folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder BES Bireysel Emeklilik Sistemi Neden Çıktı Neden Zorunlu Tüm Faydaları Ve Zararları

BES Bireysel Emeklilik Sistemi Neden Çıktı Neden Zorunlu Tüm Faydaları Ve Zararları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bilen bilir bir zamanlar KEY denen bir olay vardı. Ne oldu hiç oldu. Bununda akibetinin öyle olacağını düşünüyorum. Yanılıyorsam şey ettirin. 

onun içindir ki devlet memuruysan bes hesabını özel şirkete transfer edeceksin :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

ben geçmeyi düşünmüyorum daha genciz. belki 44 yaşına gelince geçerim. 100 tl lazım. para biriktiriyorum sıkıntı yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ben şimdi faizi ve devlet desteğini anlamadım. her ay lira atıcam ama üstüne ne akdar devlet desteği gelecek ve faiz işleyecek mi? çünkü faiz işlemezse bi anlaı yok, biriktirir altın-dolar alırım en azından param erimez. düşük bi faizle 100 lira biriktirsem 5 yıl sonra çerez parası olur. baksanıza son bir senedeki pahalılığa.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Nasıl çıkacam ? 

Hangi banka kesiyor nerden bilecem ?

Nereye başvurma lazım çıkmak için?

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Nasıl çıkacam ? 

hocam iş verenin belirleyecek şirketi oyüzden başlamasını beklemen gerekecek

Prometheus bunu yazdı

ben şimdi faizi ve devlet desteğini anlamadım. her ay lira atıcam ama üstüne ne akdar devlet desteği gelecek ve faiz işleyecek mi? çünkü faiz işlemezse bi anlaı yok, biriktirir altın-dolar alırım en azından param erimez. düşük bi faizle 100 lira biriktirsem 5 yıl sonra çerez parası olur. baksanıza son bir senedeki pahalılığa.

zorunlu bes de 1 kereey mahsus devlet 1000 TL yatırıyor hoşgeldin parası. eğer çıkmazsan %25+ destek uyguluyor emekli olduğun zaman 56 yaşına kadar beklersen desteğin tamamını daha erken ayrılırsanda kesintili halini alıyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Nasıl çıkacam ? 

hoca girince sisteme haberin mutlaka olur posta yoluyla zaten sözleşme vs mutlaka gönderirler / poliçeni 

ama yinede ben takip edeyim diyorsan https://www.turkiye.gov.tr/takasbank-bireysel-emeklilik-islemleri burdan bakabilirsin

d8vd8p.jpg (574×277)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

şimdi yanlışsam düzeltin.

bu o.ç faiz haram demiyormu .  diyor. !

ama 

kendi eliyle %25 faiz veriyor parama öylemi ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

şimdi yanlışsam düzeltin.

bu o.ç faiz haram demiyormu .  diyor. !

ama 

kendi eliyle %25 faiz veriyor parama öylemi ? 

kendi fon getirisini ayrı tutaraktan %25 devlet katkısı veriyor binevi teşvik 

benzer teşvikler tarım ve hayvancılıktada çiftçilerede veriliyor

fon getirisinde faltın döviz kamu borçlanması vs oluyor o işteki kazancı kimisi faiz sayar kimisi saymaz

ben ev alıyorum ev değerlenince satıyorsam bu bir yatırım ve ticaretse haram değilse fon getiriside haram olmaması mantığındayım

neyse ayrı bir konu o şimdi :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Yarın başka bir hükümet gelse bu BES boş iş kaldırdık dese ne yapacağız ? Eskiden de ev falan verereceklerdi maaşlardan kısıp ordan kesilen paralı kim kaç yıl sonra aldı bir bakın. 

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

senelerdir ödüyoz yeter amg kapattım geçen 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 3872 Toplam Mesaj: 29
sgk aşk bes hayat para aşk emeklilik zorunlu bes