folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bu Kararsızlık Beni Öldürüyor (Projelerimle İlgili Fikir Alışverişi)

Bu Kararsızlık Beni Öldürüyor (Projelerimle İlgili Fikir Alışverişi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

aynen öyle. o kadar kararsızım ki hiçbirine başlayamıyorum :D şimdi kafamda 3 farklı web sitesi projesi var. bunlar;

1. şehir rehberi (zeytinburnu için)

2. oyun incelemeleri, videoları vb.

3. genel video sitesi (abuk subuk videoların paylaşılmadığı, baya baya komik videoların olduğu bir site)

şeklinde. üçü içinde çok güzel domainlerim var. güzel derken ciddi ciddi iş yapacak domainler. fakat boşa kürek çekmek istemiyorum. kazançlı birşeyler olsun istiyorum. seo, reklam, yaratıcılık konusunda da fena sayılmam ama kararsız kalıyorum işte. hepsi için kafamda artılar eksiler var ama başkalarının da fikirlerini almak istiyorum. fikir paylaşımında bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam hani zayıflamak hakkında mucize diye birşey yok enaz 1 sene dişini sıkacaksın acı çekeceksin ki ancak meyvesini alabilesin

Bu site işi de aynen böyle. 

Ama bence sen projeyi hayata koyduğun ilk gün günde bi 50-100 koklarsın şeklinse düşünüyorsun bana göre :D Yok abi olmax öyle birşey yok bir işçi kadar para alabilmek için bi işçi kadar terleyeceksin. Daha fazlası için de işçiden daha fazlasını yapacaksın yoksa gelmez para.

Benim nacizhane bilgim böyle inancım da böyle.

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam hani zayıflamak hakkında mucize diye birşey yok enaz 1 sene dişini sıkacaksın acı çekeceksin ki ancak meyvesini alabilesin

Bu site işi de aynen böyle. 

Ama bence sen projeyi hayata koyduğun ilk gün günde bi 50-100 koklarsın şeklinse düşünüyorsun bana göre :D Yok abi olmax öyle birşey yok bir işçi kadar para alabilmek için bi işçi kadar terleyeceksin. Daha fazlası için de işçiden daha fazlasını yapacaksın yoksa gelmez para.

Benim nacizhane bilgim böyle inancım da böyle.

yok hocam sabretme konusu değil sıkıntım. şimdi hangisine başlarsam başlayayım en az 2 ayımı yiyecek. en mantıklı seçeneği tercih etmek istiyorum. sence hangisini denemeliyim?

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    bence 2. Secenegı cıkar cunku rekabet cok

en asagı youtubede sadece bu ısı yapan 20 kanal gorursn bence dıger 2 sıne yumul.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bende de sağlam oyun projeleri var.hiçbi yere yazmıyorum çalınmasın fikir diye ama yazmayada zamanım yok.belkide sadece ben çok süper fikirdir diye düşünüorumdur.paylaşmak istiyorum fikir güzel mi diye ama biri gelir oha ben bunu yapim der ve elimden gider diye paylaşmıyorum :D

aslında çok merak ediorum fikir güzel mi diye...bende böle bi ikilemdeyim

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

@samato; valla biraz da domaine güveniyorum o alanda. şuan en baskın rehber sitesi geliyor ama bakalım. biraz daha araştırma yapmakta fayda var.

@Ekerci; anlatmadan öğrenemezsin hocam :D

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

@samato; valla biraz da domaine güveniyorum o alanda. şuan en baskın rehber sitesi geliyor ama bakalım. biraz daha araştırma yapmakta fayda var.

kısaca anlatim bakalım ne olcak :D

bi örümcek oyunu.telfon için.bi harita birde ev olacak.harita ilerlere gittikçe level 1-2-3 die seviyelere ayrılacak.1. seviyede basit böcekler.saldırısı olmayan böcekler olacak.bunları yakalayıp level ex vs kasılacak.örümceğin ağ taşıma kapesitesi fln olacak. ilerki levellerde böceklerin korumaları yada kendileride saldırabilio olacak.bu yüzden ağ bırakıp tuzağa düşmesini bekleyeceksin fln.sonra ağları toplayıp eve getireceksin.örümceğin upgradeleri olacak.mesela ağ taşıma kapesitesi, hız, can fln.onun dışında örümceğin ihtiyaçları olacak.uyku yiyecek gibi.uyumak için evde olması lazım.evde ağ biriktirebilecek.mesela evde 30 ağ var kendi üstüne 15 alacak.tabi upgrade ederse 20 fln olcak.onun dışında evde geliştirilecek.30 kapesitesi olan ağ taşıma yeri atıorum 40 olacak.uyku olunca oyunu oynayamayacak ama ex verip uyku seviyesini azaltabilecek.haritada ilerki leveller fln zorlaşacak..böle bişi

çok tutarsa, server sistemi getirip multi görevler yapma düşünüorum.çeşit çeşit örümcekler olacak.gece gündüz olacak.ilerki levellerde tuzaklar olacak.gece bu tuzaklar görünemeyecek.ama multi olunca güçlü çevik parlak fln die örümcekler olacak.parlak örümcek tuzakları görecek.güçlü olan hp si fazla olcak fln...

tutar mı bu :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bence birtek şehir rehberinin önü açık pek fazla rekabeti yok

Ancak bir şehir rehberinden de pek fazla getiri beklenmez yani mesela ben böyle bir siteye sadece işim olduğunda max 30 saniye bakar çıkarım. Ha belki en alt kullanıcıyımdır tatile gideceğimdir şehre bakarken bir tur reklamı görürüm daha seyahat için ne yapacağıma da karar verememişimdir belki bi ihtimal tıklarım reklama yani ölme eşeğim ölme

Oyun vs inceleme videoları gani ve çok tutuluyor insanlar deli gibi izliyor ama rekabet çoook aşırı fazla

Komikli video hep tutmuştur facebook vs sayfalarında instagramda twitterda patlar gider herzaman kendini yeniler. Ama özgün olmadıkça işin yaş çünkü bunda da rekabet çoooooook aşırı fazla 

2 ve 3 te tutunmak çok zor gibi geliyor. 1de de getirisi pek olmaz gibi geliyor

Benim düşüncem böyle hocam ona göre rota çizebilirsin

Fakat bana kalırsa daha başka şeyler düşünmeli yani ne biliyim onca emeğin sonunda 1-2 yıl bile uzun sabretsen yine de patlayıp gidecek bişey olmalı böyle özgün bişey emeğine değecek bişey

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

bi örümcek oyunu.telfon için.bi harita birde ev olacak.harita ilerlere gittikçe level 1-2-3 die seviyelere ayrılacak.1. seviyede basit böcekler.saldırısı olmayan böcekler olacak.bunları yakalayıp level ex vs kasılacak.örümceğin ağ taşıma kapesitesi fln olacak. ilerki levellerde böceklerin korumaları yada kendileride saldırabilio olacak.bu yüzden ağ bırakıp tuzağa düşmesini bekleyeceksin fln.sonra ağları toplayıp eve getireceksin.örümceğin upgradeleri olacak.mesela ağ taşıma kapesitesi, hız, can fln.onun dışında örümceğin ihtiyaçları olacak.uyku yiyecek gibi.uyumak için evde olması lazım.evde ağ biriktirebilecek.mesela evde 30 ağ var kendi üstüne 15 alacak.tabi upgrade ederse 20 fln olcak.onun dışında evde geliştirilecek.30 kapesitesi olan ağ taşıma yeri atıorum 40 olacak.uyku olunca oyunu oynayamayacak ama ex verip uyku seviyesini azaltabilecek.haritada ilerki leveller fln zorlaşacak..böle bişi

çok tutarsa, server sistemi getirip multi görevler yapma düşünüorum.çeşit çeşit örümcekler olacak.gece gündüz olacak.ilerki levellerde tuzaklar olacak.gece bu tuzaklar görünemeyecek.ama multi olunca güçlü çevik parlak fln die örümcekler olacak.parlak örümcek tuzakları görecek.güçlü olan hp si fazla olcak fln...

Bunu cidden emek sarfedip güzel grafiklerle kullanıcıya uygun yaparsan sonra da 100-200 lira gibi ufak bir ücretle ufak bir sosyal ağ reklanı yaparsan patlar gider bence virüs gibi yayılır mantık güzel bence böyle oyunlar tutuyor

Swarm Attack var mesela aklıma ne alakaysa o geldi. O da level atlamalı falan bişey baya tuttu ama ciddi bi emek vardı zaten kuruluş yapımı

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

Bunu cidden emek sarfedip güzel grafiklerle kullanıcıya uygun yaparsan sonra da 100-200 lira gibi ufak bir ücretle ufak bir sosyal ağ reklanı yaparsan patlar gider bence virüs gibi yayılır mantık güzel bence böyle oyunlar tutuyor

Swarm Attack var mesela aklıma ne alakaysa o geldi. O da level atlamalı falan bişey baya tuttu ama ciddi bi emek vardı zaten kuruluş yapımı

daha fikir çok ama all in one olacagı için baya emek zaman bilgi istiyor.grafik olayında hiç iyi değilim blender fln bakıyorum.bu dönem uni bittikten sonra çalışana kadar boş olacagım 1-2 ay fln var o sırada kasacaz ama 1-2 ayda grafikçi olunmuo :D götüm gibi grafiklerle oynanırsa, hafiften para kazanırsam 1-2 kişi daha bulup geliştirebilirim

Ekerci tarafından 18/May/15 20:21 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Erkek

şuan internetin genel kullanımı sadece sosyal medya olarak bilinen siteler üzerinden yürüdüğünü düşündüğümüzde 
    en mantıklı seçenek oyun incelemeleri, videoları vb site kurmak olur

diğer seçeneklerde güzel ama ilgi çekeceğini sanmıyorum
    mesela komikler.com yıllar önce deli gibi hit alan efsane bir siteydi ama şimdi ne haldedir bilmiyorum :)
    yandex gezi rehberi olayına el attı ama sanırım pek fazla ilgilenen yok
    oyun işi güzel

Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 1437 Toplam Mesaj: 14