folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bilende Yazıyor Bilmeyende Neden?

Bilende Yazıyor Bilmeyende Neden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

@xxjokerxx  siteye az girip böyle bi konu açtığını düşündüm ama DarkSkul aklımdaki cevabı verdi

konuyla ilgili yorumumu zaten benden önce yapmışsınız onun için konuyla alakalı yazmadım 

DarkSkul dediği gibi kayıt tarihime bakarsan ben login olmadan sadece takip edenlerdenim ve bu benim ilk açtığım konu.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:
    Çaydanlık örnek orada.İşte size o çaydanlık örneği ne kadar saçma geliyosa banada tanrı kavramı o kadar saçma geliyor

İsteyen çüküne tapsın, isteyen öküze, aya-güneşe tapsın herkes kendinden sorumlu. Bana da saçma gelen hiçbirşeye inanmayan bazı arkadaşların milleti de hiçbirşeye inandırmamak için götünü yırtması.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:

Scofield bunu yazdı:
    Çaydanlık örnek orada.İşte size o çaydanlık örneği ne kadar saçma geliyosa banada tanrı kavramı o kadar saçma geliyor

İsteyen çüküne tapsın, isteyen öküze, aya-güneşe tapsın herkes kendinden sorumlu. Bana da saçma gelen hiçbirşeye inanmayan bazı arkadaşların milleti de hiçbirşeye inandırmamak için götünü yırtması.

İnandırmamak için götümüzü yırtma değilde bizim inanmamıza yöneltilen sorulara cevap diyelim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:

Yazıldığını değilde yorumlandığını diyelim daha doğru olur bence.

Mesala yeni bi gezegen daha buldular.Hemen şu ayetin sonu ile diğer ayetin ortasından bişeyler alın ekleyin 2 ile çarpın.

Ahanda yeni keşfedilen gezegenin adı harbiden yazıyomuş.

o senin dediğin yok çarpın bölüm ben onu kabul etmiyorum hiç bir gercek din alimi bu konuda bir şey söylememiş sadece son dönemde çıkan bir kaç vasıfsız insan bunu idda etti ben buna inanmıyorum ama diyorum sana okursan yorum değil direk Kuran-ı kerimde yazılı bilimin coook yıllar sonra keşfettiği şeyler yazılı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:

Yazıldığını değilde yorumlandığını diyelim daha doğru olur bence.

Mesala yeni bi gezegen daha buldular.Hemen şu ayetin sonu ile diğer ayetin ortasından bişeyler alın ekleyin 2 ile çarpın.

Ahanda yeni keşfedilen gezegenin adı harbiden yazıyomuş.

o senin dediğin yok çarpın bölüm ben onu kabul etmiyorum hiç bir gercek din alimi bu konuda bir şey söylememiş sadece son dönemde çıkan bir kaç vasıfsız insan bunu idda etti ben buna inanmıyorum ama diyorum sana okursan yorum değil direk Kuran-ı kerimde yazılı bilimin coook yıllar sonra keşfettiği şeyler yazılı.

Keşfedilen şeyler yorumlanmış hep işte.

500 lü yıllarda biri açıp okuyunca kuranı ileride böyle bişey keşfedilecek diyebilirmiydi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:

500 lü yıllarda biri açıp okuyunca kuranı ileride böyle bişey keşfedilecek diyebilirmiydi ?

mevlana celalettin rumu 1500 yıl önce atomu anlatırken şöyle diyor bir zerre vardır içinde bir güne etrafında güneşler vardır o zerre azına açarda çıkarsa o pusudan etraf tuz buz olur ışıltısından.

dünyayı anlatırkende şöyle diyor dünya kabuğunun içindeki yumurtaya benzer kabuk atmosfer yumurta beyazı dünya sarısıda mağma tabakası 

bunları nerden biliyordu.? şimdi ben sana soruyorum bu alim zaat 1500 yıl önce dünyayı tasfir ederken uzayamı cıktı yada atom teknolojisinemi sahipti.

bu insan gerçeği görmüş ama sen hala göremiyorsun .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:
    İnandırmamak için götümüzü yırtma değilde bizim inanmamıza yöneltilen sorulara cevap diyelim :)

İnanmamana soru sorulursa o zaman cevap verirsin. Ortada birşey yokken bir sürü din karşıtı konular açılıyor, insanların inancıyla dalga geçiliyor. Küfür etsen de aynı şey. Biri çıkıp senin sevdiğin insanlara küfür etse, dalga geçse hoşuna gider mi. Götünü yırtma konusunu özellikle senin için demedim kimin yırttığını forumdaki herkes biliyor. Onun amacı da az çok belli zaten. Milleti birbirine sokup, banların havada uçuşunu izleyip zevke gelmek. Ona birşey demiyorum da yönetimin bu arkadaşa göz yumması şaşırtıyor beni. İnanç kardeşliğinden olsa gerek. (Ya da inançsızlık mı demeliydim)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı:
    Scofield bunu yazdı:

mevlana celalettin rumu 1500 yıl önce atomu anlatırken şöyle diyor bir zerre vardır içinde bir güne etrafında güneşler vardır o zerre azına açarda çıkarsa o pusudan etraf tuz buz olur ışıltısından.

dünyayı anlatırkende şöyle diyor dünya kabuğunun içindeki yumurtaya benzer kabuk atmosfer yumurta beyazı dünya sarısıda mağma tabakası 

bunları nerden biliyordu.? şimdi ben sana soruyorum bu alim zaat 1500 yıl önce dünyayı tasfir ederken uzayamı cıktı yada atom teknolojisinemi sahipti.

bu insan gerçeği görmüş ama sen hala göremiyorsun .

Sizin tanrı kavramınız diyorki ; "Kuranı herkesin anlayacağı dilde indirdik"

O zaman okuyan herkesin böyle kanılara ulaşması gerekmiyormu ?

edit : Yani sen 500 lü yıllarda indirilen kitabın anca 10 asır sonra anlanmaya başlandığını söylüyosun :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Scofield bunu yazdı:

Sizin tanrı kavramınız diyorki ; "Kuranı herkesin anlayacağı dilde indirdik"

O zaman okuyan herkesin böyle kanılara ulaşması gerekmiyormu ?

edit : Yani sen 500 lü yıllarda indirilen kitabın anca 10 asır sonra anlanmaya başlandığını söylüyosun :)

okuyan herkesin anlayacağı dilde okumayı biliyormusun?

10 asır sonra bile bir şeyler anlayıp bu doğruymuş diyorsan buda Kuran-ı Kerimin ne kadar yüce bir kitap olduğunu 10 asır sonra bile güncelliğini hala koruduğunun bir ispatı değilmidir?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ccokoca
    ccokoca's avatar
    Erkek

yorum yaparken tarihlere bakın derim çünkü 500 lü yıllarda daha kuran yoktu.632 de indirilmesi sonlanmıştır.kitap haline geçirilip dağıtılması derken anca 700lü yılları bulur.

ikinci olarak mevlana 1500 yıl önce yaşamamıdır.mevlana 1207 yılına doğmuştur.yani 800 yıl önce yaşamıştır.

“Bence temelde ikimiz de dinsiziz. Sadece ben, senden bir tane fazla dini daha reddediyorum. Sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın.”
Toplam Hit: 7437 Toplam Mesaj: 64