Bu Arabalardan Hangisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kervana bende katildim ;)

Simdi arkadaslar 3 marka arac var, bunlardan birisini almayi dusunuyorum.

1 - Mercedes E340

2 - BMW 3 veya BMW 5 serisi

3 - Volvo V70 veya V60

Ucunden birini alacam ama aklimda soyle bi sorun var.

Dusuk model, dusuk KM mi yoksa yuksek model yuksek KM ?

Misal asagidaki iki tane arac var. Her ikiside BMW 3 serisi

1 - http://www.carsensor.net/usedcar/detail/CU5014568140/index.html?TRCD=200002

bu arac 2010 model 139.000km de fiyati yaklasik 17.000tl falan

2 - http://www.carsensor.net/usedcar/detail/CU5093917413/index.html?TRCD=200002

bu arac ise 2004 model 76.000km de fiyati yaklasik 5.000tl falan

Bir aydir galeri galeri geziyorum, bir turlu karar veremedim.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

yüksek model tabiki de km sıkıntı değil 139bin 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Örnekler güzel ama sen yinede sahibinden link i koy . Aramızda Çin ce bilmeyen olabilir . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Tabiki BMW

Tabiki yüksek model

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Tabiki BMW

Tabiki yüksek model

Cekincem, 139.000 de araba alip 5.000km sonra otomatik sanziman bozulursa al basina bela.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Tabiki BMW

Tabiki yüksek model

Cekincem, 139.000 de araba alip 5.000km sonra otomatik sanziman bozulursa al basina bela.

Eski modelin yeni modele göre bozulma riski daha çok hocam. 139.000 km çok fazla degil.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Simdi hocam yukaridaki ornege bakarsak.

13 yasinda araba toplam 76.000km yapmis yani 76000 / 13 = 5846km yillik kullanim  5846 / 365 = 16km gunluk kullanimi var

6 yasinda araba toplam 139000km yapmis yani 139000 / 6 = 23166km yillik kullanim 23166 / 365 = 63km gunluk kullanimi var.

13 yasindaki arabaya rahatlikla adam almis garaja koymus, arada bir hafta sonu gezip gelmis diyebiliriz.

diger ise cok fazla kullanilmis. Buna bagli olarak otomatik vites kutusu, yag filtresi, sazimani, klimasi...vs vs herseyi eski modele gore cok fazla asinmaya sahip.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam sen türkiyeye yerleşmemişmiydin ? bu arada bmw'den şaşma hacı abi genç adamsın.

edit: al bir f90 keyfine bak

DevilKingtr tarafından 19/Eki/16 10:19 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

hocam sen türkiyeye yerleşmemişmiydin ? bu arada bmw'den şaşma hacı abi genç adamsın.

edit: al bir f90 keyfine bak

Geri dondum hacim, Bana gore olmadigini anladim. ;)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hocam yurtdışında yaşamanla ilgili şeyler soracaktım da neyse konu dağılmasın. Arabanın tipine içinin yeniliğine bak hocam. Bmw'nin 1 milyon km garantili motoru var resmen arabanın ki sw bakıyorsun sanırım, o arabayla drift atıp roll yapan kimse olmamıştır. Yeni model al fakat 2011-2012den öncesine bakma derim hocam, o direksiyon ne öyle kamyon direksiyonu gibi Bmw'ye hiç yakıştıramıyorum.

Şafak 1152!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Hocam yurtdışında yaşamanla ilgili şeyler soracaktım da neyse konu dağılmasın. Arabanın tipine içinin yeniliğine bak hocam. Bmw'nin 1 milyon km garantili motoru var resmen arabanın ki sw bakıyorsun sanırım, o arabayla drift atıp roll yapan kimse olmamıştır. Yeni model al fakat 2011-2012den öncesine bakma derim hocam, o direksiyon ne öyle kamyon direksiyonu gibi Bmw'ye hiç yakıştıramıyorum.

Drift falan hic isim olmaz.

Amacim, cocukla kampa gitmek, model ucagi tasimak, seneye Hang Glider alacam kismetse onu tasimak icin yani tipik bir aile arabasi ihtiyacim var.

Simdiye kadar hic ikinci el almadim o yuzden fikir danismak istedim.

Toplam Hit: 4663 Toplam Mesaj: 36
bmw mercedes mercedes volvo