folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Bilgisayarın Hızlı Çalışması İçin Isınması Gerekiyor..

Bilgisayarın Hızlı Çalışması İçin Isınması Gerekiyor..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek

hocam dediklerinizi indirmek için nortonu silmeye gerek var mı yani , norton dururken bile onlar çalışır mı yoksa nortonu kaldırayım mı ?

wAreX!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    efsaneburak bunu yazdı

hocam dediklerinizi indirmek için nortonu silmeye gerek var mı yani , norton dururken bile onlar çalışır mı yoksa nortonu kaldırayım mı ?

Hocam adamlar norton hantaldır kastırır diyor, sen norton varken bir de extra antivirüs kurmaktan bahsediyorsun :D

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek

:D bilmem belki köşede uslu uslu oturur ? :D

wAreX!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

çözüm: saç kurutma makinası

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

çözüm: saç kurutma makinası

Gerçekten Harika Bir Fikir Hocam :D 

wAreX!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek
    efsaneburak bunu yazdı

Bilgisayarı İlk Açtığımda Sipsiyah bi ekran geliyor görev yöneticisini açmaya çalıştığımda bilgisayar açılıyor bunda bi problem yok ..

fakat asıl sorunum bilgisayar ilk açıldığında soğuk bir hava üflüyor ve ilk 5-10 dakika her işlemde 30-45 saniyelik bir donma yaşıyorum

daha sonra ise bilgisayar tıkır tıkır işliyor 0 donma oluyor bunun sebebi nedir?

Hocam bu sorunu bu forum aleminde kimse inamıyor bir ara iş yerinde kasalı bir bilgisayarım vardı aynı sorun vardı bende anlam veremedim formatladım pc yi yine başlanğıçta bekletiyordu. Bir kaç foruma yazdım herkes alya etti araba mı bu ısınınca tam performas alasın dediler. ve sorun çözülmedi ilğinç bir şekilde konuyu takip ediyorum bakalım ne tür cevaplar gelecek :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek
    musa-90 bunu yazdı
    efsaneburak bunu yazdı

Bilgisayarı İlk Açtığımda Sipsiyah bi ekran geliyor görev yöneticisini açmaya çalıştığımda bilgisayar açılıyor bunda bi problem yok ..

fakat asıl sorunum bilgisayar ilk açıldığında soğuk bir hava üflüyor ve ilk 5-10 dakika her işlemde 30-45 saniyelik bir donma yaşıyorum

daha sonra ise bilgisayar tıkır tıkır işliyor 0 donma oluyor bunun sebebi nedir?

Hocam bu sorunu bu forum aleminde kimse inamıyor bir ara iş yerinde kasalı bir bilgisayarım vardı aynı sorun vardı bende anlam veremedim formatladım pc yi yine başlanğıçta bekletiyordu. Bir kaç foruma yazdım herkes alya etti araba mı bu ısınınca tam performas alasın dediler. ve sorun çözülmedi ilğinç bir şekilde konuyu takip ediyorum bakalım ne tür cevaplar gelecek :)

:D :D hocam bakalım çözümü bulabilecek miyiz :D

wAreX!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam cozumu tek bu dedigin sorunun. SSD alıyorsun ucuyorsun.

Sorun isinma ile alakali degil; acilista ki uygulamalar hdd uzerinden verileri okuyup carpip curpup ramden islemciden falan pismekan. simdi hepsi bir kere ram'e gectikten sonra makine hizlaniyor ama ram'e alinana kadar ki surede pc'n yavas kaliyor. bu yuzden ssd'ye gecersen hizlicana diskteki is biter ve ram'den devam edersin

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

güç devresindeki kondansatör şişmiştir :) bizim evdeki masa üstü pc de öyleydi saç kurutmayı tutmadan açılmıyordu kondansatörü değiştirince canavar oldu :)

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hocam cozumu tek bu dedigin sorunun. SSD alıyorsun ucuyorsun.

Sorun isinma ile alakali degil; acilista ki uygulamalar hdd uzerinden verileri okuyup carpip curpup ramden islemciden falan pismekan. simdi hepsi bir kere ram'e gectikten sonra makine hizlaniyor ama ram'e alinana kadar ki surede pc'n yavas kaliyor. bu yuzden ssd'ye gecersen hizlicana diskteki is biter ve ram'den devam edersin

biraz daha açarmısın hocam konuyu ne yapmam lazım yani ?

wAreX!
Toplam Hit: 4131 Toplam Mesaj: 54