folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Beyin Uyku Moduna Geçemiyor

Beyin Uyku Moduna Geçemiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Müridler ben gece yatınca hemen uyuyamıyorum. Sürekli sağa sola dönüyorum. Böyle bir sorunum var.

Hani bilgisayarı uyku kipine alıyoruz bu sırada pc açık programları donduruyor veya ne bileyim işte bir şekilde onları pasif hale getiriyor, sonra hard diski durduruyor felan. Acaba benim beyin aklımdaki şeyleri sonlandırmada sorun mu yaşıyor. Beyinimi hemen boşa çıkarıp uykuya dalamıyorum.

Yoğurt yersen veya ayran içersen hemen uykun gelir dediler. Bu aralar sık sık ayran içiyorum. Gördüm ki söyledikleri kadar uykumu getirmiyor. Ama ben BİM'den aldığım dost marka biraz tuzlu ayranı içip uyuduktan 3 saat kadar sonra uyanıyorum ki ağzım boğazım kurumuş susamışım felan. Gece kalkıyorum ağzımı musluğa dayayıp hemen kana kana su içiyorum. Bu olay sadece tuzlu ayran içince oluyor. Acaba tuz içimi mi yakıyor ne ?

Bu günlerde bademciklerim şişti doktora gittim antibiyotik verdi. Akşam antibiyotiği yuttuktan 1 saat kadar sonra öyle bir yorgunluk çöküyor öyle bir uykum geliyor ki hazırlanıp yatağa girip yatmaya bile halim olmuyor. O kadar tatlı bir uyku bastırıyor. Bu antibiyotikteki hangi madde uykumu getiriyor ? Bu maddeyi doğal yollardan mesela bir meyveden alabilir miyim ? Yoksa antibiyotik vucuttaki mikroplarla savaşırken vücut yorgun mu düşüyor. Bundan dolayı kendimi dayak yemiş gibi hissediyorum da uykum mu geliyor ?

Son olarak vücuda zararı olmayan ve uyku getiren meyve, sebze, bitkisel çay vb. şeyler biliyorsanız yazarmısınız.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

hacı çalısıyor musun bir işte

hacı ben 15 gündür yıllık izindeydim, gece 3-4 te yattım ögle 12-1-2 kaltım, sonra düzene gireyiim diye gece 12 yataga giriyordum, ama yine 2-3 te yatıyordum

sonuc olarak yorulcan hacı yada sabah erken kalkcan, bende böyle yani, ama sen hem calısıyor, hem sabah erken kalkıp hem de uyaymıyorsan, sözü üstatlara

bırakıyorum, onlar sana gerekli reçeteyi yazar :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi senin konuların beni çok yoruya ya bi de imzana o kadar saçma sapan şeyler yazıyorsun ki tam cevap yazacam her seferinde imzanı görüyorum şevkim kaçıyor yazmıyorum

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

işte geçen gün köpek ısırdı,susturuculu silahla vuruldum,ebru gündeş :D hocam böyle daldan dala yapmışsın cenke benzemiş :) 

hoca benim sana önerim yatmadan önce fiziksel yorgunluğu artırman olacak bunu nasıl sağlayacağın senin elinde, ama ben yatmadan önce ufak setler böyle hareketler yapmanı öneririm hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olursun hem de uykuya dalman daha kolay olacaktır fiziksel yorgunluk önemli bu konuda gerçekten.dediğim gibi nasıl yoracağın senin elinde benim tavsiyem bu yönde ha bi de mastrubasyon falan da var da sen birinci dediğimi yap daha iyi :) 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

hay beynini ..

diye girdim içeri...

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

hacı değişik adamsın ya

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

yorulacaksın.. yorulmazsan uyuyamazsın :)

eğer yine uyuyamıyorsan. bir miktar alkol al.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya bu insan değil ya harbiden gidip ziyaret edecem tanışcam bu nasıl bi türdür ya :)

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı:
    -----------------------------

hacı çalısıyor musun bir işte

hacı ben 15 gündür yıllık izindeydim, gece 3-4 te yattım ögle 12-1-2 kaltım, sonra düzene gireyiim diye gece 12 yataga giriyordum, ama yine 2-3 te yatıyordum

sonuc olarak yorulcan hacı yada sabah erken kalkcan, bende böyle yani, ama sen hem calısıyor, hem sabah erken kalkıp hem de uyaymıyorsan, sözü üstatlara

bırakıyorum, onlar sana gerekli reçeteyi yazar :)

çalışıyorum, eve yorgun geliyorum. yemek yap, yemeği ye, bulaşık yıka, duş al, çamaşır yıka, evi düzenle felan daha da yoruluyorum. Ama yatınca da uykuya dalamıyorum. Bu nedenle sabahları geç kalkıyorum. Çünkü uykumu alamıyorum. Aslında birkaç gün kendimi zorlayıp sabahları çok erken kalksam akşam uykum gelir mi acaba ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı:

abi senin konuların beni çok yoruya ya bi de imzana o kadar saçma sapan şeyler yazıyorsun ki tam cevap yazacam her seferinde imzanı görüyorum şevkim kaçıyor yazmıyorum

imzamı düzelttim. ama bunda alınacak birşey olduğunu da düşünmedim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Sabah 7 de kalk, 1 günde en az 2km yürü, gün içerisinde hiç kestirme. Akşam yatağa girmenle uyuman bir olur.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 6156 Toplam Mesaj: 45