folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder BMW Motor Problemi (Tahrik. Dikkatli Sürün)

BMW Motor Problemi (Tahrik. Dikkatli Sürün)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Yarim saat önce arabaya bindim, yaklaşık 5 km kadar yol gittim. Tam eve vardım, ekranda "Tahrik. Dikkatli Sürün" şeklinde bir uyarı verdi. Detaylarında motor tam güçte kullanım mümkün degil dedi ve servisi aradı araba. Açan olmadı tabi, santral konuştu konuştu kapandı.

Arabada bir güç dusuklugu vs. yoktu. Normal ayni güçte devam ediyordu ama uyarı sürekli kaldı.

Simdi kafama takıldı bu durum. Daha önce duyan veya yaşayan oldu mu? Motoru stop ettim, 1 dakika sonra çalıştırdım. Arıza kontrol ekranına girdiğimde arıza yok yazdı ve tekrar uyarı vermedi. 

Araba 70binde. Daha önce kaza bela arıza değişen vs hiç bişey yok.

biri tarafından 12/Şub/17 17:57 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Onlar servisle konuşmuştur. Çok şey yapmaya gerek yok. Daha önce benim başıma gelmedi.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Aşırı derecede bağırmaya başlama, çekişten düşme gibi bi' problem yoksa teknik servis bobin, enjektör parça değişimi yapıp yakıta çamur atacaktır.
    Araçta yazılım var mı ?

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bmw marka arabaların milyon tane sensörü var hocam en ufak bir şeyden arıza lambası yanabilir. Motoru açıp kapattıktan sonra bi daha uyarı vermediyse bi şey olmaz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Model ne? Arabanın kendi kendine servisi araması çok ilgincime gitti :) 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    hacked75 bunu yazdı

Aşırı derecede bağırmaya başlama, çekişten düşme gibi bi' problem yoksa teknik servis bobin, enjektör parça değişimi yapıp yakıta çamur atacaktır.
    Araçta yazılım var mı ?

Hayır, hiç bir problem yoktu hocam. Normal çalışmaya devam etti.

Yazılım vs. yok hocam.

mkyb bunu yazdı

Bmw marka arabaların milyon tane sensörü var hocam en ufak bir şeyden arıza lambası yanabilir. Motoru açıp kapattıktan sonra bi daha uyarı vermediyse bi şey olmaz. 

Teşekkür ediyorum hocam yorumunuz için, umarım dediğiniz gibidir.

SweetyVolty bunu yazdı

116i hocam F20 diye geçiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

F serisi benzinli motor sorunu kronikleşti. 116, 320 de çok görülüyordu 525d ' de görülmeye başladı. Teknik servise götürmeyi unutma. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Araçta bu uyarı dışında, daha gürültülü çalışma farketmediysen tahminen yetkilide bir yazılım güncellemesi yapılır başka da bir şey olmaz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

2010 ve sonrası Bmw'lerin orta dikiz aynasının üstündeki ışıklandırmanın orada SOS yazan bir düğme olur. O düğmeye basarsan düğme aşağı açılır ve içerideki asıl acil yardım butonu gözükür. O butona basarsan Bmw müşteri hizmetleri aranır.

İlk 2 yıl bu hizmet ücretsiz diye biliyorum. Yolda kalırsan vs ücretsiz çekici yolluyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bakımı gelmişti götürecektim yakınlarda. Yarın götüreyim en iyisi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bakımı gelmişti götürecektim yakınlarda. Yarın götüreyim en iyisi.

Bir de bir şey daha sormak istiyorum, aracı genelde sakin mi kullanırsın? Eğer öyleyse bir süre sıkıştırarak kullanmanı öneririm, yakıt aldığın istasyonu da gözden geçir ayrıca.

Toplam Hit: 5818 Toplam Mesaj: 25
bmw arıza tahrik