folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Arkadaşım İntihar Edecegini Söylüyor. Nasıl Vazgeçirebilirim ?

Bir Arkadaşım İntihar Edecegini Söylüyor. Nasıl Vazgeçirebilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    keskinlikursat
    keskinlikursat's avatar
    Erkek

Sayın müridler

çok yakın bir arkadaşım intihar edicek bundan nasıl vazgeçirebilirim.

keskinlikle dediğini  yapar

sevdigi kız bu  çocugu aldattı nedeni bu. Bana dedi ilk kızımı vurayım sonra kendimi dedi ben şok oldum..

sizce nasıl yönlendirmeliyim..

Acil yardımlarınızı bekliyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

polisi ara hocam biz nabalım :S

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    keskinlikursat
    keskinlikursat's avatar
    Erkek

düşündüm ama polis napıcakki :S

dedim düşüncelemizle vazgeçermi akılakıldan üstündür. Belki bir arkadaşımızın verecegi fikir caydırabilir :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek

cumaya gittim gelecem.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hayatının değerini bir kız mı belirliyecekmiş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

insanin cani tatlidir. kiz icin intihar etmekte dunyada yapilacak en salakca seydir

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

polisi ara. psikologla görüştürürler.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Bırak vursun götü yiyosa laf olm onlar sıkıyosa vursun amk :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

laf yapan adam icraat yapmaz

Bittik biz bittik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Kızı vuracak ve sonrada kendini vuracak öylemi ? yani allahın verdiği canı almak gibi bir hata yapacak ve bunu bir değil 2 defa yapacak ? eyvah eyvah,arkadaşım senin arkadaşın eğer yaradana inanıyorsa bunun ne demek olduğunu ,sonucun ne olduğu kuran,ı kerim,in türkçe mealinde açıklanmış açıp okumanızı tavsiye ediyorum veya internet üzerindende bakabilirsin veya ben bi kısa özet geçeyim

Allah`ın verdiği canı yine Allahü Teala alır

Allah`a ortak koşma günahından sonra en büyük günah, adam öldürmektir. Allah Teâl`nın en güzel surette yarattığı ve kâinattaki her şeyi hizmetine verdiği insana haksız yere kıymaktır.

Allah`a ortak koşma günahından sonra en büyük günah, adam öldürmektir. Allah Teâl`nın en güzel surette yarattığı ve kâinattaki her şeyi hizmetine verdiği insana haksız yere kıymaktır.

İslam`a göre herkes yasama hakkına sahiptir. Bu hakkı insana yüce Allah vermiştir, insanı bu haktan mahrum etmeye, Allah`tan başka hiç kimse yetkili değildir. Bunun için başkasını haksız yere öldüren kimse büyük günah işlemiş olur. ÇünküAllah Teâlâ: `Haklı bir sebep olmadıkça Allah`ın haram kıldığı cana kıymayın.` (İsra, 33) buyurmuştur.

Haklı bir sebep olmadan başkasını öldürmek dinimize göre insanlık suçudur. Bir insanı öldürmek, bütün insanları öldürmek gibi günahtır.

Kıyamet günü insanlar dünyada yaptıklarının hesabını verirken ilk önce bu suçtan sorgulanacaklardır. Bunu Peygamberimiz haber vermişler, şöyle buyurmuşlardır:

`Kıyamet gününde insanlar arasında ilk görülecek dava kan davasıdır.` (Buhari, Rikak, 48; Müslim, Kasame,8)

Bir insanın başkasını öldürmesi büyük günah olduğu gibi, kendi canına kıyması yani intihar etmesi de aynı derecede büyük günahtır.

Peygamberimiz buyuruyor:

`Kim ki keskin bir âletle kendini öldürürse, bu kimse cehennem ateşinde o âletle azab olunur.` (Buhari, Cenaiz, 84)

İnsan dünyada çeşitli sıkıntı ve üzüntülerle karşılaşabilir. Ancak karşılaştığı sıkıntılara sabrederek onlardan kurtulmaya çalışması ve Allah`a sığınarak O`ndan yardım dilemesi gerekir. Yoksa düştüğü bunalımdan kurtulmak için canına kıyması ve böylece kurtulacağını sanması yanlıştır. Çünkü Peygamberimiz, ölüm ile yaşlılıktan başka her derdin bir çaresi olduğunu bildirmiştir. Yeterki insan, içine düştüğü sıkıntıdan kurtulmak için moralini bozmadan ve ümidini yitirmeden çaresini arasın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

hayırdır yaw bugün bunalım bunalım üstüne.bence çekindiği ,saygı gösterdiği bir büyüğüne söyle.bi yere çekip konuşsun.

Toplam Hit: 10878 Toplam Mesaj: 69