folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bu Arabalar Arasında Kararsız Kaldım. Tavsiye?

Bu Arabalar Arasında Kararsız Kaldım. Tavsiye?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yeni i20 elite paket 1.4 ile 10k km yaptım anlatayım. segmenti icabı çok beklentiye girmemek gerek. bunu niye diyorum corolla yazmışsın. şimdi corolla ile b segment (diğerleri de aynı) karşılaştırmamak gerek yol tutuşu gidişi açısından. ama b segment için seat polo falan bakmak da gereksiz i20 gibi bir canavar varken. veya yeni corsa da iyi diyorlar. zaten aynı paralar.

i20ye gelirsek ben acayip basarım. uzun yolda 140-180 şehir içi de olsa devirli kullanırım. yol bilgisayarı 8 litre gösteriyor yakıtı. insan gibi kullansan rahat 5.5 litre ile gezersin. 

performans bekliyorsan üzüyor kıvırmaya gerek yok ama listedeki tüm araçlar aynı olacaktır. uzun yolda 120-130 gibi güzel oturuyor 130dan sonra yol sesi rahatsız etmeye başlıyor. yoluna göre 180e kadar çıkıyor. araç yüklü hava rüzgarlı ise 150yi zor geçersin ama. 170-180de benzini içiyor 12-13 litre falan çekiyor. koltuklar birkaç saat sonra rahatsız etmeye başlıyor bu da kendi segmenti gereği yapacak birşey yok. üzse de ağlatmıyor uzun yolda.  

şehir içi zaten ideal araç. sunroof güzel birşey. kablosuz şarj falan var carplay var bunlar güzel özellikler ama mesela bazen carplay kopuyor aracı kapatıp açmak gerekiyor bağlanmak için. bunlar yazılımsalmış. çok da sık olmuyor ama oluyor. kablosuz şarjda tam yerini bulman lazım. bazen giserken telin yeri az oynayınca şarj kesiliyor vb.

amartisörleri çok rahat. 17 jantlara rağmen tümsek çukur geçişi rahat. 

genel olarak güzel araç. hyundai kendini çok geliştirdi. kendi segmenti ve fiyatında bence en iyi araç i20 şu an. kırmızı ve turkuaz renkleri çok güzel. tasarımı harika. 

bunun 1.0 motorlu elektrik desteklisi var ona daha iyi diyorlar daha atik ve performanslıymış ama ben eski kafa olduğumdan tercih etmedim. 1.4 olsun istedim.

soru varsa alayım.

edit : 3 silindir konusuna ben de soğuğum ama şu var, karşı olanlar genelde ustası yok vb diye karşı. iyi de sıfır araba alıyorsun. üretim hatası yoksa 10 yıldan önce 3 silindirli motor ustası aramana gerek yok zaten. e birkaç yıl da fabrika garantisi olacak. o yüzden beygiri iyiyse performansı iyiyse (sevmeyen biri olarak) 3 silindir de alınabilir derim.

edit : performans lazımsa 2013-2014 model bmw 118i bakılır 180 hp tabi oldukça dar üstelik 7-8 yaşında araç. geniş lazımsa da japon civic corolla yine biraz yaşını almış araç bakılabilir. hem performans hem konfor bu fiyata olmuyor ne yazık ki.

edit : şöyle fantastik birşey de yapılabilir, sanırım vwler yazılıma uygun ve yapanı çok. polo alıp yazılım attırıp performans da alabilirsin. tabi yapan güvenilir mi motoru eline verir mi ben anlamam.

Prometheus tarafından 25/Tem/21 18:34 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

abü silindir ne kadar az olursa ileride yaşayacağın sorunlarda masrafı da o kadar küçük olacaktır öyle düşün :D 

küçük motor = rahat bakım/onarım = daha az masraf demektir. Bir de pistonlar adet ile satılır genelde öyle düşün hiç olmadı. 

Alacağın güç - tork benzer eğrilerdeyse hiç dert etme derim. Adamlar yapıyorsa ve insanlar da alıyorsa herkesin bir bildiği vardır gibimsi. 

Araçlar konusunda bilgim yok bakıcam marketler kapanmadan alışverişe gidip geldikten sonra. 

Edit iz coming 

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Biz suntoof lu Polo comdırtline alacaktık. Ama kibrit kutusu gibi araba. En son 55" ekran taşıdım Corollada.

Polo alsaydım şimdi yapraa yemiştik dedim.

i20, polo, ibiza aile yoksa uygun araç. bana göre hippi arabası bunlar :)

Turbo dizel kullandım demişsin Corolla da canın sıkılır kesin. Ama tutupta sıfır araç varken 2013 Model BMW 1.16 1.18 almaya benim vicdanım el vermez alana da saygı duyarım.

Corollanın 7 yıl motor şanzıman garantisi var. O yüzden çok dert etmiyorum kronik bi şeyi varsa çıkar zaten.

1.6 Da kullandım atmosferik lerin hepsi aynı lacivert. 1.5 Dci Clio hepsini haşat ediyor yapacak bi şey yok :) 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Biz suntoof lu Polo comdırtline alacaktık. Ama kibrit kutusu gibi araba. En son 55" ekran taşıdım Corollada.

Polo alsaydım şimdi yapraa yemiştik dedim.

i20, polo, ibiza aile yoksa uygun araç. bana göre hippi arabası bunlar :)

Turbo dizel kullandım demişsin Corolla da canın sıkılır kesin. Ama tutupta sıfır araç varken 2013 Model BMW 1.16 1.18 almaya benim vicdanım el vermez alana da saygı duyarım.

Corollanın 7 yıl motor şanzıman garantisi var. O yüzden çok dert etmiyorum kronik bi şeyi varsa çıkar zaten.

1.6 Da kullandım atmosferik lerin hepsi aynı lacivert. 1.5 Dci Clio hepsini haşat ediyor yapacak bi şey yok :) 

Aynı segmentte olmayan araçlar yanyana kıyaslanmaya çalışılsa da performans arıyorsan motorun güçlü veya 1.6-2.0 motor altı üstü şeyler ya da Evo Subaru gibi oynamaya müsait araçlar,binek araç olacak hb olacak LPG olacak performans olacak hayır olamaz komedi olur.ismi geçen araçlar da yıllara meydan okuyacak dünya da en çok satan ve sağlamlığı ispatlanmış Corolla var 100 bin yapmamış 3-5 yaşlarında dolu bir Corolla bul sıvılarını değiştir binebildiğin kadar bin çünkü her çalıştırma da bu araç arıza yapmayacak diye çalıştırıyorsun aracını yeşillendireyim ABD de ST.louisse de arkadaşımın eşi avukat golf aldılar sıfır üniversite ye gidip geliyor iş güç günlük yaptığı yol 80 100 mil araç 80000 km motor üst kapak bitmiş 2000 veya 2200 motor wolskvagen zaten ABD de alman araçlarının karizması sıkıntılı Japonlar ele geçirmişler ABD pazarını o ayrı olayımıza dönelim kendimden aktarayım Corolla dizel var elimde aile aracı satabilirsem Civic veya Toyota/Mitsubishi pikap almayı planlıyorum şu iğrenç ekonomik ortamda uzun vadede sorunsuzluk vadeden araç performanslı olandır 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Ufak araç almayı düşünüyorsan Yeni Peugeot 208 önerebilirim 1.2 turbo motorla güzel performans veriyor. Atmosferikler beni pek çekmiyor hantal kalıyor özellikle eğim varsa bayılıyor araba. Ama asıl tavsiyem abi git Peugeot bayisine 2008 için ölümüne indirim yapmaya çalış derim tabi bütçen uygunsa.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

genelde japonlar daha az sorun çıkartıyor diye biliyorum.

benim tercihim toyota olurdu.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Geçen sene i20 niyetlenip Peugeot 208 1.5 BlueHDI Signature aldım. Araçtan, yakıtından, donanımından, tarzından ve sorunsuzluğundan çok memnunum. (2020'de değişen kasa değil, 17-20 arası olan kasa)

208'in değişmiş kasalarını beğenir misin bilemem sıfır bandındaki fiyatları hakkında bilgim yok. Ancak aracın halen 1000 Km'de olanları, garantisi devam edenleri çokça var piyasada. Son baktığımda 180-190 bandında geziyordu. Tavsiye ederim, istersen bir bak hocam.

Avukat/Hukukçu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Toyota işi yattı hiç bi bayide vision paketi yok :/

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Toyota işi yattı hiç bi bayide vision paketi yok :/

Kendi bayime sordum hocam senin için,

Cidden kalmamış vision. Bayram öncesi hepsini bitirdik dedi.

Buradan 1.5 in piyasası yok diyen arkadaşlara duyrulur :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Vw polonun otomatik modeli de kalmamış, üretilmiyormuş kasa değiştirecekler muhtemelen dedi bayi.

İ20 elite haftaya bi bayiye gelecekmiş gelince bakıcaz.

Seat ibiza da cuma stoklara gelecekmiş. 

Millet arabaları toplamış vallaha

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
Toplam Hit: 5513 Toplam Mesaj: 56
araç önerisi