasmayin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

savunan arkadaslara soruyorum

bu olayin hakli yonu nedir ? 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

tayyip :P
    ve yaveri gul biraz un biraz tuz birazda kara biber komurde war tabi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    tranceport bunu yazdı:
    underzero bunu yazdı:

tayyip :P
    ve yaveri gul biraz un biraz tuz birazda kara biber komurde war tabi
    Hehehe acıda olsa doğrusu bu..Yazıda güzel bu arada...

Her Hakkım Saklıdır
Toplam Hit: 7833 Toplam Mesaj: 53