folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Bionluk.Com Sitesinde Freelancer'lar İçin %20 Lik Kesinti (Soru/Muhabbet Şeklindedir)

Bionluk.Com Sitesinde Freelancer'lar İçin %20 Lik Kesinti (Soru/Muhabbet Şeklindedir)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

Açtığın konunun başlığını sikeyim. Bir öğrenemediniz doğru konu açmayı...

Bu kadar ağır bir dil ile bunu ifade etmek zorunda değilsin bence. Rahatsız edici bir durum söz konusu ise ya konu silinir. Yada DÜZGÜN BİR ÜSLUP ile söylenir değiştirilir yada özür dilenir. Bu şekilde yorum yapmanıza gerek yoktu. Saygısızlıktan başka birşey değil. Sitenin Adı Bionluk bilenler girer diye o şekilde konu açtım. Ne yazabilirim Bionluk.Com hakkında mı diyeyim ? Neyse . Istediğiniz bir Konu başlığı var ise düzelteyim efendim.

Kardeşim tepki yersiz değil. 

Bu siteye senelerden beri her bilgisayarı açtığımda giriyorum ve tüm başlıklara bakıyorum. Beni alakadar etmeyen başlıklara senin gibi "dünzgün başlık atmasını bilmeyen" müridler tarafından defalarca girip vakit kaybediyorum. Cidden mahcubuz anlayacağın. 

Mesela webmasterlıkla gram ilgisi bulunmayan bir adamım. Ama senin başlığın yüzünden 3-4 dk mı kaybettim. Mevzu bu özünde. 

Küfür ise tamamen alınan eğtim ve bireyin kalkınmışlığıyla alakalı, o kısmı onaylamıyorum.

Hocam, bulunduğumuz mecra webmaster/internet dünyasına hakim insan ağırlıklı.

Hal böyle olunca, kendim için söylemek gerekirse başlığı görür görmez bionluk adlı site aklıma geldi. Kaldı ki de doğru olan hedefi kısa bir başlıkla yazmış. Ağır hakaret gerektirmez.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

Bu kadar ağır bir dil ile bunu ifade etmek zorunda değilsin bence. Rahatsız edici bir durum söz konusu ise ya konu silinir. Yada DÜZGÜN BİR ÜSLUP ile söylenir değiştirilir yada özür dilenir. Bu şekilde yorum yapmanıza gerek yoktu. Saygısızlıktan başka birşey değil. Sitenin Adı Bionluk bilenler girer diye o şekilde konu açtım. Ne yazabilirim Bionluk.Com hakkında mı diyeyim ? Neyse . Istediğiniz bir Konu başlığı var ise düzelteyim efendim.

Bu siteye senelerden beri her bilgisayarı açtığımda giriyorum ve tüm başlıklara bakıyorum. Beni alakadar etmeyen başlıklara senin gibi "dünzgün başlık atmasını bilmeyen" müridler tarafından defalarca girip vakit kaybediyorum. Cidden mahcubuz anlayacağın. 

Mesela webmasterlıkla gram ilgisi bulunmayan bir adamım. Ama senin başlığın yüzünden 3-4 dk mı kaybettim. Mevzu bu özünde. 

Küfür ise tamamen alınan eğtim ve bireyin kalkınmışlığıyla alakalı, o kısmı onaylamıyorum.

Hal böyle olunca, kendim için söylemek gerekirse başlığı görür görmez bionluk adlı site aklıma geldi. Kaldı ki de doğru olan hedefi kısa bir başlıkla yazmış. Ağır hakaret gerektirmez.

Zamanla öğreniriz bizde 3-4 dakika için de hakkını helal et hocam. Birdahakine açıklama şeklinde yazarım bütün konuları kusura bakmayın konu sapması olmasın belki FreeLancer olarak çalışacak güzel siteler bilen kişiler vardır yol gösterir . Dikkat ederim bundan sonra konu başlıklarına

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

Zamanla öğreniriz bizde 3-4 dakika için de hakkını helal et hocam. Birdahakine açıklama şeklinde yazarım bütün konuları kusura bakmayın konu sapması olmasın belki FreeLancer olarak çalışacak güzel siteler bilen kişiler vardır yol gösterir . Dikkat ederim bundan sonra konu başlıklarına

Helal olsun tabi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

Mesela 1000 liralık iş yaptık yazılım işi.Bütün parayı da bionluk üzerinden teslim aldık.Bionluk bu işin faturasını kesiyor mu? Yoksa biz mi kesiyoruz?

buralar eskiden dutluktu..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bionluk aldığı komisyonun faturasini keser. 

Tüm dunyada komisyonlar ve işleyiş bu şekilde nerdeyse. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Bionluk aldığı komisyonun faturasini keser. 

Tüm dunyada komisyonlar ve işleyiş bu şekilde nerdeyse. 

Zaten ürünün tamamı adamların geliri değil ki %100 üne fatura kessin. Dış kaynak kullanımı yapıyor adamlar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

Kusura bakmayın ama artık neredeyse herkes böyle saçma sapan başlıklarla konular açıp zamanımı(zı) çaldığı için sinirlendim. Yeni başlık gayet uygun olmuş, bu şekilde ilgisi olmayan kimse konuya girmez ve zaman israfı olmaz.

Bunu lütfen hakaret olarak algılamayıp bir gereklilik olarak algılayın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Şimdi freelancer çalışan bu işi iyi bilen bir hocamız açıklayabilir mi 

Nasıl bu işe giriliyor yani bu işlerin yapıldığı siteler var önceden kayıt olup gayet iyi çalışan adamlar varken nasıl size iş geliyor diğer bi deyişle iş gelmesi için ne yaptınız başlangıçda

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Şimdi freelancer çalışan bu işi iyi bilen bir hocamız açıklayabilir mi 

Nasıl bu işe giriliyor yani bu işlerin yapıldığı siteler var önceden kayıt olup gayet iyi çalışan adamlar varken nasıl size iş geliyor diğer bi deyişle iş gelmesi için ne yaptınız başlangıçda

@Fatih54 Hocam özür dilerim forum da yeniyim. Birdahakine dikkat ederim rahatsızlık için özür dilerim. yapılan hakarete ve tavrınıza idi benim tepkim daha güzel bir dille söylenebilir. Yada form modlarından rica edilir Forumda konu açarken de şablona göre açabiliriz...

@PathfindeR00 : Hocam , 1 iş aldım Otomasyon tarzı birşey Android server Barkod okuma vs vs bir ton iş istedi adam fiyat olarak Yazılan koddaki karakter sayısına göre alırım paramı dedim tamam dedi. Anlaşmamız bu şekilde ve ortalama 2.5-3 bin bi getirisi olur tahminimce. Fakat Aldığım paranın %20 si bayağı bir fazla. Bu durum rahatsız edici. Işleyiş beni ilgilendirmez Illegal yapsın herifler :D

@Kaan : Faturanın bana bi getirisi olacak mı ? KDV öğrenciye işlemesin bence Dava edelim devleti.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Valla işin gerçeği bence fazla değil. Sanal platform da herifler sanal pazar oluşturmuş ve alıcıyı; satıcıyı bir araya getiriyor. Sende öyle bir site yap sende %10 al hocam. Bu işler böyledir. :D

Toplam Hit: 3993 Toplam Mesaj: 35
bionluk