folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder BMW Motor Problemi (Tahrik. Dikkatli Sürün)

BMW Motor Problemi (Tahrik. Dikkatli Sürün)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bakımı gelmişti götürecektim yakınlarda. Yarın götüreyim en iyisi.

Bir de bir şey daha sormak istiyorum, aracı genelde sakin mi kullanırsın? Eğer öyleyse bir süre sıkıştırarak kullanmanı öneririm, yakıt aldığın istasyonu da gözden geçir ayrıca.

Sürekli OPET'ten alıyorum hocam. Genelde Comfort modda kullanıyorum, uzun yola çıkacaksam ECO PRO'ya alıyorum.

Arada bir Sport Mod'da gidiyorum, sıkıştırıyorum yani. Her türlüsünü görüyor araba bende.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    PhYtOn bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bakımı gelmişti götürecektim yakınlarda. Yarın götüreyim en iyisi.

Bir de bir şey daha sormak istiyorum, aracı genelde sakin mi kullanırsın? Eğer öyleyse bir süre sıkıştırarak kullanmanı öneririm, yakıt aldığın istasyonu da gözden geçir ayrıca.

Sürekli OPET'ten alıyorum hocam. Genelde Comfort modda kullanıyorum, uzun yola çıkacaksam ECO PRO'ya alıyorum.

Arada bir Sport Mod'da gidiyorum, sıkıştırıyorum yani. Her türlüsünü görüyor araba bende.

Hocam ben hiç opet kullanmıyorum, en azından belli başlı istasyonlar dışında(maslak vs.). Ben farklı farklı opet istasyonlarını denedim ve her seferinde aracımın daha gürültülü ve sarsıntılı çalıştığını söyleyebilirim + birkaç istasyonun da hava basması da buna dahil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Yazılımsız o arabaya binilir mi abi...

136'dan 220 yürüyor o araç,en kısa zamanda yazılım yaptır derim.

The Beginning and The End.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı
    PhYtOn bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Hocam ben hiç opet kullanmıyorum, en azından belli başlı istasyonlar dışında(maslak vs.). Ben farklı farklı opet istasyonlarını denedim ve her seferinde aracımın daha gürültülü ve sarsıntılı çalıştığını söyleyebilirim + birkaç istasyonun da hava basması da buna dahil.

Sürekli aldığım benzinlik hocam, yıllardır tek yerden alıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım hiç yakıt ile alakalı.

CenkSertoz bunu yazdı

Yazılım işinden tırsıyorum hocam :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

136 dan sadece yazılımla direkt 220 ps civarlarını aldıkları dönem, bu motorlara yazılımın ilk çıktığı dönemlerdi ve motoru eline alan birkaç kişiyi tanıyorum sırf bu nedenlerden ötürü de 136 ps i genelde yazılımla 170 dolaylarında sabitlediler diyebilirim daha üstü güçler için genelde firmalar sorumluluk kabul etmiyor, illa o şekilde olsun demiyorsanız tabii

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Güncel F serileri OBD üzerinden yazılım mümkün değil, ECU açıp eeprom değişikliği yapmak lazım. Yazılıma karşı değilim sınırlar içerisinde yapıldığı sürece...
    116 arkası atan araba zaten, 136'dan 220hp inanılmaz bi' rakam araç buna dayanır mı şüpheliyim ?
    170-180 arası yapılsa bile intercooler şart. +30-40 hp ideal üstü ise risk.
    Piyasada "boamotors, powershop" gibi firmalar 200 üstü hp sağlarlar fakat uzak durmanda fayda var. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Yazılım işine uzağım, yaptırmam kesinlikle.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Çok sallamamıştım bir daha olmadı o zaman diye. Geçen gün tekrar verdi ve sonuç itibarı ile yolda bıraktı.

Aslında yolda bırakmadı ama çok sarsıntılı ve gürültülü çalışıyordu. Ayrıca inanılmaz güçten düştü. Servise gittim ve bobin bozulduğunu söylediler. 2'inci bobini değiştirdiler ve sorun çözüldü.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Çok sallamamıştım bir daha olmadı o zaman diye. Geçen gün tekrar verdi ve sonuç itibarı ile yolda bıraktı.

Aslında yolda bırakmadı ama çok sarsıntılı ve gürültülü çalışıyordu. Ayrıca inanılmaz güçten düştü. Servise gittim ve bobin bozulduğunu söylediler. 2'inci bobini değiştirdiler ve sorun çözüldü.

Tekerine taş dolaşmasın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Geçmiş olsun,

Kaç para masraf yaptı hocam?

Toplam Hit: 5820 Toplam Mesaj: 25
bmw arıza tahrik