folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Body Building Sporu Ile Ilgilenenler ?

Body Building Sporu Ile Ilgilenenler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

arkadaslar merhabalar 1 yildir duzenli olarak vucut gelistirme sporu yapiyorum. Son 1 ay da urunler kullanmaya basladim.(optimum nutrition 100%  ve  Reflex Nutrition BCAAs 500) Baska daha guclu urunler oneren varsa alabilirim. Maddi durumum iyi bir problem yasamam urunler de. Yememe  dikkat ediyorum tavuk,pilav,makarna,balik turetiyorum her hafta duzenli. Kilo 71 boy 1.75 ( egzersizleri agir da calisiyorum ornegin bench press i 120-130 kg basiyorum fakat buyume elde edemiyorum) 

sizlere sormak ve bilgilerinizi almak istedigim uyguladiginiz egzersizler yani hareketler. Gogus bolgesi haric vucudumunun her yerinde gelisme var ve cevrem tarafindan da cok belli oluyor. Fakat gogus bolgem takviye urun aldigim halde bile cok buyumuyor vucut anotomisi yada yaptigim hareketlerden oturudur diyorum.

Bu konu altinda herkes acisyi hissetigi gelismeyi hissettigi hatta gelistirdigini bildiren egzersizleri paylasirsa cok sevinirim.

Tesekkurler.

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

takviye ürün aldığım halde söylemi yanlış.

Takviye adı üstünde takviye protein tozu kullanınca göğsün çıakr diye birşey yok. genetik olabilir göğüs kaslarının şekli o olabilir vs vs

göğüse kaç kilo ağırlıkla başladın benchpress te?  şu an kaç basıyorsun?

kaç set kaç tekrar yapıyorsun??

birde hani olmazsa olmaz diyeceğim creatin öneririm

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam eğer antremanlardan önce karbonhidrat + protein içerikli, antremanlardan sonra bol protein içerikli, günlük öğünlerinde lif ve protein değerleri yüksek, yağ değerleri düşük besinler alıyorsan. (Beslenme kısmı çok basit bir özet geçtim ancak en önemli kısım orasıydı.) Gelişmeyen bölgelerin için sorun ya antreman programındadır. Ya da genetiğinden dolayı diğer bölgeler kadar gelişemiyordur dolayısıyla o bölgeyi daha sıkı çalışman gerekir. Supplement'ler sana katkıda bulunurlar evet ama beslenmene önem vermeyip sırtını supplementlere dayarsan parana da vaktine de yazık edersin. O ürünler sihirli değnek değiller. Sadece gideceğin yolda daha hızlı ilerlemene yardımcı olabilecek ürünler. Bunlara ek olarak, steroid kullananları bir kenara atarak söylüyorum, ağır kilolarla çalışmaktan çekinme. Hareketi hakkıyla, doğru şekilde, hile yapmadan yapabildiğin en ağır kiloyu bulup (ki bu basitce tek seferde kaldırabildiğin maksimum ağırlığın %60-70'ine denk gelir) o ağırlıkların altına girmekten çekinme hiç bişey olmaz merak etme. :) Bunu kas parçalamaktan ziyade, kas yapmak istediğini söylediğin için söyledim. Eğer amacın kaslarını çizmekse son 2 cümlemi pas geçebilirsin.

Dip Not: Çok yanlış konu açmışsın birazdan konu nerelere gidecek izle ve gör :) Protein tozu ve BCAA caiz midir :)

manyaki tarafından 15/May/15 01:50 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

@patates

Hocam ilk baslarda herkes gibi 10-20 kg ile basladim tabi 1 sene once bu suan en az 100 basiyorum. 4 set normal  8 kez agir basip 1 set hafif kilo ile cok tekrar giriyorum.

@manyaki

Hocam vallahi beslenmeme acikcasi cok cok dikkat etmiyorum fakat tavugumu pilavimi baligjmi makarnami da her gun eksik etmiyorum. Gazli icecek yada bu tur seyleri de asla kullanmiyorum. Hep su yada portakal suyu. 

Dedigim gibi supplement in bir artisi olur diye dusundum fakat yaptigim egzersilzerden yada vucut anotomisinden olsa gerek buyumuyor. Youtube de chest workout egzersizlerini izleyip denemeye basladim son 2 haftadir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

@patates

Hocam ilk baslarda herkes gibi 10-20 kg ile basladim tabi 1 sene once bu suan en az 100 basiyorum. 4 set normal  8 kez agir basip 1 set hafif kilo ile cok tekrar giriyorum.

@manyaki

Hocam vallahi beslenmeme acikcasi cok cok dikkat etmiyorum fakat tavugumu pilavimi baligjmi makarnami da her gun eksik etmiyorum. Gazli icecek yada bu tur seyleri de asla kullanmiyorum. Hep su yada portakal suyu. 

Dedigim gibi supplement in bir artisi olur diye dusundum fakat yaptigim egzersilzerden yada vucut anotomisinden olsa gerek buyumuyor. Youtube de chest workout egzersizlerini izleyip denemeye basladim son 2 haftadir

e gayet başarılı. ben muhtemelen yerinde saydın ağırlık artıırmadınmı acaba diye düşündüm. fakat 1 yıl için gayetde olması gerektiği gibi bir durumdasın. bence genetik olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=wW8sUoTHjYc

https://t.me/pump_upp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Up olsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hareketleri düzgün yaptığından emin ol.Göğüs çalışırken göğüs kasına konsantre ol.Herkesin şanslı kası vardır seninkisi göğüs değilmiş demek ki.Ayrıca genetik bilmem ne olayını duymazdan gel.Sen elinden gelen herşeyi yapmışsındır o bölgeye hayvan gibi kasmışsındır aylarını vermişsindir ama çok istediğin gibi gelişememiştir o zaman genetik dersin.Yapabileceğinin en iyisini yap sadece.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Kesinlikle hareketi doğru yaptığından emin olmalısın üstteki arkadaşın dediği gibi. Tam yapamazsan az kaydırsan yarım yapsan hiçbir şekilde göğüse vurmaz. Ki sanırım sen ağır basıcam diye kendini kasıp hareketi mahvediyor olabilirsin. Biraz ağırlığı düşür rahat rahat yapmaya çalış. Bir de öyle dene.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Belki de fazla çalışıyorsundur?

Antreman programını ve diyetini bilmeden yorum yapmak atıp tutmaktan öteye gidemez hocam. Günlük makro ve kalori hesabını ve antreman programını yaz bakalım.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vayhayvanvay
    vayhayvanvay's avatar
    Erkek

Aç karna antremandan 30 dk öncesi Animal Pump, antremandan hemen sonra Muscletech Nitrotech Hardcore Pro protein tozu. İkisini de %100 üzüm suyuyla tüket. Birisi pre-workout diğeri after-workout için (benim deneyimlerime göre) en iyi ve güçlü iki ürün. Animal Pump ilk gün farkettirecektir. Ağırlık arttırımına gidersin. Protein tozu sadece protein tozu değil, içinde creatine ve diğer önemli takviyeler de mevcut. Supplement'te bana güven.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

130 bench basarken videon var mı babiş 

kilona göre geçmişine göre biraz fazla geldi bana

harbi o kiloyu basıyorsan helal olsun

eğer o kiloyu basıpda hala genişlemiyorsan çok fazla gögüs calıosundur

ben haftada 1 kez calısıyorum mesela ama sağlam calısıyorum

kas agrısı 1 hafta suruyor yani demek ki bir hafta boyunca kaslarımda gelişme oluyor

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 2588 Toplam Mesaj: 24