folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Hiç Açılmıyor,Sürekli Bir İkaz Sesi Geliyor???

Bilgisayar Hiç Açılmıyor,Sürekli Bir İkaz Sesi Geliyor???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, bir konuda işin içinden çıkamadım henüz, yardımcı olursanız sevinirim.
    pentium 4 ghz işlemci, 128 mb ekran kartı, 512 ram ddr, 80 gb hard diske sahip bilgisayarda sorun var.Sorunun nereden olduğunu tespit edemedim.

Power tuşuna basıldığında ekrana hiç görüntü gelmiyor (monitorle iletişimle ilgili bir sorun değil), yani daha çevre birimlerin kontrolunden onay alamıyor, hiç açmıyor,5-10 sn durduktan sonra
    sürekli olarak çalan bir uyarı sesi geliyor. Aklıma ilk olarak ekran kartı ve anakart geldi, gerek ekran kartı gerek anakart başka bilgisayarda çalışıyor.
    Daha sonra güç kaynağını düşündüm, başka güç kaynağı takıldı(aynı özelliklere sahip), onda da aynı sorun oldu. ramleri değiştirip denedim, harddiski denedim. Hatta id kabloları bile değiştirip denedim, işlemci bir başka bilgisayarda denendi çalıştı.
    Neyse sizin anlayacağınız tüm aklıma gelen parçalar( disket ve dvdrom'u denemedim pek gerek de olduğunu zannetmiyorum)tek tek diğer bir bilgisayarda birkaç kez denendi ve her biri sorunsuz olarak çalışıyor ayrıca bana ait olan başka bir bilgisayarın anakart ve işlemcisiyle bu bahsettiğim bilgisayar açıldı.
    Fakat her ne hikmetse bu parçaları birleştirince çalışmıyor:(
    Aşağıda linkini vereceğim uyarı sesi geliyor. Sizce ne olabilir? ( Ses kalitesi kötü ama anlaşılıyor az çok )

http://rapidshare.com/files/69157999/sad.mp3.html

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ufuuk
    ufuuk's avatar
    Erkek
    kardeş senin ekran kartında bir sorun var başka bi ekran kartı temin edebilirsen bi tak bakalım muhtemelen sorun bunda ekran kartın uyum sağlamıyor

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

biip sesi ramlarde bi yanlışlık olduğunda çıkıyor

benim bildiğim bu kadar  

Bu niymiş la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

abi bildiğim beep sesleri ramlarden felan gelir :)

güç kaynağını değiştir sen bi de başka tak öyle dene

[22817//kaanabak]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek
    ram de problem var sanırım ram i diğer slota takıp denedin mi hiç?

Solak Cerrah
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    evet aynen öyle ram lerle ilgili bir hata sinyali... Şayet uzun ise soketle bağlantısı hiç yok,ama arızalı ram ise kesik verir hatayı... Dostum bi ram lerini kontrol et bana kalırsa.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Cevap yazanlara teşekkür ediyorum fikirlerini sundukları için ama...

Ben de aynen öyle düşünmüştüm, ekran kartından değil kesinlikle, ekran kartını başka birine verdik onunkini aldım taktık. 1 haftadır adam kullandı ekran kartını, bizim ekran kartında bi şey yok, onun ekran kartını bu bilgisayara taktığımda ise hiçbir şey değişmedi sorun devam etti ve hala ediyor...

Ram hatası değil ses, en son ram yaktığımda lise 1 deydim aradan epey bi zaman gecti:)

Allah için şu sesi bir dinleyeverin de hangi parçanın hatasının sesi olduğunu söyleyiverin. daha önce bu sesi duyan yok mu :-(  

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    Makinaya Ne FLooby ne cd rum tak sadece gerekli donanımları tak bios pilini cıkar biosu sıfırlamayı dene farklı bi ramle çalıştırmaya çalış slotları degişerek degil . !

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    bychaos farklı bir ramde takıp denedim zaten... üzerindeki ram sağlam ama bios pili çıkarıp takmayı deneyim yeniden(artık kombinasyonlar üzerinden tüm olasılıkları deniyorum walla, gerçi denemediğim kalmadı galiba ). Saolasın...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

bu ram sesi değil hacım

ben hiç ram yüzünden böyle ses geldiğini görmedim duymadım.

cpu yu farklı bir anakartta anakartı da farklı bir cpu ile dene

bide bios u resetle olmaz ya ya tutarsa

ayrıca

ton yok		= guc yok
    devamli ton = guc kaynagi arızalı
    devamli kısa ton= arızalı ana-kart
    1 uzun = Ram yenileme
    1 uzun, 1 kısa = arızalı ana-kart veya ROM-Basic
    1 uzun, 2 kısa = video kart hatası veya dip switch (XT icin )
    1 uzun, 3 kısa = Ekran kartında hata
    1 kısa = Normal Açılış
    2 uzun, 1 kısa = monitör adaptör senkro hatası
    2 kısa = parity hatası (hafiza-ram toplam)
    3 kısa = ilk 64 K RAM hatası
    4 kısa = zaman sayacı arızalı
    5 kısa = işlemci arızası (prosessor arızalı ) veya vidoe Ram **
    6 kısa = klavye işlemcisi hatası
    7 kısa = Sanal işlemci mode ayar (AT icin)
    8 kısa = Video Ram yanlis yazma
    9 kısa = ROM bios toplam hatası

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    bilgisayarın parçalarını sök ram ekran kartı ses kartı falaln slotları iyi bitemizle elektirik süpürgesiytle tozları çek ram mın yerini değiştir ana kartı dışarı çıkar orda çalıştırmayı dene sorun ya ekran kartında ya ram de ama ekran kartında olsa uyarı sesi gelmez görüntü alamassın sadece sorun remdedir temizle yerini değiştir işlemciyide temizle güzelce tekrar dene olmassa ram değiştir yada rami al başka bilgisayarda dene çalışıyomu

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
Toplam Hit: 5922 Toplam Mesaj: 15