folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Bilgilenmek İstiyorum [İSTEK]

Bilgilenmek İstiyorum [İSTEK]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

otocu bunu yazdı:
    -----------------------------

KaRaKuLe bunu yazdı:

Gharzvog bunu yazdı:

KaRaKuLe bunu yazdı:

hacılar gidin bi önce kendinizi bulun ya son zamanlarda ne kadar saçma sapan konular açıldı böyle ya

adam bişey sormuş, cevap verdik kendimizce. ne alaka şimdi ?

olayın seninle bir alakası yok... Arkadaşa söylüyorum önce kendini bul diyorum ve lütfen şu okulu küçümsemeyi bırakın abi şu okuldakileri bi öğrenin de sonradan kendi başınıza gelişmeye başlarsınız.  Matematiğin sıfırsa senin bilgisayar bölümünde ne işin var bilader ya git ya sanat oku ne bilim tarih oku yada matematik çalış biraz 17 yaşındasın ya össye gireceksin sen yakında ne halt edeceksin ? Ve şunu tüm samimiyetimle söyliyim 200IQye sahip olmadıkça kimse sıfırdan internetten programlama uzmanı olamaz kesinlikle yanında biri olcak yada bunu okulda kursa bi şekilde öğreneceksin. Ve öyle babanın zoru annenin tavsiyesiyle bi hayat yaşanmıyor forum anasayfaya bak görürsün örneklerini. Siktir et programlamayı ya önce hayattan ne bekliyorsun onu öğren kendini bul bence

Edit : Ayrıca o lafı hangi gerizekalı söylemiş çok merak ettim :)

Okul küçümseme diyorsunda kardeşim, sen iyi bir okulda yetiştin sanırım, 512 mb ram'lerle ders işliyoruz, kimi okullar biliyorum 4GB ram ile ders işliyor, biz tıklıyoruz 5 dakika sonra bir işlem anca gerçekleşiyor.

O lafın kastıda şudur, kendini aklını kullanma demiyor, bir fikrin varsa, bir alime danış, onun fikirlerinden aklından yararlan diyor. Bende kendimi nasıl geliştirim konusunda bilgili insanlara danışıyorum, yardımcı olmak istemiyorsan post atmana gerek bile yok. Sanırım senin sayısal zekan çok iyide sözelden pek anlamıyor gibisin...

buyur bilade konu senin dediklerim sana yardımcı olmuyorsa evet benim sözelim sıfır

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

hocam programcı olup olmadığını tasarım yaparak anlarsın, yaptığın tasarım bok gibiyse programcısındır :P

sayısal zeka şart mı bilmem ki, yani algoritmayı kafanda kurman, veya alternatif kestirme yollar bulman kurnazlık yapman gerekebilir, Cosmic beni hep şaşırtır mesela.

Fonksiyon olayı tamamen matematikten geliyor yani nasıl f(x) fonksiyonu yazıyorsak matematikte bunun programlama dilindeki karşılığı Function (int x) tir,

Dil konusunda visual bir dil iyi olur yaptığın şeylerin meyvesini hemen alman sana heves katar. C# olabilir, Java olabilir aslında yeni başlamanın avantajı vaktinin bol olması, her bir dil ayrı bir alem ayrı ayrı tonlarca tip&trick leri var, C# yada Java öneririm, sonra web olayında PHP ve JAVA birlikte gidersin, object mantığını kaptınmı zaten sıkıntı 3-5 programlama diliyle uğraşsan yeter kalanını 2-3 günde çözüyorsun. Birde google.com ecnebi olacak, TR kullanma.

@Karakule

hacı bu yine mantıklı sormuş aklı selim birine benziyor ondan cevapladım.

bende buna katılıyorum bence matematiğe gerek yok çok rahat anlayabilirsin dilin kurallarını algoritmasını en önemlsii onun gibi düşünmeyi öğrendi isen sorun kalmaz herhalde 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

yanlış yönlendirmeyin adamı :|

matematiksiz bunların olduğu nerde görülmüş ? 

Üni. 1.Sınıf Programlama dersi. Ilk konu 4işlem..

Işlem öncelikleri gösterimler fonksiyonlar çevirmeler...

Matematik bilmeden kafadan kuramadıktan sonra ne kadar gelişmiş birşey çıkarabilirsin ki ortaya  ? 

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

sandman ın matematik ve programlama ile ilgili çok güzel bi yazısı vardı. benzer bi konu daha önce acılmıştı da

ezca deposu için yazılacak olası bi programdan bahsetmişti. o yazıyı okursan çakarsın köfteyi

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

okulda (hem de lisede) 512mb ram bulup beğenmemek...

ulan bir susar mısın?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Matematiğe gerek yok diyenleri dikkate bile alma bence gerçek bir proje üzerinde çalışmamışlar muhtemelen :)

Sayısal zekam yok diyede kendini geriye çekme kimi hemen anlar kimi 1 saat sonra ama egzersiz yaptıktan sonra öğrenemezsin diye bişey yok

Si vis pacem para bellum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

""Matematik/sayısal düşünme yetegim yok" biraz eksik; eğitim sistemi içerisinde bir şeyleri doğru düzgün öğrettiklerini düşünen beri gelsin.

Dolayısıyla matematiğim kötü demek aslında ben matematiği ciddi olarak denemedim anlamına geliyor.

Program yazmak mı istiyorsun; o halde yazmaya başla. Eğer iki sene sonra hala aynı yerdeysen artık senden progamcı olamayacağına karar verirsin.

İki senen boşa gider mi; kesinlikle hayır. Ciddi, disiplinli çalışmayla geçen süre de bir konu hakkında nasıl uzmanlaşılır bunu öğrenmiş olursun. Yaşın daha çok genç; birden fazla şeyi deneyip bırakablirsin.

Bu arada diğer arkadaşların belirttiği noktalar (okul, matematik gibi) elbette önemlidir; ama hiç bir şey çok çalışmaktan ve senin kendini tanımandan önemli değildir.

Programcı olabilmen için (ve başka şeyler için) sana diğer bir önerim de illa ki ve mutlaka İngilizce öğrenmen.

Kolay gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

phyton'a bir göz atmanı tavsiye ederim

herhangi bir programlama dilinin temel mantığını kavradığın zaman, orta seviye matematik bilgisini de zaten programlama dilinden öğrenmiş oluyorsun .. Bu da gizli  bir avantaj

programlama diline hakim olabilmen için  vaktini algoritmalar üzerine harcamalısın.
    daha sonra açık kaynak kodları inceleye inceleye dili ileri derece öğrenirsin..

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

overbite bunu yazdı:

okulda (hem de lisede) 512mb ram bulup beğenmemek...

aynı soruna bende takıldım hem şahsi olarak kullandığın bilgisayarın var hemde yadırgıyorsun ben lise yıllarında 3 kişiyle beraber 128ram olan bilgisayarlarda çalıştım emin ol ozamanlar öğrenmek zordu şimdi büyük bir avantaj bu yadırgama elindeki imkanları kullan :)

Hatasız Kod Olmaz... :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plastner
    plastner's avatar
    Erkek

ÖNERİ İSTİYORSAN :

1) http://tr.wikipedia.org/wiki/Bilgisayar%C4%B1n_tarih%C3%A7esi

2) http://tr.wikipedia.org/wiki/MS-DOS

3) http://atomguvenlik.wordpress.com/2007/01/14/yazilimin-tarihi/

Burdan başla kendini sınav yap ama ezber yapma

anla,

öğren,

bana göre atasını bilmiyen babasını bilemez ;)

----------------------------------------

hacılar gidin bi önce kendinizi bulun ya son zamanlarda ne kadar saçma sapan konular açıldı böyle ya

----------------------------------------

Bu yorum çok saçma karate filmindeki yaşlı dedeler gibi :D

"Kendini bul evlat!

Ruh denilen kavram bataklık gibidir

kendini kaybedersen herseyi kaybetmişsin demektir" :D

Busiest men find the most time....
Toplam Hit: 3332 Toplam Mesaj: 22