folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bisiklet Karavanı Fikir-Teorik Teknik Destek İçin Yardım

Bisiklet Karavanı Fikir-Teorik Teknik Destek İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şu danimarkalı adamların yaptığı bisiklet karavanı çok hoşuma gitmişti.

http://www.youtube.com/watch?v=LNplw_ggn74

Siteleri de bu:

http://www.widepathcamper.com/

Malzeme olarak mdf(kötü) veya ince aluminyum panel(iyi) kullanabilirsin. Ayrıca yalıtım işini iyi yapman lazım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaO
    SaO's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Şu danimarkalı adamların yaptığı bisiklet karavanı çok hoşuma gitmişti.

http://www.youtube.com/watch?v=LNplw_ggn74

Siteleri de bu:

http://www.widepathcamper.com/

Malzeme olarak mdf(kötü) veya ince aluminyum panel(iyi) kullanabilirsin. Ayrıca yalıtım işini iyi yapman lazım.

Alüminyum bütçeyi aşıyor. Katlanabilir olması + özellik, daha küçük şasi kullanımına olanak sağlar. Ama yağmurlu havalarda sızdırma durumu olabilir diye düşünüyorum.

/\/\___æ~~~~~
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam türkiye yolları için romork yada karavan taşımak bisiklet ile olacak iş değil , hiç bir avrupa ülkesinin olmadıgı kadar dağlık alandayız

20km yol bisiklet ile 50 km gibi gelir zaten yokuş çıkmaktan. böyle birşey taşıyacaksan illaki bence çadırdan şaşmamalısın , bu gördüğün karavanlardan çok daha az yer kaplayan

ama açıldıgında gerçekten ev gibi 3+1 olan çadırlar var kaliteli ve uzun ömürlü , hatta tuvalet çadırı bile gördüm klavuzuna uygun çukur kazıp etrafına çadırı geriyorsun tuvaletin hazır oluyor.

şimdi bunların hepsini daha geniş alan , daha uygun fiyat ve daha hafif olacak birşeyi düşün karavan işi bayağı sakat geldi bana.

seni yıldırdıgımı düşünme sakın , kendim de gezmeyi bakir yerlerde dolaşmayı seven biriyim hep kafamda olmuştur senin ki gibi bir maceraya atılayım ama bence grup olarak yapılsa dah zevkli olur ve o gurp içinde örnek verdiğim gibi büyük çadırlardan lazım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

motorsuz bir aracla o kutle cekilmez, aerodinamik surtunmeden dolayi bile yokus assagi hizlanmiyacak ebatta birsey. Bir motor sart bence bisikletle olacak is degil.

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaO
    SaO's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam türkiye yolları için romork yada karavan taşımak bisiklet ile olacak iş değil , hiç bir avrupa ülkesinin olmadıgı kadar dağlık alandayız

20km yol bisiklet ile 50 km gibi gelir zaten yokuş çıkmaktan. böyle birşey taşıyacaksan illaki bence çadırdan şaşmamalısın , bu gördüğün karavanlardan çok daha az yer kaplayan

ama açıldıgında gerçekten ev gibi 3+1 olan çadırlar var kaliteli ve uzun ömürlü , hatta tuvalet çadırı bile gördüm klavuzuna uygun çukur kazıp etrafına çadırı geriyorsun tuvaletin hazır oluyor.

şimdi bunların hepsini daha geniş alan , daha uygun fiyat ve daha hafif olacak birşeyi düşün karavan işi bayağı sakat geldi bana.

seni yıldırdıgımı düşünme sakın , kendim de gezmeyi bakir yerlerde dolaşmayı seven biriyim hep kafamda olmuştur senin ki gibi bir maceraya atılayım ama bence grup olarak yapılsa daha zevkli olur ve o gurp içinde örnek verdiğim gibi büyük çadırlardan lazım. 

Yokuşlar için bisiklet motor kitleri var onlardan ayarlamayı düşündüm ya da eski/kazalı bir motorsiklet motoru da olabilir. Çadır konusuna gelince hali hazırda kullandığım bir çadırım var. Genelde tek giderim bir yerlere kamp için, grup işi de pek kolay olmuyor, evdeki rahatlığı arıyorlar ve çoğu zaman can sıkıcı durumlar da yaşanıyor bu sebeplerden dolayı. 

hellboy4tr bunu yazdı

motorsuz bir aracla o kutle cekilmez, aerodinamik surtunmeden dolayi bile yokus assagi hizlanmiyacak ebatta birsey. Bir motor sart bence bisikletle olacak is degil.

Ağırlık arttıkça motor şart olacak gibi. Ama dediğim gibi işte araç yine bisiklet olacak motor modifiyesi de eklenir tabi. Ebatlar konusuna gelince; biraz mühendislik, biraz ustalık bilgisi olan birileri yardımcı olursa olası denge ve hacim sorunlarını da aşmış oluruz.

SaO tarafından 16/Kas/15 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

/\/\___æ~~~~~
Toplam Hit: 3652 Toplam Mesaj: 16
karavan mini karavan bisiklet karavanı