folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Bionluk.Com Sitesinde Freelancer'lar İçin %20 Lik Kesinti (Soru/Muhabbet Şeklindedir)

Bionluk.Com Sitesinde Freelancer'lar İçin %20 Lik Kesinti (Soru/Muhabbet Şeklindedir)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım bionluk da freelancer olarak çalışan arkalarında var mı?  Adamlar beni aradı %20 komisyon diyor,  ben yaptığım 1000 liralık işin 200 tl sini onlara mı vericem ben mi yanlış anladım? %20 çok değil mi sizce de? 

MhmdAlmz tarafından 12/Nis/16 17:13 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Yuh ya.

Hepsiburada'da biz de bizim şirketin ürünlerini satalım dedik tel çit,panel çit vs. adamlar bir şartlar koşuyorlar ki ,inanamazsınız.

%17 net komisyon+ %3 zart komisyonu + %1 zurt komisyonu + yıllık 3-5 bin hort parası + Cirodan pay + Kargoya yardım parası + eşşen ziki parası. Sonuç olarka piyasada 30 TL ye sattığım ürünü 50 TL ye satarsam kurtarıyor uç uca.

Şahsi fikrim : Bu tarz abes oranlarla çalışan sitelerden uzak dur hocam. Sanki mala ortak ibbinalar.

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek
    KILICH bunu yazdı

Yuh ya.

Hepsiburada'da biz de bizim şirketin ürünlerini satalım dedik tel çit,panel çit vs. adamlar bir şartlar koşuyorlar ki ,inanamazsınız.

%17 net komisyon+ %3 zart komisyonu + %1 zurt komisyonu + yıllık 3-5 bin hort parası + Cirodan pay + Kargoya yardım parası + eşşen ziki parası. Sonuç olarka piyasada 30 TL ye sattığım ürünü 50 TL ye satarsam kurtarıyor uç uca.

Şahsi fikrim : Bu tarz abes oranlarla çalışan sitelerden uzak dur hocam. Sanki mala ortak ibbinalar.

demekki sattıkları ürünlerden en az %20 net kar elde ediyorlar. bu şartlarla çalışmak çok zor. git n11 de sahibinden de hesap aç daha iyi bence. hepsiburada resmen sinek s...en olmuş. başkalarının üzerindenden geçiniyor ciro ve karlılıgı arttırmak için. artık ne yapacaklarını şaşırdı bu eticaret şirketleri.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

@streetw1se

Hocam zaten sahibinden'in gözünün yağını yiyeyim ya. 950 TL mi ne verdik 1 yıllığına. Ne etliye ne sütlüye karışıyorlar. İstediğin gibi reklamı da çakabiliyosun.

O kadar parayı hepsiburada'ya yedireceğime,30-40 bin TL bütçe ayırıp adam akıllı, firmaya ait eticaret sitesi yaptırmak daha mantıklı valla.

Hepsiburada'nın şartları çok fazla ağır, orada mal satanların nasıl kar ettiklerini hala anlamış değilim.

KILICH tarafından 12/Nis/16 12:20 tarihinde düzenlenmiştir

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam FreeLancer olduğu için çok fazla geldi bana zaten FreeLancer çalışıyorsun neyin tırnakçılığı bu 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Oradan 1000 liralık iş bulunabileceğini sanmıyorum.

Ufak tefek işler oluyordur, 10-100 lira skalasında. Bu miktarlarda da 20% pek hissettirmez.

Orda çalışanlar da muhtemelen sürümden kazanıyordur, 10 liradan günde 10 tane logo yapsa, yolunu buluyordur yani.

https://www.freelancer.com ' a bakabilirsin, çok farklı değildir ama.

(en azından dolar bazında kazanırsın)

ozgunlu tarafından 12/Nis/16 16:14 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@ozgunlu FreeLancer olarak çalışıyorum 3-5 aydır da geliri pek olmuyo aylık 200 Maksimum arada sırada iyi iş olursa 600 kazandım Max 600 yani dedim bide sitelere girip üye olayım. Ordan da kazanılmıyor. 

Ek olarak o sitede çok fazla Çalışan var bize ekmek düşmez gibi :)

MhmdAlmz tarafından 12/Nis/16 16:15 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Oradan 1000 liralık iş bulunabileceğini sanmıyorum.

Ufak tefek işler oluyordur, 10-100 lira skalasında. Bu miktarlarda da 20% pek hissettirmez.

Orda çalışanlar da muhtemelen sürümden kazanıyordur, 10 liradan günde 10 tane logo yapsa, yolunu buluyordur yani.

https://www.freelancer.com ' a bakabilirsin, çok farklı değildir ama.

(en azından dolar bazında kazanırsın)

freelancerda hintliler deli gibi fiyat kırıyor. onun haricinde freelancerla direkt olarakta bir kaç kötü tecrübe yaşadık daha önce.  5000€ civarında işe göre iyi bir fiyat vererek aldığımız bir proje vardı. (freelancer projenin %10'unu 2 taraftanda deposit olarak alıyor). karşı tarafla bütün konuşmalar freelancer chat sistemi üzerinden gerçekleşti,adamın istedigi bütün milestonelar gerçekleştirildi. her gerçekleştirilen milestone un teyidi vs. yine chat üzerinden alındı.(ki burda bizim salaklığımız milestonenun bittigini sistem üzerinden verify ettirmedik ama chatlerde var) + olarak adamın istediğinin fazlası yapıldı. proje bitiş tarihinden önce iş teslim edildi. (bunu encrypt edilmiş halde kaynak kodsuz demo şeklinde verdik en azından)  Fakat adama ulaşamaz olduk. yazdıklarımıza geri dönmüyordu. projeyide bitti olarak işaretlemediği için para tarafımıza geçiş yapmadı. Daha sonra freelancerla iletişime geçerek 1 ay civarı bir dialog sürecimiz oldu. En son karşı taraf tarafından dolandırıldığımızı anlatabildik. 1 ay sonunda o %10 luk ödeme bize geri yapıldı. Fakat şöyle bir durum söz konusu projeyi silemediklerini söylediler ve biz şu an o hesap üzerinden nekadar iş yapsakta 1 adet tamamlanmamış iş olarak gözükücek ve hesabın success ratio unu düşürücek,iş alımlarını zorlaştırcak + olarak projenin herkese görünen bir yorum kısmıda olmadığı için derdinide anlatamicaksın. kısaca freelancer.com üzerindende madur olabilirsiniz dikkat edin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Açtığın konunun başlığını sikeyim. Bir öğrenemediniz doğru konu açmayı...

Fatih54 tarafından 12/Nis/16 16:40 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Bu kadar ağır bir dil ile bunu ifade etmek zorunda değilsin bence. Rahatsız edici bir durum söz konusu ise ya konu silinir. Yada DÜZGÜN BİR ÜSLUP ile söylenir değiştirilir yada özür dilenir. Bu şekilde yorum yapmanıza gerek yoktu. Saygısızlıktan başka birşey değil. Sitenin Adı Bionluk bilenler girer diye o şekilde konu açtım. Ne yazabilirim Bionluk.Com hakkında mı diyeyim ? Neyse . Istediğiniz bir Konu başlığı var ise düzelteyim efendim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

Bu kadar ağır bir dil ile bunu ifade etmek zorunda değilsin bence. Rahatsız edici bir durum söz konusu ise ya konu silinir. Yada DÜZGÜN BİR ÜSLUP ile söylenir değiştirilir yada özür dilenir. Bu şekilde yorum yapmanıza gerek yoktu. Saygısızlıktan başka birşey değil. Sitenin Adı Bionluk bilenler girer diye o şekilde konu açtım. Ne yazabilirim Bionluk.Com hakkında mı diyeyim ? Neyse . Istediğiniz bir Konu başlığı var ise düzelteyim efendim.

Kardeşim tepki yersiz değil. 

Bu siteye senelerden beri her bilgisayarı açtığımda giriyorum ve tüm başlıklara bakıyorum. Beni alakadar etmeyen başlıklara senin gibi "dünzgün başlık atmasını bilmeyen" müridler tarafından defalarca girip vakit kaybediyorum. Cidden mahcubuz anlayacağın. 

Mesela webmasterlıkla gram ilgisi bulunmayan bir adamım. Ama senin başlığın yüzünden 3-4 dk mı kaybettim. Mevzu bu özünde. 

Küfür ise tamamen alınan eğtim ve bireyin kalkınmışlığıyla alakalı, o kısmı onaylamıyorum.

Toplam Hit: 3973 Toplam Mesaj: 35
bionluk