folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Birikim Yapmak Ve Bu Birikimi Çoğaltmak İstiyorum. Tecrübe, Öneri Ve Fikirlere İhtiyacım Var. (Beyin Fırtınası)

Birikim Yapmak Ve Bu Birikimi Çoğaltmak İstiyorum. Tecrübe, Öneri Ve Fikirlere İhtiyacım Var. (Beyin Fırtınası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    designerboyalee bunu yazdı

Asosyal olmakla başla bence. Özellikle arkadaş ortamını ve sürekli gezmelerin varsa bunları azalt ortamlarda cengaverlik yapıp bu sefer ben verim bidakine siz ödersiniz deme :) şahsen bunlar benim bu ara çok yaptığım ve ay sonu gelince nereye gitti bu kadar para diye sorunca karşıma çıktı.

Şimdi bu devirde arkadaşın arıyor hadi takılalım çıkalım demesi bi mekanda en az 20 liradan aşa çay kahve parası bırakmıyoruz. haliyle gün boyu dışardasın acıkıyosun 20 lirada o şekilde gidiyor. ulaşım derken 5-10 lirada öyle gidiyor. Bir dışarı çıkman minimum 50 TL.

Bir de bu kızlı ortamıysa 2 katına çıkabiliyor tabi bazende 3  :)

Bu aralar en karlı ve mantıklı çözüm telefonları kapatıp evde oturcaksın. O parayı da at kenara. Eğer bu öneriyi bunu ilk olarak ben yaparsam aylık en az 500 lira kenara para atabilirim.

Uzun vade de en karlısı altın al kuyumcudan çeyrek yada tam at kenara altın her zaman değerli ve karlıdır.

Sonra yaş kemale erince "gençliğimin kıymetini bilemedim" de :D

Yasaklama değil de regüle etmek önemli. Haftada 2 kere, 1 kere çıkma sınırı koyma olabilir. 

Para önemli ama herşey değil, hayatınızda birşeyleri yasaklamayın. Düzene sokun.

Tabi ki hocam işin espiriside bir yana hepten hapis hayatı yaşamıcaksın sonuçta ama her günde dışarı çıkmak sıkıntı buna dikkat çekmeye çalışıyorum. tabi bu yaşadığınız yer ve ortamla alakalı birşey..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

altın al at kenara her ay 

yok evde güvenliği sağlayamam dersen banka üzerinden gram altın alabilirsin 

en sağlam güvenli ve karlı yatırım aracı uzun vadede tabiki 

4 yıldır kenera 2 gram atsaydın şuan 30k paran olurdu

son 4 yılın altın gramaj fiyat ortalaması 125 tl desek 6000 bin tl yatırım ile 30k ya ulaşmış olurdun

şimdi altın uçtu ondan karlı vs. gibi muhalefetlere katılmıyorum uzun vadede altın her daim kazandırır 

orta çağdan beri =)

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

2019 yaz ayına kadar beklerim diyorsan dolar yılbaşına kadar düşecek hatta şubat ve marta kadarda düşebilir ama sonra rekora koşacak dolar yeni rekorlar sana kazandırır.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Projesi ve ekibi sağlam kripto paralara yatırım yapabilirsin. Finma çıktı birçok kripto para çöp olacak.(isviçre menşeili olanlar) Sadece finma onayı almış olanlar kalacak. Bunları takip edip yatırımını erkenden yapabilirsin. 

Ama ben uğraşamam diyorsan bu ülkede altından başka az riskli bir yatırım göremiyorum. Kolay gelsin

KarakartaL tarafından 13/Eyl/18 13:15 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

2019 yaz ayına kadar beklerim diyorsan dolar yılbaşına kadar düşecek hatta şubat ve marta kadarda düşebilir ama sonra rekora koşacak dolar yeni rekorlar sana kazandırır.

niye böyle olacak?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

eğer alabiliyorsan altın al hocam hiç düşünme al at kenara uzun vadede altın hiç kaybettirmez

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Özel emekliliğe yatırırsan içeride dolara çevirip banka  faizi + %15 devlet teşviği alabilirsin. 8 sene sonra tabi.

Ben öyle yaptım fakat önümüzdeki yıllarda tayyib bunlara konarmı bilmiyorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Cunku ulkenin dolara da ihtiyaci var. Bizimkiler dolarlari bozduruyorlar ama yarin bi ise girmeye kalkacaklar ve o isler icin dolar gerekecek. Bu kez olmayan dolari tekrar pahalidan satin almak zorun da kalacaklar. Rusya gibi calinacak kapimiz cok olsa basimizin caresine bakardik. Ama goruldugu uzere kredi aldigimiz ulkenin bile adi Çin! 

Ekonomik cokus Lenin'in cekici gibi geliyor. 

Cekic ne kadar yukari kalkarsa o kadar sert iner. O para bozdurmalarin hepsi cekicin yukari itilmesi. Cekicin gercekten ortadan kalkmasi icin uretim ve pazarlama gerekir. O da bizde yok. 

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

otomat alırsın sakız, şeker, şarj aleti otomatı vs. Bir mekanla anlaşırsın. Hafta sonları gider ürün tamlarsın. 

şu çok temiz iş usta benmde böyle bi niyetim var

1 2 lira bişey ama taş atip elin yorulmuyo koyuyosan bi köşeye kendi kendine kazanıyor.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

otomat alırsın sakız, şeker, şarj aleti otomatı vs. Bir mekanla anlaşırsın. Hafta sonları gider ürün tamlarsın. 

şu çok temiz iş usta benmde böyle bi niyetim var

1 2 lira bişey ama taş atip elin yorulmuyo koyuyosan bi köşeye kendi kendine kazanıyor.

arızalanma, hasar verilme, çalınma vs. gibi rizikoları var.

altın olayı bence daha mantıklı. at kenara dursun. 

Toplam Hit: 5262 Toplam Mesaj: 46
kira para finans gelir