folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bir Hazır Portalda Neler Olmasını İstersiniz?

Bir Hazır Portalda Neler Olmasını İstersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

by_Tet bunu yazdı:
    -----------------------------
    TeRRoR bunu yazdı:

baltalamak gibi olmasında, 73921 tane open source CMS var. Drupal, Joomla piyasadaki tüm ihtiyaçları karşılıyor. Tekerleği neden yeniden icat ediyorsun?

Drupalı bilgisayarına yalnızca issyi kurarak çalıştırabiliyormusun? Yani demek istediğim kaç tane asp cms var. Hem de klasik asp. Amaç belli yeni çıkan dillere gereğin olmadığını göstermek. İstersek elimizdekilerle de gelişmiş birşeyler yapabileceğimizi göstermek. Sanırım eklenti sistemi dinamik inc sistemi anlık ziyaretçi gösterimi olan ve jquery ve css i bukadar etkin kullanabilen ilk bedava ASP hazır portal olacağız

öncelikle mantık hatası var elimizdeki diller yetmediği için zaten geliştirilip yeni diller ortaya çıkıyor. onun haricinde ilk çıkmış ve zamanına göre en gelişmiş olan asp script aspsitem di. hala gelişimi veya dağıtımı devam ediyormu bilmiyorum.  

hatta aspsitemden ayrılıp asp sitemi geliştirip ccportala dönüştüren cafer bile biyerden sonra gelişecegi bişi olmadıgı için .net mvc ye geçti. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı:

by_Tet bunu yazdı:
    TeRRoR bunu yazdı:

baltalamak gibi olmasında, 73921 tane open source CMS var. Drupal, Joomla piyasadaki tüm ihtiyaçları karşılıyor. Tekerleği neden yeniden icat ediyorsun?

Drupalı bilgisayarına yalnızca issyi kurarak çalıştırabiliyormusun? Yani demek istediğim kaç tane asp cms var. Hem de klasik asp. Amaç belli yeni çıkan dillere gereğin olmadığını göstermek. İstersek elimizdekilerle de gelişmiş birşeyler yapabileceğimizi göstermek. Sanırım eklenti sistemi dinamik inc sistemi anlık ziyaretçi gösterimi olan ve jquery ve css i bukadar etkin kullanabilen ilk bedava ASP hazır portal olacağız

öncelikle mantık hatası var elimizdeki diller yetmediği için zaten geliştirilip yeni diller ortaya çıkıyor. onun haricinde ilk çıkmış ve zamanına göre en gelişmiş olan asp script aspsitem di. hala gelişimi veya dağıtımı devam ediyormu bilmiyorum.  

hatta aspsitemden ayrılıp asp sitemi geliştirip ccportala dönüştüren cafer bile biyerden sonra gelişecegi bişi olmadıgı için .net mvc ye geçti. 

Hocam cafer abiyi tanırım. Tamamen duygusal yönden geçti mvc4 e. Neyse arkasından konuşmak istemiyorum. AMA ALLAH AŞKINA söyle. Asp ile yapamadığın şey nedir? Nerede tıkanıyorsun da asp.nete geçiyorsun. Şunu yapamıyoruz de tamam amenna. Ama yokki. Adam tutmuş bana diyor mesela phpde md5("kelime") yazınca şifreliyor. E kardeşim sen de md5 fonksiyonunu oluştur aspde seninki de çalıştır. Vay efendim phpde bu gömülü oo daha iyi. Orada durun hocam öyle zırt pırt dil değiştirmenin sınırı yok. Cafer abi .net ile başladı yok razor yok mvc derken mvc4e kadar dil öğrendi. İnsaf yahu ne o öyle zırt pırt dil değiştirmek. Hocam şu portal bir bitsin hayırlısıyla ozaman daha iyi anlarsın beni.

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Test adresinden normal adrese geçiş yaptık. Gün itabariyle artık http://www.iyibu.org adresinden giriş yapabilirsiniz.

Müridlerimizden zone'nin isteği üzerine kullanıcı yorumları bloğu yapıldı. Hoş oldu :)

Seolamada çok büyük bir sıkıntı var. Ancak burada belirtmeyeceğim. Sıkıntıya yardım edecek yardımsever müridlerimiz (özellikle interfector :)) müsaid oldukları zamanda pm atarsa bu sorunun üzerinden gelebiliriz.

Modül sistemi bitti. Şuanki sayfaların hiçbiri elle oluşturulmadı. Tekbir sayfa üzerinden (ki modul.asp) yeni pek çok modül ekleyebiliyorsunuz. Daha önce ccportalda birşeyler yapılmaya çalışılmıştı (2-3 yıl oluyo) ancak bukadar gelişmiş değildi. Sayfa gösteriminden limitine seosundan kategorizesine metalardan okuma şekline kadar herşeyi kurulum sihirbazıyla yapabiliyorsunuz.

Sisteme yapılan değişiklikler hakkında ayrıntılı bilgiyi artık http://www.iyibu.org/Sisteme-Yapilan-Degisiklikler.html adresinden takip edebilirsiniz (Misal bu sayfa da modul :) )

Desteklerinizi esirgemeyin yorumlarınızı iyi ya da kötühiç farketmez siteye yazarsanız sevinirim...

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

SEO ASP de zor iş biraz ben enson 404.asp dosyasını PLESK'ten custom error page olarak tanıtıp yapıyordum sen nasıl yapıyorsun bilmiyorum.

Ben önceden üye olmuştum fakat şuan giremiyorum.

DB sıfırlandı mı?

Şifremi unuttum çalışmıyor. :/

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

pSkpt bunu yazdı:

SEO ASP de zor iş biraz ben enson 404.asp dosyasını PLESK'ten custom error page olarak tanıtıp yapıyordum sen nasıl yapıyorsun bilmiyorum.

DB sıfırlandı mı?

Evet hocam db'yi hiç kontrol etmemiştim kusura bakma :/ Şifremi unuttum şimdilik iptal zaten. Yeniden üye olursan daha iyi olur. (Hoş şuanda üyeleri göremiyorum ama neyse :D)

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

by_Tet bunu yazdı:

pSkpt bunu yazdı:

DB sıfırlandı mı?

Evet hocam db'yi hiç kontrol etmemiştim kusura bakma :/ Şifremi unuttum şimdilik iptal zaten. Yeniden üye olursan daha iyi olur. (Hoş şuanda üyeleri göremiyorum ama neyse :D)

Yeniden üye oldum deneme hakkım 5i geçmiş giremiyorum. -.- :D

Edit : cookie sildim oldu. :D

İmza...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

pSkpt bunu yazdı:

by_Tet bunu yazdı:

pSkpt bunu yazdı:

DB sıfırlandı mı?

Olsun bi zahmet hocam :D Ama ip'ye göre global.asa'dan engellerim birdahakine kaşınma bak :D

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

pSkpt Hocam senin sayende mesajlar.asp'de bir sorunu buldum. Allah razı olsun :)

Mesajlar.asp'den bir mesaj göndereyim bakalım nasıl olacak dedim demez olaydım döngüden midir nedir koca site kapandı. Localde olsa hemen açardım ama elim kolum bağlandı neyapacağımı bilemedim hostta :D 1 dk sonra kendine geldi ama hemen tüm kodlamaları bir kenara bırakıp mesajlar.asp dosyasına dönüyorum. Büyük ihtimal döngülerle alakalı bir sıkıntı var.

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

by_Tet bunu yazdı:

pSkpt bunu yazdı:

by_Tet bunu yazdı:

pSkpt bunu yazdı:

DB sıfırlandı mı?

Olsun bi zahmet hocam :D Ama ip'ye göre global.asa'dan engellerim birdahakine kaşınma bak :D

fark etmez hocam VPN var olmadı hidemyass. :D site çok boş geldi bana gezecek hiç bir yer yok. :/ üye profili yapsan güzel olur mesela sana tıklayınca bilgilerin görünsün vs.

İmza...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

hobaaa :D işte geldim burdayım :D pm ile msn adesini pasla hocam bi zahmet :D 404.asp kodlarınıda msnden bi sallarsın bakar incelerim :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
Toplam Hit: 4511 Toplam Mesaj: 65