folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Böyle Baro Yerle Bir Olsun ! [Avukat Ücretleri]

Böyle Baro Yerle Bir Olsun ! [Avukat Ücretleri]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

beyler bi tanıdığım eşinden ayrıldı. anlaşmalı boşanmaydı zaten. tek bir celse için 550 lira almış avukat. 1 saat davaya giriyor ve tam 550 lira alıyor. ona ana bacı dümdüz küfrederken bi asgari ücretlere bakayım dedim. ücretleri görünce sövmekten ağzım yamuldu. bu nasıl bi saçmalık. yarın bigün bi işimiz düşse perişan olacağız demekki. bu ücretleri kim verebilir. bu ülkenin yarısndan fazlası asgari ücretle çalışıyor. kim belirliyor bunları. nasıl bi saçmalık bu. alın bakın hazırlıklı olun ilerde başınıza bişey gelirse bu ülkenin halkı nasıl soyuluyor bilin ve şoka girmeyin birden

buyrun bu da link

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

Bence aşırı tepki gösteriyorsunuz, yanlış anlamayın lütfen.

Avukatlık bakkallık gibi değil ki sürekli gidip, işinin düştüğü bir yer değil sonuçta. Onlarda sürümden kazanmak yerine, böyle bir yol seçmişler ve haklılar da. İnsan hayatında kaç kere avukata gider bir de onu düşünün. Kendinizi avukat yerine koyun, bir de öyle düşünün.

Ben de avukatların avukatlığını yapmış gibi oldum kusura bakmayın.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Hele bi soluklan yiğenim..

O senin beğenmediğin baro,maddi gücü olmayanlara adli yardımda bulunup avukat tayin ediyor..(Ücretsiz)

Gene,o senin beğenmediğin baro tarafından Ceza Davalarında müdaafi veriliyor..(Parasını Aylar ve aylar sonra alabiliyor barodan) (Ücretsiz)

1 Saat duruşmaya girmesi,5 dakika girmesi bir şeyi değiştirmez..

Duruşma öncesi hazırlık safhası ne olacak?

Avukat duruşmaya giriyor da, "OoOo hakim bey selamlar,aaa katip beyler de buradaymış,ya arkadaşlar duruşma var dedi,girer misin,ben de kıramadım tabi" modunda girmiyor,hazırlanıyor,kafa patlatıyor,bir yandan müvekkille muhattap olurken,yeri geliyor,hakimle,yeri geliyor savcıyla,yeri geliyor kalemdekilerle papaz oluyor..

İcra takibinde,hacze gidiyor,dayak yiyor..

Kaybedileceği aşikar olan,ve avukatın ; "bakın kaybederiz,umutlanmayın" dediği davada,kaybettiği dava sonrası dayak yiyor..

Hiç bir şey göründüğü gibi değil..

Senin mantığınla gidersek,ya doktor 5 dakkada muayene ediyor,hooop 150 TL alıyor..Ya da mühendis,bir proje çiziyor,ohh gelsin 1000 TL diyebilir miyiz?

Ortadaki emeği görmeden bunları söylemen sadece saçmalıktır. 

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu saatte burda olabileceğiniz aklıma gelmediğinden üstteki mesajı yazdım. Yanlış varsa kusura bakmayın. Burda olduğunuzu bilsem hiç ellemezdim.

Saygılar.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Karatahta'da bizi soyuyor tabi siz bilmiyorsunuz... Her ay başı kaçbin dolar istiyor bir bilseniz :|

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek

ilk once raul arkadasimiza katildimda sonra karatahta olayi daha iyi aciklamis :)

e benim nie uykum gelmiyo kac gundur sabahliyorum nooluyo lan :|

I find your lack of faith disturbing.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

Hele bi soluklan yiğenim..

O senin beğenmediğin baro,maddi gücü olmayanlara adli yardımda bulunup avukat tayin ediyor..(Ücretsiz)

Gene,o senin beğenmediğin baro tarafından Ceza Davalarında müdaafi veriliyor..(Parasını Aylar ve aylar sonra alabiliyor barodan) (Ücretsiz)

1 Saat duruşmaya girmesi,5 dakika girmesi bir şeyi değiştirmez..

Duruşma öncesi hazırlık safhası ne olacak?

Avukat duruşmaya giriyor da, "OoOo hakim bey selamlar,aaa katip beyler de buradaymış,ya arkadaşlar duruşma var dedi,girer misin,ben de kıramadım tabi" modunda girmiyor,hazırlanıyor,kafa patlatıyor,bir yandan müvekkille muhattap olurken,yeri geliyor,hakimle,yeri geliyor savcıyla,yeri geliyor kalemdekilerle papaz oluyor..

İcra takibinde,hacze gidiyor,dayak yiyor..

Kaybedileceği aşikar olan,ve avukatın ; "bakın kaybederiz,umutlanmayın" dediği davada,kaybettiği dava sonrası dayak yiyor..

Hiç bir şey göründüğü gibi değil..

Senin mantığınla gidersek,ya doktor 5 dakkada muayene ediyor,hooop 150 TL alıyor..Ya da mühendis,bir proje çiziyor,ohh gelsin 1000 TL diyebilir miyiz?

Ortadaki emeği görmeden bunları söylemen sadece saçmalıktır. 

ben solukluyum kuzen merak etme sen.  tabi doğru söylüyorsun ben de avukat olsam ben de kazancımın maksimum olmasını isterim. anlaşmalı bi boşanma davası 575 lira. bunu anladık. Allah aşkına ne hazırlığı olacak bu davanın. en fazla ne olabilir? 

baro kime ücretsiz avukat veriyor. onu bunu bıçaklayan tinercilere mi? yeşil kartlı mı olmamız lazım ücretsiz avukat için. çevrenizde kaç kişi ücretsiz avukat tuttu? 

ben çok adam biliyorum ki bi dava için servetini harcayan. (kendi veya çocukları için) sonuçta sağlık ve hukuk insanların tüm servetini harcayabileceği alanlar. bunu anlayanlar vatandaşı koruyan bi devlet olmadığı için meydanı boş bulup geçiriolar vatandaşa. 

dayak yiyen başka meslek gurupları yok mu. zabıtalara hidayetin aldığı ücreti vermemiz lazım o zaman. herkes emeğiyle para kazanıyor ama bazıları çok fahiş adaletsiz rakamlar kazanıyor. burdaki ücretlere bu forumdaki insanların çoğunun 1 aylık maaşı yetmez(ve Türkiyedeki). gelir adaletidedikleri bu işte. bunun ayarını yapmamız lazım böyle fahişlikleri ortadan kaldıralım ki adalet sağlansın. 

herkes emek sarfediyor. herkes para için varını yoğunu ortaya döküyor. ama bazıları fazladan köfte yiyor. bunun önüne devlet geçmeli. belli bir gelir seviyesinden aşağıdaki insanlar da hakkını aramalı. hukuk bu değil. sırf bunu kendi çıkarların için görmezden geliyorsan seninki saçmalık dostum..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Raul,madem o davanın bir hazırlığı olmayacak,neden avukat tuttunuz o zaman : ))

Tutmasaydınız arkadaşım,boğazınıza mı bastı biriniz avukat tutun diye?,bu kadar eminseniz dava dilekçesinden,tutmayın hocam,herkesin mahkemede kendisini,bir avukat aracılığıyla temsil etme,ya da etmeme hakkı mevcut..

Sen neden olayı bana indirgiyorsun ki?

Eğer olayı kişiselleştireceksek,forumda hukuk bölümüne bak,sonra o linkini verdiğin asgari ücret tarifesinden danışma ücretine bak..Sonra benim cevapladığım konu sayısı (x) 150 TL yap,bak bakalım ne kadar para çıkıyor ortaya?Peki ben almış mıyım kimseden danışma ücreti parası?

Sen konuya öyle bir girmişsin ki,Türkiyenin kaymağını yiyen,milletin hep savunmasız anında darbe vuran yegane güruh biziz sanki.

Vereceksin hocam,bir sonuç almak için vereceksin o parayı..Ya da oturacak kendi davana kendin hazırlanacaksın,bilmem kaç tane kanunu okuyup,yargıtay kararlarından bir umut arayıp,her duruşmanı takip edeceksin,bu bu kadar basittir..

Ben bir dişçiye gittiğimde,"ulan herif bi dolgu yaptı,dünyanın parasını aldı" deme hakkım var mı?Her işin bir bedeli var.Yaptırma kardeşim o zaman..

Avukatlık=Serbest Meslek=Esnaflık 

Ben senden bir dava için 500 TL isterim,diğer meslektaş 300 TL ister,hangisini uygun görürsen ona gidersin..

Her şeyin bir bedeli var hoca..

Fakir edebiyatına gerek yok

Gerçekten maddi durumu olmayanlar için de imkanlar var..

Ayrıca ücret talep etmeden,dava gören,halden anlayan çok arkadaş ta mevcuttur. 

O verdiğin sitede, adli yardım kısmını da baksaydın keşke.. 

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

Raul,madem o davanın bir hazırlığı olmayacak,neden avukat tuttunuz o zaman : ))

Tutmasaydınız arkadaşım,boğazınıza mı bastı biriniz avukat tutun diye?,bu kadar eminseniz dava dilekçesinden,tutmayın hocam,herkesin mahkemede kendisini,bir avukat aracılığıyla temsil etme,ya da etmeme hakkı mevcut..

Sen neden olayı bana indirgiyorsun ki?

Eğer olayı kişiselleştireceksek,forumda hukuk bölümüne bak,sonra o linkini verdiğin asgari ücret tarifesinden danışma ücretine bak..Sonra benim cevapladığım konu sayısı (x) 150 TL yap,bak bakalım ne kadar para çıkıyor ortaya?Peki ben almış mıyım kimseden danışma ücreti parası?

Sen konuya öyle bir girmişsin ki,Türkiyenin kaymağını yiyen,milletin hep savunmasız anında darbe vuran yegane güruh biziz sanki.

Vereceksin hocam,bir sonuç almak için vereceksin o parayı..Ya da oturacak kendi davana kendin hazırlanacaksın,bilmem kaç tane kanunu okuyup,yargıtay kararlarından bir umut arayıp,her duruşmanı takip edeceksin,bu bu kadar basittir..

Ben bir dişçiye gittiğimde,"ulan herif bi dolgu yaptı,dünyanın parasını aldı" deme hakkım var mı?Her işin bir bedeli var.Yaptırma kardeşim o zaman..

Avukatlık=Serbest Meslek=Esnaflık 

Ben senden bir dava için 500 TL isterim,diğer meslektaş 300 TL ister,hangisini uygun görürsen ona gidersin..

Her şeyin bir bedeli var hoca..

Fakir edebiyatına gerek yok

Gerçekten maddi durumu olmayanlar için de imkanlar var..

Ayrıca ücret talep etmeden,dava gören,halden anlayan çok arkadaş ta mevcuttur. 

O verdiğin sitede, adli yardım kısmını da baksaydın keşke.. 

karatahta olmayacak demiyorum ama 575 liralık hazırlığı yok diyorum.  tutmasaydınız diye bişey yok kodumun sistemi bozuk tutmak zorundasın. senelerce hukuk eğitimi almıyor insanlar. olayı sana indirmene boyutunda avukat olduğun için doğal olarak avukatlık asgari ücretlerinin yüksek olmasını cebine girecek paranın daha fazla olmasını istiyorsun dedim. danışmanlık ücretinden filan bahseden olmadı

hayır fahiş rakamlarla çalışan tek gtopluluk siz değilsiniz. daha birçok topluluk var sizin gibi. gelir adaletsizliğinin sebebi. ben bunların ayarının bulunmasını düzeltilmesini istiyorum. oturup kendi davanı hazırlayacaksın para vermek istemirsan filan son derece saçma bi ifade esnafa kendi muhasebe defterini kendin tut. bilançonu kendin hazırla der gibi bişey. sistem seni bi hizmeti almaya zorunlu kılıyor. ama illaki kazık yiyeceksin anlamına gelmiyor. herkesin araba sahibi olamayacağı toplu taşıma araçlarına muhtaç olduğumuz gerçeği gibi. adama tutup ta otobüs biletini 50 milyondan verip beğenmiosan kendine araba al demek gibi bişey. 

avukatlık = esnaflık istediğim fiyatı koyarım malıma diyemezsin önceki örnekte de açıkladığım gibi sistem seni bu hizmeti kullanmak zorunda bırakıyor. rolex satmıosun parası bu alıosan al örneğindeki gibi davranamazsın. 

bu fiyatlar çok fahiş haksız insanlar bunu ödeyemiyor dediğimde fakir edebiyatı yapma demişsin. ne alakası var türkiyenin gerçeği fakir edebiyatı mı? türkiyedeki insanlar bu rakamları alan insanların yanında çok fakirler bir dava için arabasını evini satıyorlar kredi çekiyorlar. çünkü gelirleri bu fahiş fiyatları karşılayamıyor. olay bu fakir edebiyatı filan değil.

Allah aşkına ücret talep etmeden davaya bakanlar filan demişsin. sanki isteyen anında bu yardımsever avukat arkadaşlara gidip ücretsiz sevabına işini gördürüyormuş gibi konuşuyorsun. tüm türkiyede sistem buymuş gibi münferit bi olayı burda anlatıyorsun. böyle birşey mümkün olsa milyonlarca insan salak mı avukatlara bu meblağları ödüyorlar. 

o verdiğim sitedeki adli yardım kısmına baksam sanki ömrüm boyunca avukata para vermeyeceğim. mutlu mesut yaşayacağım...(acaba?)

bence bu çark bu şekilde döndükçe her türlü diğer tc vatandaşları gibi kazıklanacağım...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

575 liralık hazırlığı olmadığını sen iddia ediyorsun,ben de diyorum ki,evet 575 liralık hazırlığı var.Ben 1 saatimi mahkemede geçiricem,benim 1 saatim de 575 lira eder diyorum,kim etmediğini iddia edebilir.

Ben eşşek gibi,gecemi gündüzüme katıp okuduysam,bitirdiysem bu fakülteyi,evet eder 575 TL

Bir konuda haklı olabilirsin,ama ifade ediş tarzından dolayı haksız konuma düşebilirsin..

Suç üstü yakalanıp,davalı olan kişi için mahkemede ben nasıl "hakim bey konuşturmayın şu pezevengi,nası olsa suçüstü oldu" diyemiyorsam,yüzde yüz haklı olmama rağmen,sen de gelir adaletsizliği vesaire için,konuyu "yakalım şu hamua godumun avukatlarını,iliğimizi kemiğimizi sömürüyorlar" diyemezsin..

Bu işi yapan ben miyim?Emeği ortaya koyan ben miyim?O zaman ben belirlerim arkadaşım fiyatımı..

Ve dikkat ettiysen,o liste asgari fiyat listesidir,yani avukat o listede yazandan daha azına iş göremez.

Ve günlük hayatta da hiç bir avukat o tarifeye bağlı kalmaz,çok daha fazla rakamlara çalışır.

Zaten görülen işle,istenen para arasında,karşı tarafın bilgisizliğinden kaynaklanan aşırı bir yararlanma söz konusuysa burada "gabin" vardır. 

Ve gene tekrarlıyorum,anlaşmalı boşanmada bu kadar eminsen,avukat tutmanın gereksizliğinden,ki tutmayan çoktur ve gene çok acıdır ki,kendi ana-babamı dilekçesini hazırlayarak ben boşadım,tutma arkadaşım,tutmadan da oluyor,boğazına basan yok..

Burada avukatları kan emici gibi görmene müsaade edemem..

Her mesleğin meleği de var,şeytanı da..

Not:Cevap yazacaksan eğer,iş başlıyor,akşama devam ederiz tartışmaya : ) 

Çekil,Önümden Çekil...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    bak en ufak noktada bile anlaşamıyoruz. sen iş benim ben belirlerim fiyatı dediğin için adaletsizlik yaşanıyor. bu zorunlu bi hizmet. insanlar bunu almak zorunda. akşam açıklayacağım sana daha bu olayı. şimdi işine git hırs yapıp bilgisayar başında bana laf yetiştirecen diye işe gitmemezlik yapma :)
Toplam Hit: 4191 Toplam Mesaj: 15