folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bilende Yazıyor Bilmeyende Neden?

Bilende Yazıyor Bilmeyende Neden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı:
    -----------------------------
    Scofield bunu yazdı:

Tam zıttını düşünüyordum.

Bence müslümanlığı bilmesem müslüman kalırdım.Şuan çoğu kişinin olduğu gibi.

Ama benim sorunum müslümanlıkla veya başka bir din ile değil.Ben tanrı kavramına kökten inanmadığım için doğal olarak dinlerede inanmıyorum.

diyorum ya sen müslümanlığı islamı Allahı hakkı ile tanısan bu şekilde düşünmezsin.

sen şimdi diyorsunki bu alem kendi kendine durup duruken tesadüf olarak oluştu.

bir araba motorunu insan yapar ve insan olmadan çalışmaz. ama sen koskoca kainat kendi kendine olmuş ve bu düzen kendi kendine işlediğini savunuyorsun.

Bingo !

İşte insanların tanrı kavramını oluşturduğu sorulardan biri.

Bilim henüz ayrıntıları ile aydınlatamadığı için hemen insanlar kesinlikle bir güç vardır yoksa nasıl oluşacak demeye başlıyolar.

Bende şöyle diyom sen bana uçan bi çaydanlığın bu evreni oluşturmadığını ispat edebilirmisin bende böyle diyorum.Hani düzen kendi kendine işlemiyorya...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Prometheus

Arkadaşın avukatlığını yapmış gibi olmayım ama dışarıdan uzun süre takip edip pek mesaj yazmayanlar var. Ben sitenin ilk yıllarından beri ara ara takılıyordum son 1 yıl sürekli girdim ve 1 yıl üye olmadan takip ettikten sonra üye oldum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

ccokoca bunu yazdı:

din herekese hitap eder ama asp php felan sadece ilgilenenen kesme hitap eder sorunun yanıtı bu ama şu yönden bakarsak bazı kişiler bi soru soruyor o konuyu geyiğe çevirebiliyorlar buna bende karşıyım.

buna daha öncede cevap verdim ama okumamışsın tekrar cevap veriyorum din evet herkese hitap ama dinin kuralları vardır ve sen kuralları dışında şeyler söyleyemezsin yani din herkese hitap ediyor diye herkes dini yorumlayamaz.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ccokoca
    ccokoca's avatar
    Erkek
    hoca o kadar alıntı yapıyonuzki okuyasım gelmiyo valla k.bma okumamışdırım dediğin gibi

“Bence temelde ikimiz de dinsiziz. Sadece ben, senden bir tane fazla dini daha reddediyorum. Sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın.”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:

Bingo !

İşte insanların tanrı kavramını oluşturduğu sorulardan biri.

Bilim henüz ayrıntıları ile aydınlatamadığı için hemen insanlar kesinlikle bir güç vardır yoksa nasıl oluşacak demeye başlıyolar.

Bende şöyle diyom sen bana uçan bi çaydanlığın bu evreni oluşturmadığını ispat edebilirmisin bende böyle diyorum.Hani düzen kendi kendine işlemiyorya...

eğer sen gercekten bu evreni uçan bir çaydanlık var ettiğine inanıyorsan  tamam bende inanıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:

Çaydanlığa tapan biri daha vardı banlandı epey çaydanlığa tapan var galiba. Yeni bir din mi çıkıyor ortaya acaba :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:

Scofield bunu yazdı:

Çaydanlığa tapan biri daha vardı banlandı epey çaydanlığa tapan var galiba. Yeni bir din mi çıkıyor ortaya acaba :)

Çaydanlık örnek orada.

İşte size o çaydanlık örneği ne kadar saçma geliyosa banada tanrı kavramı o kadar saçma geliyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:

Çaydanlık örnek orada.İşte size o çaydanlık örneği ne kadar saçma geliyosa banada tanrı kavramı o kadar saçma geliyo !

ben sana sadece sunu diyorum senin bilim dediğin şeyi eğer kuranı hakkıyla okursan senin bilimin bulmadan önce bir cok gerçeğin yazılı olduğunu görürsün.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

@xxjokerxx  siteye az girip böyle bi konu açtığını düşündüm ama DarkSkul aklımdaki cevabı verdi

konuyla ilgili yorumumu zaten benden önce yapmışsınız onun için konuyla alakalı yazmadım 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:

Çaydanlık örnek orada.İşte size o çaydanlık örneği ne kadar saçma geliyosa banada tanrı kavramı o kadar saçma geliyo !

ben sana sadece sunu diyorum senin bilim dediğin şeyi eğer kuranı hakkıyla okursan senin bilimin bulmadan önce bir cok gerçeğin yazılı olduğunu görürsün.

Yazıldığını değilde yorumlandığını diyelim daha doğru olur bence.

Mesala yeni bi gezegen daha buldular.Hemen şu ayetin sonu ile diğer ayetin ortasından bişeyler alın ekleyin 2 ile çarpın.

Ahanda yeni keşfedilen gezegenin adı harbiden yazıyomuş.

Toplam Hit: 7467 Toplam Mesaj: 64