folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Birikim Yapmak Ve Bu Birikimi Çoğaltmak İstiyorum. Tecrübe, Öneri Ve Fikirlere İhtiyacım Var. (Beyin Fırtınası)

Birikim Yapmak Ve Bu Birikimi Çoğaltmak İstiyorum. Tecrübe, Öneri Ve Fikirlere İhtiyacım Var. (Beyin Fırtınası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    C-force bunu yazdı

Ben yatırımımı gayrimenkulden yana kullanıyorum

Kısa orta ve Uzun vadede hep kazandırdı

Üretilemeyen şey...

10 binede alırsın 10 milyonada 

Örnek;

7 yıl önce 7 bine aldığım menkulü 70 bine sattım

Daha kısa vadelerdede iyi paralar kazandım kazandırdım en sıradan örnek...

bu önümüzdeki senelerde geçerli olmayabilir. 

2002 de Türkiye geneli yapı izin sayısı 47.074

2017 de Türkiye geneli yapı izin sayısı 117.148

neredeyse senede 3 kat daha fazla yapı izni alır olmuş sektör. bu devran böyle dönmez. ha uzun vadede her türlü kazandıracaktır. istatistik tuikten çektim

Nüfusa göre bu rakamları değerlendirmek gerekir.

2002 de Türkiye Nüfusu 65 milyon

2018 de Türkiye Nüfusu 86 milyon .. Bir de Suriyeli lerimiz var tabi ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ben diyorumki bi ekip kuralım. Köpek gibi yazılım yapıp satalım, üretelim, reklam verelim.

Ben webciyim.

Bana sağlam mobilci lazım.

Seocu ve pazarlamacıyla application basalım piyasaya.

1 Sene köpek gibi çalışalım.

Ofis desen ofis var, muhabbet sohbetde var.

Ama başaramadım henüz. Neden dersen bizim yazılımcıların bazılarının gereksiz yere g.tü kalkmış durumda. Birinin ak dediğine öbürü b.k diyor. Çapadan doktorla birlikte AR yazılımı yapıyorum adamlar kendilerini çok iyi geliştirmiş zerre aramızda problem çıkmıyor.(Nazar değmesin)

Biraz kendimizi sorgulamamız lazım. Sonuca bakmak lazım salak salak zaman kaybetmemek lazım. Bu konuda hevesli arkadaşlar pm kutuma ateş edebilirler.

Teşekkürler.

zeybekustasi tarafından 14/Eyl/18 14:17 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

bnede borsadan kazanıyorum, ama riskli, en azından güvenilir bir iki hisse alınır unutulur, 2-3 sene sonra para getirir, ama garantisi yok,

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

sürekli bu tarz olayların peşindeydim, tam bir şey buldum dedim onu da düşürdüler... 

Benim yapmak istediğim ufak çaplı güneş tarlası kurmaktı, olay şu olacaktı, 2 dönüm yani 2000 metrekare bir yer almak, tarla olabilir ama tarlanın vasfı gitmiş olması lazım, marjinal toprak arazisi olacak, daha sonra içerisinde güneş panellerini doldurmak ve her ay gelen kazanç ile panel sayısını arttırmak. Benim düşündüğüm yer Bursa'da İnegöl ilçesi idi. Orada tarlalar yerine göre dönümü 40k 50 k falan gidiyor ama tabi sıkıntı şu verimli olmayacak, verimsiz tarla bulmada sıkıntı yaşarsam b planım arsa bulmak olacaktı, ama yanında yöresinde ev mev ağaç olmayan cinsten ki güneşi engellemesin. 

20 KW lık bir güneş paneli yatırımı düşünüyordum ki, hani bunu bu işi yapanlardan alsanız 160 - 200k arasında bir maliyeti olacaktı. Ve kaplayacağı alan sadece 160 metrekare yer, bana kalan 1840 metrekare yer olacaktı. O araziyi doldurmak için yedi sülalem bir araya gelse anca doldururdum. Kazanç nasıl olacaktı, 20 kw en iyi hallerde ayda 2500 lira getirirdi, her ay getireceği parayla yeni paneller alacaktım, ve sallıyorum, öbür 2750, öbür ay 3000 gibi yatırımı büyütme planlarım vardı.

Ama devlet kota koymuş, sanırım üretilen elektriğin iletilmesi için gerekli diğer sistemler yeterli olmadığı için şuan lisans vermiyor, lisanssız üretimde de en fazla 10kw üretime izin veriyor. Kısacı planın işlemesi için beklemek şart. Plan kendisini 6 yılda falan amorti ediyor. Bu hesaplar tabi ki milimetrik değil. Ama en sıcak ve helal yoldan para kazanmanın formülünü böyle bulmuştum. Hatta bu işi başkalarına da açıp, panel kiralama işi bile olabilirdi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

BES yazmak ıcın geldım yazmıslar

bireysel emeklilik olayı yatırım değil; tasarruftur hocam.

döviz getirisi olan bir şeyler yapmak lazım ama ne işte :)

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dadaloglan
    Dadaloglan's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

BES yazmak ıcın geldım yazmıslar

Hocam TL nin değer kaybettiği aşikar. Bes te TL ile

Yani yatırdığım 12 ekmek  parası şimdi olmuş 6 ekmek parası ve gramajı düşük :)

Yani BES' e şuan girilse ve TL değerini eskisi gibi yeteri kadar muhafaza ederse olabilir ama bundan önce grenler açık bir şekilde zararda.

TR koşullarında da TL nin değer koruması imkansız gibi görünüyor.

BES le alakalı bilmediğim bir şey varsa söyleyin.

Ayran, şalgam, demsiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bence para kazanmak çok sıkı bağlara sahip bir ekip ile olur
    kimi fikir verir, kimi para pul işlerini halleder, kimi işi yapar, kimi işi pazarlar v.s ama sonuçta elde edilen kar eşit olarak dağıtılmazsa mutlaka bir anlaşmazlık çıkar ve o ekip bozulur...

Bahsettiğim bu ekibi kurun ve hala parasız kalmaya devam ederseniz gelin yüzüme tükürün, bu kadar açık ve net söylüyorum :)
    Çünkü biliyorum ki böyle bir ekip kurmaya kalktığımızda ya ortaklar paylarına düşüne razı olmayıp daha fazlasını isteyerek bir anlaşmazlık çıkaracak yada ortaklardan biri diğerlerini sırtından vurmaya kalkacak yada bunlara benzer türde aç gözlülüğe dayalı sorunlar ile o ortaklık bozulacaktır

Formül çok basit
    Birlikten kuvvet doğar - güven yoksa birlik yoktur - birlik yoksa güç yoktur - güç yoksa para yoktur...

Bizim güven sorunumuz var ve bu yüzden hangi alanda olursa olsun ekip çalışmasından mahrumuz ve birden fazla kişinin yapması gereken işleri tek başımıza yapmaya çalışıyoruz ve başaramıyoruz

LhaNeT tarafından 14/Eyl/18 23:30 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Ben diyorumki bi ekip kuralım. Köpek gibi yazılım yapıp satalım, üretelim, reklam verelim.

Ben webciyim.

Bana sağlam mobilci lazım.

Seocu ve pazarlamacıyla application basalım piyasaya.

1 Sene köpek gibi çalışalım.

Ofis desen ofis var, muhabbet sohbetde var.

Ama başaramadım henüz. Neden dersen bizim yazılımcıların bazılarının gereksiz yere g.tü kalkmış durumda. Birinin ak dediğine öbürü b.k diyor. Çapadan doktorla birlikte AR yazılımı yapıyorum adamlar kendilerini çok iyi geliştirmiş zerre aramızda problem çıkmıyor.(Nazar değmesin)

Biraz kendimizi sorgulamamız lazım. Sonuca bakmak lazım salak salak zaman kaybetmemek lazım. Bu konuda hevesli arkadaşlar pm kutuma ateş edebilirler.

Teşekkürler.

Bir önceki mesajım ile bu mesaj arasında bir bağlantı var, tüm müritlerin bilgisine sunulur :) 

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

stutgart

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

2019 yaz ayına kadar beklerim diyorsan dolar yılbaşına kadar düşecek hatta şubat ve marta kadarda düşebilir ama sonra rekora koşacak dolar yeni rekorlar sana kazandırır.

kaynak?

KarakartaL bunu yazdı

Projesi ve ekibi sağlam kripto paralara yatırım yapabilirsin. Finma çıktı birçok kripto para çöp olacak.(isviçre menşeili olanlar) Sadece finma onayı almış olanlar kalacak. Bunları takip edip yatırımını erkenden yapabilirsin. 

Ama ben uğraşamam diyorsan bu ülkede altından başka az riskli bir yatırım göremiyorum. Kolay gelsin

ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 5260 Toplam Mesaj: 46
kira para finans gelir