folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bu Fotograf Makinelerden Hangisini Önerirsiniz ?

Bu Fotograf Makinelerden Hangisini Önerirsiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek
    carl zeiss lens kullanıyor sony. bu lens çok iyi bi lens. aralarında ne kadar fiyat farkı var bilmiyorum ama paran varsa biras profesyonel bişi al yani eos 1000d makro çekimleri falan çok daha ii yapabilirsin programlanabilr komutları var ISO hassasiyeti daha yüksektir büyük ihtimalle sony e göre :))

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Campeador
    Campeador's avatar
    Erkek
    canon dan şaşma g10 olabilir 1000d yi inceleme fırsatım olmadı.en iyisi canon zaten...

sıkma tatlı canını,okşa patlıcanını XD.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek
    hangısı daha pahalıysa onu al:D:D

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diffstorm
    Diffstorm's avatar
    Erkek
    Dj_Lethal bunu yazdı:
    -----------------------------

aralarinda en iyisi nikon ;)

Arkadaşa aynen katılıyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

CANON  EOS 1000D

sahip olan arkadaslarım var ve hayranlar kendi makinelerine 

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nikita
    nikita's avatar
    Erkek

öncelikli tercihin nikon yada canon olsun

nikonda dahili flash yok sonradan kendin almalısın.

canonda cmos sensör nikonda ccd sensör var (cmos un daha az enerji kullanması hariç ccd den bir farkı yada üstünlüğü varmıdır bilmiyorum..cmos veya mos sensörler tanıtılırken 'bir ccd kadar iyi görüntü kalitesi verir' gibi açıklamalarada sık sık rastlıyoruz..bu da ilginç.. (alıntı) ) canon 10 nikon 13 mp bununda çok büyük bir fark olmadığını farklı makineler kullandıkca ve hangi koşulda hangi ayarlarla çekim yapıcağını öğrendiğinde anlarsın.

bunu gibi birçok karşılaştırma yapabilirsin ama  bence canon eos 1000d al, dijital(dslr türü) bi makine aldıktan sonra (canon eos 100d hariç diğerleri dslr(slr benzeri) sanırım) ve belli bir süre kullandıktan sonra kesinlikle slr makine almak istiyeceksin. fotolarını lcd ekrana bakarak değilde optik vizörden bakarak çekmek isteyeceksin :) o yüzden slr ile başka bence, yüz tanımlama-7-9 noktaya odaklama gibi özellikler zaten genelinde mevcut.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Alan var,alamayan var,açmayın böyle başlıklar..

Şaka bir yana,ben de hep emektar analog canon'dan kurtulup dijital SLR'ye geçiyim diyorum ama,bi türlü parayı denkleştiremedik..Hayırlı olsun,tercihin de canon olsun,methini pek duydum 

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

nikita bunu yazdı:

öncelikli tercihin nikon yada canon olsun

nikonda dahili flash yok sonradan kendin almalısın.

canonda cmos sensör nikonda ccd sensör var (cmos un daha az enerji kullanması hariç ccd den bir farkı yada üstünlüğü varmıdır bilmiyorum..cmos veya mos sensörler tanıtılırken 'bir ccd kadar iyi görüntü kalitesi verir' gibi açıklamalarada sık sık rastlıyoruz..bu da ilginç.. (alıntı) ) canon 10 nikon 13 mp bununda çok büyük bir fark olmadığını farklı makineler kullandıkca ve hangi koşulda hangi ayarlarla çekim yapıcağını öğrendiğinde anlarsın.

bunu gibi birçok karşılaştırma yapabilirsin ama  bence canon eos 1000d al, dijital(dslr türü) bi makine aldıktan sonra (canon eos 100d hariç diğerleri dslr(slr benzeri) sanırım) ve belli bir süre kullandıktan sonra kesinlikle slr makine almak istiyeceksin. fotolarını lcd ekrana bakarak değilde optik vizörden bakarak çekmek isteyeceksin :) o yüzden slr ile başka bence, yüz tanımlama-7-9 noktaya odaklama gibi özellikler zaten genelinde mevcut.

yahu nikonda nasıl dahili flaş yok, var kardeşim olmaz olur mu :)  coolpixlerin tümünde var

ayrıca o nikonu incelememiştim ama inceledikten sonra epey hoşuma gitti, daha önceki mesajımda 1000D yi tavsiye etmiştim fakat, amatör olarak başlamak istiyorsan ve maddi durumunda makinaLAR almaya el veriyorsa başlangıç olarak belirtmiş olduğun coolpixi seç derim. SLR makinaya çok yakın bir ürün, bunu keşfettikten sonra en iyi tercihi sen kendin daha iyi yapabilirsin. Ha birde şöyle birşey var Nikon kullananlar ve Canon kullananlar hep kendi kullandıkları makinanın markasını överler :) Ama onu bunu bilmem Nikon bu işin en iyisi derim :)))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

Tabiki Sony W 300

Sony DSC-W300 - Detaylar
    • 13.6 megapiksel çözünürlük
    • Çizilmeye dayanıklı titanyum gövde
    • BIONZ görüntü işlemci
    • ISO 6400 ışık duyarlılığı 

Sony Cyber-shot DSC - Başlıca özellikler
    • 13.6 megapiksel efektif çözünürlük
    • Carl Zeiss Vario-Tessar 3x optik zum objektif
    • 230k yüksek çözünürlüklü 2.7 inç (6.9 cm) Clear Photo LCD ekran
    • BIONZ görüntü işlemci
    • Super SteadyShot
    • HD çıkışı
    • Intelligent Scene Recognition (Akıllı Sahne Tanıma) fonksiyonu
    • Titanyum gövde

Efsane bi cihazdır bir amatör için daha iyisi olamaz aynı zamanda ekstra su altı kiti alabilir uyumludur.

Yüz tanıma opsiyonu sayesinde 8 kişiye kadar tüm detayları ortaya çıkarır, gülümseme denklanşörü var özellikle çocuklar için harikadır ayarları gülümseme denklanşörüne getirip karşınızdaki kişinin yüzüne tutarsınız sadece gülmediği sürece fotoğrafını çekmez.

Carl Zeiss tartışılmaz

Titanyum gövde kadar sağlam başka bir şey bilmiyorum ben :)

yazılabilecek çok şey var hakkında W300 den başka bir şeye para yatırmak aptallık olur bence....

edit: dslr makinalar hakkında yorum yapmıycam kıyaslamak bile yanlış, ama şöyle düşünmek lazım fotoğraf işine gönül vermediysen ve bir amatör isen dslr makinaları taşımak bir işkencedir ama w300 gibi makinaların kullanımı çok daha kolaydır istediğin yerde çıkartıp şipşak fotonu çekerisn...

Keep Going !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geronymo51
    Geronymo51's avatar
    Erkek
    Arkadaşım canon 1000D yi ayıralım bi kere bu listeden o bambaşka bi sınıfın üyesi. Nacizane kendi görüşlerimi yazıcam umarım faydam olur. Bizzati kendi tecrübemden diyorumki fotoğraf olayında sonyden uzak dur Ağzım yandı. Sony T100 aldım ömrümde o kadar şık bi makina görmedim ama sadece bu başka numarası yok. Sana sony ile çektiğim bi foto yollarım ağlarsın. Listedeki diğer makinalardan tavsiyeim Canon G10 dur. Başka bi model daha söyleyebilirim canon s5. G10 ve S5 birbiriyle yarışır bu ikisinden şaşma derim sana. haydi kolay gelsin. Bu arada sony den sonra canon sx 100 is kullanıyorum son derece memnunum.

Vatanım ha ekmeğini yemişim ha uğrunda bir kurşun...
Toplam Hit: 4839 Toplam Mesaj: 30