folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bir Hazır Portalda Neler Olmasını İstersiniz?

Bir Hazır Portalda Neler Olmasını İstersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Selamlar abiler ablalar ve diğerleri. Uzun zamandır aklımda bulunan hazır portalı hayata geçiriyorum muhtemelen 1 aya kadar ilk sürüm gelecek (şuan yurttayım bilgisayarım yok cuma günü eve geçiyorum bu yüzden yeni şeyler yazamıyordum artık yazacağım ama fikirlere ihtiyacım var) Sizce bir hazır portalda neler olsun? Yani yeni ve yaratıcı fikirleri gerçeğe dönüştürünce güzel birşeyler çıkabilir fikirlerinizi bekliyorum :) (Not: Şuan az buçuk sitede birşeyler var isteyenler bakabilir de http://www.iyibu.org )

mod: Konuları ilgili kategorilere açmaya özen gösterelim.

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

açık kaynak olarakmı dağıtacaksın?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

açık kaynak olarakmı dağıtacaksın?

Asp olarak yapıyorum zaten kapalı kaynak yapmak daha çok yorar insanı. herhangi bir encode filan yapmadan direk yayınlayacağım ama aspde açık kaynakların da ne kadar açık oldukları tartışılır :)

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

madem hazir ben arayüz e bakarım kaliteli olması lazım 

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    sahinka bunu yazdı:

madem hazir ben arayüz e bakarım kaliteli olması lazım 

Onun kodlamasını çoktan yaptım :) css sistemi ile site her şekle giriyor yarım saatlik uğraşla tahribatın teması bile uyarlanabilir. Arayüz bence bir çeşit seçenek. Temel özellikler olarak ne gerekli bunları arıyorum?

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

Çok özellik olsun diye çorba yapma yeter.Anket,albüm,download bölümü,gruplar v.s bence artık baydı.müzik,oyun bla bla insan geriliyor,koordinasyondan anlamayan bazı sitew sahipleri de aman yarabbi ellerine geçeni ekliyorlar,sitelerinin zaten amacı yok;bir süre sonra da bir sitenin amacı olması gerektiğini unutuyorlar

Wordpressten tiksiniyorum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    HuwelAsK bunu yazdı:

Çok özellik olsun diye çorba yapma yeter.Anket,albüm,download bölümü,gruplar v.s bence artık baydı

Bence de hocam bunun yerine modüler sistem yapmayı düşünüyorum. Kullanıcı istediği bölümü kendisi oluştursun basit bir wizard yöntemiyle hem seo da olunca zaten dosya sorunu da ortadan kalkıyor. Sence kullanışlı olur mu böyle?

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

by_Tet bunu yazdı:
    HuwelAsK bunu yazdı:

Çok özellik olsun diye çorba yapma yeter.Anket,albüm,download bölümü,gruplar v.s bence artık baydı

Sence kullanışlı olur mu böyle?

Teorik olarak bizim pek bir şey diyecek pozisyonumuz yok.Sen yayınla,zamanla anlaşılır ne eksik ne fazla.

Edit: Ayrıca asp olarak yaptığın son iş olması dileğiyle,trend php: )

Wordpressten tiksiniyorum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    HuwelAsK bunu yazdı:

by_Tet bunu yazdı:
    HuwelAsK bunu yazdı:

Sence kullanışlı olur mu böyle?

Teorik olarak bizim pek bir şey diyecek pozisyonumuz yok.Sen yayınla,zamanla anlaşılır ne eksik ne fazla.

Edit: Ayrıca asp olarak yaptığın son iş olması dileğiyle,trend php: )

Bir dakika hocam :) Asp ile herşeyin yapılabileceğini yeni çıkan ve daha başa fazla masraf açan sistemlere karşı çıkmak için bu portalı yapıyorum. :)

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

by_Tet bunu yazdı:
    Bir dakika hocam :) Asp ile herşeyin yapılabileceğini yeni çıkan ve daha başa fazla masraf açan sistemlere karşı çıkmak için bu portalı yapıyorum. :)

asp ile herşey belki yapılabilinir ama artık millet asp ile yapılmasına bakmıyor. piyasa php nin oldu. benki yılların aspcisiyim ki benden tecrübeli kişilerde eminim aynı fikirdedir.

şahinde aynı yolu gider,

bmw de.

bir portalda ise bence temel olarak , haber, resim, video bölümü gerekir gerisi fazlalık. sayaçtır ankettir filan bence gereksiz fazlalıklar. 10 kişi 20 kişi ankette oy kullanacak diye onlarca satır kod yazmaya değmez. sayaçları da artık hazır sitelerden kullanıyor herkes.

bence sen portal yazma başka bişey yap. 5 sene öncenin popüler uygulamasıydı portal projeleri. fizy tarzı bişey yap dağıt, video arama motoru yap dağıt tabi amaç dağıtmaksa. o taz işler yap.

şimdi yaparsın okadar emek verirsin, 3kişi kullanır bilemedin 5 kişi. onlarda telif linkini silerler. sen yazdığınla kalırsın.

şevkini kırmak gibi olmasın ama bu işler böyle. ben kendi tecrübelerimi yazıyorum.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı:

by_Tet bunu yazdı:

asp ile herşey belki yapılabilinir ama artık millet asp ile yapılmasına bakmıyor. piyasa php nin oldu. benki yılların aspcisiyim ki benden tecrübeli kişilerde eminim aynı fikirdedir.

şahinde aynı yolu gider,

bmw de.

bir portalda ise bence temel olarak , haber, resim, video bölümü gerekir gerisi fazlalık. sayaçtır ankettir filan bence gereksiz fazlalıklar. 10 kişi 20 kişi ankette oy kullanacak diye onlarca satır kod yazmaya değmez. sayaçları da artık hazır sitelerden kullanıyor herkes.

bence sen portal yazma başka bişey yap. 5 sene öncenin popüler uygulamasıydı portal projeleri. fizy tarzı bişey yap dağıt, video arama motoru yap dağıt tabi amaç dağıtmaksa. o taz işler yap.

şimdi yaparsın okadar emek verirsin, 3kişi kullanır bilemedin 5 kişi. onlarda telif linkini silerler. sen yazdığınla kalırsın.

şevkini kırmak gibi olmasın ama bu işler böyle. ben kendi tecrübelerimi yazıyorum.

Sağolasın hocam dediklerini dikkate alacağım :) Ancak şu da bir gerçek bu portal asp bilgimi çok geliştirdi şöyle ki belki sıfırdan asp adına hiçbirşey yapamazdım. Hatta belki hala yapamam. Ancak php ile yapılmış ajaxından api uygulamalarına o kadar güzel şeyleri yaptım ki aspden vazgeçmek istemem. Bunun facebook logini olsun (http://www.iyibu.org/fbg/) duvar sistemi olsun datediff ile zaman gösterimi olsun twitter daha fazlası uygulaması olsun global.asa ile anlık ziyaretçi gösterimi olsun hepsini yaparken çok büyük keyif aldım. En olmadı dağıtmam durur öyle kendim birşey için kullanırım. Ama portal bittiğinde eminim ki joomlaya para bayılan insanlar bu portala da enazındn şöyle bir bakacaklar.

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 4447 Toplam Mesaj: 65