folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Bu Çizik Olayı Sizce De Baymadi Mi ?

Bu Çizik Olayı Sizce De Baymadi Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

çizik eline sağlık eve gidince bakarım

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

someone_from_71 bunu yazdı:
    -----------------------------

NmC bunu yazdı:

Şimdi buraya 'çizik' yazıcam olmayacak :|

espri güzel anlayan yok.. çizdim

Anlayan var kardeşim eminim benim gibi birçok kişi gülümsemiştir en azından hoşuna gitmiştirde illaki alıntılayıp yazmaya gerekmi var.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

bu olaya gelene kadar acılan sacma sapan konuların devam etmesı.

Acılan mantıklı konuların sebepsiz yere silinmesi vs vs

herkes msj yazdıgı yerden takıp edıyor konuları mozilla için eklentı yapan bır arkadas vardı o eklentıdede konuya mesaj yazması gerekmete ıdı.

Konuya boş beleş yorum yapılacagına çizik yazılabılır.

çizik

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Birisi takip etmek için eklenti yazmıştı hatırlayamıyorum şuanda.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek
    harbiden bu konunun benzerini acmayi dusunuyordum. rene kaptan bize inat yapmiyor heralde :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Çizik neden atılır ?

Zaman geçtiğinde, konunun nerde olduğunu bulamadığında, mesajlarım kısmından , bilmem kaç bin konu içinden değilde daha az konu içinden bulmak için atılır.

Peki daha iyi birşey yapılabilir mi ?

Yapılabilir.Takip et butonu süper birşey.Fakat ;

1. si amacımız konuya yeni mesaj gelip gelmediğini mi takip etmek, 
    2. yoksa kısa yol mu bırakmak.

Eğer kısayol bırakacaksak, forumlarda olmayan birşey yapmak lazım.Beyin fırtınası yapmamız gerek.Mesela takip sayfası altında kısayol eklene bilir.MEsela ben bu konunun kısayol ismine  'çizik karşıtı' dedim.Konunu idsi, konusu herşey mevcut.

Hatta hiyer arşik yapıda forum gibide yapılabilir.Ben zamanı gelir, kısayol'da aramadan aratıp ulaşabilirim.

Neden kısayol mesajı ?

Bazen öyle bir an geliyor ki, konu başlığını yanlış hatırlıyorum.Konun yerini, açanı yanlış hatırlıyorum.

Takip sayfası üstünden, kısayol mesajı, konuyu açan, konu başlığı, kategori gibi aratma kriterleri olursa daha rahat olabilir.

Tekrar ediyorum : bu takip butonundan fazlasıdır.

Peki yapılabilir mi ?

MAalesef tahribat uzun süredir düzenlemeler yapılmasına , ufak tefek yerler geliştirilmesine rağmen, forum + portal (orda kal) şeklinde geliştirme sürecinde değildir.Buda demek oluyor ki yeni modül eklemek, üyelik kısmına en az 2 tane alan açmak, ve en az 2-3 sayfa eklemek.Birde bunun seo'su var, entegrasyonu var falan filan.

Aslında, tahribatın kodları açılıp, vatana millete hizmet etmek isteyenlere örnek database yapılıp verilip, daha sonrada üyeler tarafından böyle modüller geliştirilebilir.Reneye yollanır, holy , rene ve ilgilenener bakar, düzeltir, geliştirir ekler.Buda bir fikir.Fakat yönetim ne der bilmem.

diğer bir sorun : şöyle bir durum var, sitede eski üyelerden kim kaldı ? Açıkçası bilen ve bunu tbtye kullanacak adamların azaldığını düşünüyorum.Hemde baya bi azaldı.Küsüp gidenler oldu, bırakanlar oldu, burda olanlar ama işi gücü olanlar oldu.Yenilerde tbt felsefesini benimsemiyor.İşler karışık.

Bir ara sırf tahribat için aspye döneyim falan dedim, işin ucunda windows vardı, windows nefretim, tahribat sevgimden daha ağır bastı.

---

Özetle : böyle idare et (ne özeti lan o kadar yazı yazdık okuyun mq çokta bi işiniz var sanki)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu durumlar icin tahripad yapıldı..sanıyorum kimse kullanmıyor tahripad'ı..

bi not ac bakılacaklar diye

baktıkca sil düzenle cok zor bisey olmasa gerek..

[22817//kaanabak]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

valla sonunda bu konuda haykıran bi mürit çıktı ya başımıza taş yağcak

ben bi döküman hazırlim :D tahripad ve bookmarkalr nasıl kullanılır diye :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

konu aboneliği diye bir olay yok sitede olsa bunlar olmazdı. bence zor bir olay değil bir takip sayfası oluşturup her kullanıcının listesini listelemek ama boş vakti olan insanların işi bu :D bu arada sitenin kaynak kodları ortaya çıktı buyursun aspci arkadaşlar kodlasın :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    çizik attım takip edicem

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 4949 Toplam Mesaj: 33