Bot Savaşları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

haydii bakalımm

HtmlAgilityPack : 0.12500715

Regex : 0.139467972

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Php de curl ile kod çekmek pekte mantıklı gelmiyor bana , bununla beraber 19.satırda tekrar str_get_html e atanması na da gerek yok ; aşağıdaki kodları da bi teste tabi tut istersen benim pc de daha verimli çıktı

function UrlSay($url)
    {
        $opts = array(
            'http'=>array(
                // 'method'=>"GET",
                'header'=>"User-Agent:Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/52.0.2743.116 Safari/537.36"
            )
        );
        $context = stream_context_create($opts);

$kodal = file_get_html($url,false,$context);
        echo count($kodal->find('a'));

}

file_get_html ile çekersen sıkıntı yok, ama str_get_html string ile çalışıyor url ile değil. Php gurusu değilim zaten, kimse php ile yazmak istemedi ben yazayım dedim :D curl ile data çekmek neden mantıklı değil?

Hocam zaten str_Get_html ile neden çektin demedim , curl ile çektiğin kodu tekrar atadın dedim.  curl ile data çekmeyi tercih etmiyorum çünkü çok fazla kod kalabalığı oluyor ve kendi gözlemlerime göre performans açısından da simplehtmldom a göre daha zayıf kalıyor. Örneğin kodlara bakarsan curl ile 7 satırda kodları çekmişsin ve sonrasında tekrar str atamışsın vs vs .. benim yazdığım kodda 3 satırda kodları almış oluyorum ve 4.satırda sonucu döndürüyorum. Tabi bende php konusunda guru değilim kendi gözlem ve tercihlerimden bahsediyorum..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

haydii bakalımm

olum cok agir issizsin lan :D

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

PHP sürümü kaç? PHP sürüm 7 süre için önemli bir etkendir. Birde curl biraz saçma kalmış link saymak için.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    wasd bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Php de curl ile kod çekmek pekte mantıklı gelmiyor bana , bununla beraber 19.satırda tekrar str_get_html e atanması na da gerek yok ; aşağıdaki kodları da bi teste tabi tut istersen benim pc de daha verimli çıktı

function UrlSay($url)
    {
        $opts = array(
            'http'=>array(
                // 'method'=>"GET",
                'header'=>"User-Agent:Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/52.0.2743.116 Safari/537.36"
            )
        );
        $context = stream_context_create($opts);

$kodal = file_get_html($url,false,$context);
        echo count($kodal->find('a'));

}

file_get_html ile çekersen sıkıntı yok, ama str_get_html string ile çalışıyor url ile değil. Php gurusu değilim zaten, kimse php ile yazmak istemedi ben yazayım dedim :D curl ile data çekmek neden mantıklı değil?

Hocam zaten str_Get_html ile neden çektin demedim , curl ile çektiğin kodu tekrar atadın dedim.  curl ile data çekmeyi tercih etmiyorum çünkü çok fazla kod kalabalığı oluyor ve kendi gözlemlerime göre performans açısından da simplehtmldom a göre daha zayıf kalıyor. Örneğin kodlara bakarsan curl ile 7 satırda kodları çekmişsin ve sonrasında tekrar str atamışsın vs vs .. benim yazdığım kodda 3 satırda kodları almış oluyorum ve 4.satırda sonucu döndürüyorum. Tabi bende php konusunda guru değilim kendi gözlem ve tercihlerimden bahsediyorum..

Hocam curl ile simplehtmldom'u nasıl karşılaştırıyorsun? Curl http ve bazı diğer protokoller için kutuphane, simplehtmldom ise html parser. Aynı işi yapmıyorlar. 

Bunlara ek olarak asenkron requestler, multithreading ve multiprocessing yetrneklerini de göz önünde bulundurmak gerek. 

krypt tarafından 18/Eyl/16 14:00 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

haydii bakalımm

Efsaneler efsanesi bot lavaşı :D :D

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    baristbt bunu yazdı

bot lavaşı :D :D

Canım çiğköfte çekti :D:D:D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

haydii bakalımm

diğer kodlamalarıda senin çalıştıman lazım. veya bunu konu sahibi çalıştırması lazım. farklı pclerde işin rengi değişir :)

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
Toplam Hit: 3818 Toplam Mesaj: 19
c# python bot regex parser htmlagilitypack