folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bireysel Emeklilik Sistemi'ne Yeni Düzenleme!

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne Yeni Düzenleme!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Bes ten isteyen çıkıyordu ne güzel. Şimdi 3 yıl içinde ayrılanlar OTOMATİK olarak sistemede dahil edilecek yeniden. Birilerinin parası bitti yine, kaynak arayışı başladı. Şimdi diyenler olabilir bes in artısı da var. Ulan asgari ücretli adam ay sonunu getirene kadar canı çıkıyor. O kesinti senin için olmasa da onun için gerçekten önemli.. Yorum sizin.

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/bireysel-emeklilik-sistemi-ne-yeni-duzenleme/245215/

stockholm8 tarafından 27/Ara/18 10:35 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

"hadi bize her ay para ver, sana 5 sene sonra paranı geri verelim" muhabbeti hep saçma gelmişti kim neden girer bu işe diye düşünüyodum hep ama sanırım popüler bir şeymiş

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

zorunlu trafik sigortası

zorunlu sağlık sigortası  ( bu en sevdiğim çalışmayandan para alma bugu buldu orospu çocukları ) 

zorunlu deprem sigortası

zorunlu emeklilik sigortası

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

1 defaligina tekrar diyor sanirim yine cikabilecez ama arada kime cakarsa mantigiyla deneme yapiyorlar. Zaten besli olanlari bile zorla almalari sacmalik diyecem ama hangi is degilki

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

az önce iptal ettim şu maddelere bak hele taştaş geçiyorlar resmen ve iptal edene kadar sitem de saçma sapan sorular seçenekler var

Ayrıca kırmızı secenekte 10 sanıye atamıslar okuyana kadar basamazsak dusuyor heralde gerısayımı gorunce okumayı bıraktım ss aldım sonra okurum dedım :D

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

50 liram olsa kendim biriktiririm sana ne diye veriyim?

Neyse .. ss aalip atanlar oluyor yine tutalim kendimizi. 

Gecen sefer bayagi kaymakli vurgun yapiomis demekki tadi damakta kaldi bidahs yapacaklar...

dcpromo tarafından 27/Ara/18 19:00 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

bu zımbıtrı ilk zorunlu olarak çıktığında sistemden çıkmayanların bugüne kadar yatırdıkları parayı alıp, o parayı her ay düzenli olarak dolar yapsalardı fark ne olurdu sonucuna baktık.

sonuç tabi ki fiyasko. 10 yıl çıkmamayı başarıp vaadedilenden az devlet teşviğini alsanız bile şu 1 senedeki kaybı çıkaramıyorsunuz.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

bu zımbıtrı ilk zorunlu olarak çıktığında sistemden çıkmayanların bugüne kadar yatırdıkları parayı alıp, o parayı her ay düzenli olarak dolar yapsalardı fark ne olurdu sonucuna baktık.

sonuç tabi ki fiyasko. 10 yıl çıkmamayı başarıp vaadedilenden az devlet teşviğini alsanız bile şu 1 senedeki kaybı çıkaramıyorsunuz.

ilk zorunlu olduğunda mecbur girdim. 2 3 ay sonra çıkma hakkı verildi hemen çıkmıştım. o ara bir arkadaşım çıkmadı. ve şu ana kadar 2100 tl yatırmış. 

şu an çekmeye kalksa 1800tl alabiliyor.

değer kaybı olayı varmış nasıl oluyorsa.

yani 10 senede diyelim 10bin yatırdın sana en fazla 12 13 veriliyor. ama zarar ederse 7 8 de verilebilirmiş. bankacı böle dedi. bi nevi hisse gibi bişeyden sokuyolarmış.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

ilk zorunlu olduğunda mecbur girdim. 2 3 ay sonra çıkma hakkı verildi hemen çıkmıştım. o ara bir arkadaşım çıkmadı. ve şu ana kadar 2100 tl yatırmış. 

şu an çekmeye kalksa 1800tl alabiliyor.

değer kaybı olayı varmış nasıl oluyorsa.

yani 10 senede diyelim 10bin yatırdın sana en fazla 12 13 veriliyor. ama zarar ederse 7 8 de verilebilirmiş. bankacı böle dedi. bi nevi hisse gibi bişeyden sokuyolarmış.

Bireysel emeklilik sisteminde de fonlar var. Parayı yanlış fona yatırırsan paran azalabilir. Ben şu ana dek 12k yatırdım, fon getirisi ve devlet katkısı ile 33k olmuş. Ha bu parayı dolara direk yatırsaydım ne olurdu derseniz, 45k falan olurdu. Bunun nedeni ilk yıllarda bu fon muhabbetini tam bilmediğimden.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Zorunlu olan her şeyde bir sorun vardır.

Syntax error..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Bireysel emeklilik sisteminde de fonlar var. Parayı yanlış fona yatırırsan paran azalabilir. Ben şu ana dek 12k yatırdım, fon getirisi ve devlet katkısı ile 33k olmuş. Ha bu parayı dolara direk yatırsaydım ne olurdu derseniz, 45k falan olurdu. Bunun nedeni ilk yıllarda bu fon muhabbetini tam bilmediğimden.

Ben uğraşmadım çıktım hocam. arkadaş eşiyle beraber girdi. farklı fonlara yatırdılar. şu an ikisinin toplam karı %3,5. dolar almış olsa 2 sene önce baya karda olurdu.

Senin bahsettiğin fon hangisi hocam ? ocakta mecbur gene sokacaklar bes.e en azından kazançlı olacak fona yaslıyalım

Toplam Hit: 1899 Toplam Mesaj: 14
bes bireyselemeklikik zorunlu