folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bir Daha Da İçersem *İk*İnler Beni!

Bir Daha Da İçersem *İk*İnler Beni!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSCSSC
    ssc
    ssc's avatar
    Erkek

https://www.haberturk.com/polemik/haber/910251-kizilay-sodasindan-turk-gitti

Kızılay sodasından 'Türk' gitti

Türk Kızılayı, ürettiği meşhur maden suyunun şişe ve etiketlerini değiştirdi. Bundan böyle etiketlerde, “Türk Kızılayı” ifadesi yerine yalnızca “Kızılay” yazacak. Türk Kızılayı Başkanı Ahmet Lütfi Akar, şişelerdeki etiketlerden “Türk” ifadesinin çıkarılması üzerine başlayan tartışma için “Atatürk’ün mirasıolan şişe ve etikete geri döndük.Türklükle alakalı hiçbirsorunumuz yok” dedi.

'İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ'

Konuyla ilgili Habertürk’e konuşan Akar, maden suyu şişesi ve etiketinde imaj değişikliği yaptıklarını söyledi. Türk Kızılayı maden suyunun yenilenen imajının birçok değişikliği beraberinde getirdiğini belirten Akar, “Şişe ve etiket müşteri algısı gözetilerek yenilendi. Kurumsal kimliğimiz Türk Kızılayı’dır. Resmi adımız Türkiye Kızılay Derneği’dir. Biz sadece eski markamıza döndük. Atatürk’ün 1926 yılında bize bağışladığı mirasa geri döndük” diye konuştu.

'MAZİYE DÖNDÜK'

Türk kelimesini dışlamak gibi bir amaçları olmadığını aktaran Akar, şöyle devam etti: “Bir gazoz şişesinin üzerinde Türk kelimesinin olmamasının çok da önemli olmadığını düşünüyorum. Maziye dönüş yaptık. Şişe ve logoyu yeniledik. Atatürk’ün bize bağışladığı zamanki konuya ‘Yanlış’ diyorlarsa, bugün de yanlıştayız. Biz doğru yaptığımıza inanıyoruz. Bizim markamız Kızılay’dır.”

SSC
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

yani hocam?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Türkiye'nin Türk'ü gitmiş yerine başka kelimeler gelmiş, sodadan çıkarsalar ne olur.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Fevri bir başlık. Olan o kadar şeye bak. Şişeden Türk kelimesi kaldırılmış. normal. Albara Türk deki türk kaldırıldı. Bir çok firma var bu tarz isim değişikliğine giden. Medyanın s2ndirik haber yansıtmaları işte. Milleti nasılda gaza getirsem diye. İçme hocam ben sırma içiyorum tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnişdibi maden suyu Türkiye'de en iyisi :)

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

reserved

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Türkiye'nin Türk'ü gitmiş yerine başka kelimeler gelmiş, sodadan çıkarsalar ne olur.

En iyi yorum bu olacak...

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Hocam geçenlerde okullarda Atatürk büstlerinin kaldırılacağı söyleniyordu. Bu soda onun yanında gayet doğal...

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

En güzeli beypazarı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

En güzeli beypazarı,

güzeldir

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

En güzeli beypazarı,

Limonu sıkıp icince daha iyi oluyo hocu.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 4491 Toplam Mesaj: 42