folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayarı Aşırı Düşük Performansta Kullanmak

Bilgisayarı Aşırı Düşük Performansta Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

Sa hocalar şuan pc de upload işlemi yapıyorum hız 4mbit olduğundan haliyle uzun sürüyor pc de başka bir işim yok şimdi bu pc akşama kadar açık durcak ama sadece upload yapacak arka planda başka bişeyin açık olmasına falan gerek yok zaten ben bu pc yi nasıl en düşük güç moduna sokcam böyle fanlar falan hayvan gibi dönünce sanki boşuna elektrik yiyormuş gibi hissettiriyor var mıdır bi yolu yordamı bu işin şimdiden teşekkürler

detay: win10 düşük güç moduna zaten aldım 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sana gore dusuk performans, belki bilgisayar icin degildir?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Böyle birşey için hafif portable Linux dağıtımını SLAX'ı kullanmıştım bir süre. %5 - 10 luk batarya ile 1 saat açık kaldığını bilirim laptopun. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Sana gore dusuk performans, belki bilgisayar icin degildir?

bilgisayarı sadece upload yapabilcek şekilde en düşük performansa nasıl alırım manasında sordum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

böyle durumlarda 2. işletim sistemi olarak server 2008 kur ilaçlı.

neredeyse hiç kaynak tüketmez üzerinde birşey başlatmasan.

server dışında windowsta istediğin kadar ince ayar çek arkada birsürü zamanlanmış görev , arama hizmeti ıvır zıvır çalışır.

kaldıki boşuna uğraşma uyku modunu kapat ekranda 10 dk sonra kapansın yeter.

upload hızını etkileyecek bir trafik olmasın yeter.

upload bitene kadar çak watt enerji tüketecek ki.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@ZalimAdam'ın söylediklerine ek olarak

Ekranı kapatabilirsin.(masa üstü olduğunu varsayıyorum.)

Hava kanallarının önünü açabilirsin, kasanın içinde bulunan odada 2 pencereyi açabilirsin.

Varsa Win sistemin Denetim Masası'ndaki  Güç Yönetiminden ilgili yerleri kapatabilirsin.

Kasanın içini AntiStatik toz alma ?fırçalarıyla temizleyebilirsin. 

İşlemci üzerindeki ısı taşıyan macun'u yenileyebilirsin.

Fare ve Klavye'yi de çıkartabilirsin gibi geliyor. 

Ha, işleme başladıysan , sıkıntı tabii. 

RitmFarbRacourci tarafından 23/Nis/20 16:46 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

@ZalimAdam'ın söylediklerine ek olarak

Ekranı kapatabilirsin.(masa üstü olduğunu varsayıyorum.)

Hava kanallarının önünü açabilirsin, kasanın içinde bulunan odada 2 pencereyi açabilirsin.

Varsa Win sistemin Denetim Masası'ndaki  Güç Yönetiminden ilgili yerleri kapatabilirsin.

Kasanın içini AntiStatik toz alma ?fırçalarıyla temizleyebilirsin. 

İşlemci üzerindeki ısı taşıyan macun'u yenileyebilirsin.

Fare ve Klavye'yi de çıkartabilirsin gibi geliyor. 

Ha, işleme başladıysan , sıkıntı tabii. 

Yorumun için teşekkürler ama imzan daha çok dikkatimi çekti hangi dil bu :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

böyle durumlarda 2. işletim sistemi olarak server 2008 kur ilaçlı.

neredeyse hiç kaynak tüketmez üzerinde birşey başlatmasan.

server dışında windowsta istediğin kadar ince ayar çek arkada birsürü zamanlanmış görev , arama hizmeti ıvır zıvır çalışır.

kaldıki boşuna uğraşma uyku modunu kapat ekranda 10 dk sonra kapansın yeter.

upload hızını etkileyecek bir trafik olmasın yeter.

upload bitene kadar çak watt enerji tüketecek ki.

Dediğin gibi upload başlatıp arkadaki programları kapatcam heralde yapcak fazla bişey yok eyw

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

işlemcin ne? undervolt yap diyeceğim ama sabahtan aksama kadar diyorsun

hadi 12 saat açık kalsın TR 3990x felan değilse işlemci, yaktığı elektrik faturana en fazla 1-2 tl yansır herhalde 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

Yorumun için teşekkürler ama, imzan daha çok dikkatimi çekti, hangi dil bu :)

Kamuya Açık, ama kişiye özel notlar onlar.

İnsançocuğu sanırım ilk önce alfabeye, Sessiz harfleri eklemiş, daha sonra Sesli harfleri. Bende tersi oluyor.^^D`   Gerçi hepsini çıkarmıyorum da, çoğunluğunu çıkarıyorum. 

~@~

Vay.Al+ , UnderVolt neymiş? o.O,}

RitmFarbRacourci tarafından 23/Nis/20 17:53 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Hocam Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle    kısmına gidip Gelişmiş güç ayarlarını değiştir diyorsun.

Açılan pencerede işlemci güç yönetimi yanındaki artı simgesine tıklayıp en yüksek işlemci durumuna tıklıyorsun. Buradan işlemcini sınırlandırabilirsin.

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
Toplam Hit: 1764 Toplam Mesaj: 16
nasıl düşürülür yardımedin performans win10