folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Hiç Açılmıyor,Sürekli Bir İkaz Sesi Geliyor???

Bilgisayar Hiç Açılmıyor,Sürekli Bir İkaz Sesi Geliyor???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek
    bi kere bana olmuştu windows falan göçmüz olmaısn

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    bence anakart cort olmuş olabilir

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Neyse aradan bir gün geçti, kısmen sorunu çözdüm:

olayı tamamen çözdüm:

1. Amına kodumunun daha önce hiç bir şekilde duymadığım ses, ram ve işlemcinin yakınındaki ana karta takılan küçük dört girişli güç kablosundan ( Güç kablosundan gelen ana kablonun küçük versiyonu anlamında ) geliyor. Neyse bi daha böyle bir ses gelirse nereden geldiğini biliyom en azından ( Bunu çıkarmak sesin çıkmasını engellemek haricinde hiçbir şey yapmayacaktır)

2. İşin içinde bir gariplik var diyordum, tüm parçalar ayrı ayrı çalışıyor ama birleştirince çalışmıyordu.Kısmen Haklı sayılırım. Parça olarak hepsini denemiştim, sorun anakart üzerindeki işlemci ile onun üzerindeki metalin temas yerinden kaynaklanıyormuş.( İşlemci başka bilgisayarda çalışıyordu,)... Bu işlemcinin üzerindeki ısı transferini artırmak için yapılmış kanatcıklar olan parça aşırı ısınıyor sanırım, bakır gibi olan kısmı üzerine sakız yapışmış gibi olmuş ( sanırım metal tozu gibi bir şeyler oluşmuş ve sonra bu bahsettiğim bakır kısmın üzerine yapışmış )

Sonuç olarak temizledim çalışıyor ama ara ara bazen yine eskisi gibi oluyor. Neyse mutluyum en azından artık nereden sorun olduğunu biliyorum, bir şekilde halledicez artık. Ama az çekmedim bulana kadar,şimdiye kadar bi İbrahim Üzülmez bi de bu olay ömrümü yedi benim:)

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    remden dolayı geliyor bence

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 5921 Toplam Mesaj: 15