folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Kendi Soyuna İhanet Eder

Bu Kendi Soyuna İhanet Eder

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Arkadaslar okullarda ogrendiginiz sadece anli sanli suslu tarih ile yetinirseniz bazi gercekler yuzunuze carpinca yasadiginiz sok ve aci davranis bozukluguna yol aciyor

BAAL arkadasimizin uslubuna kizabilirsiniz fakat verdigi bilgi isinize gelmedigi icin dogrulugunu kaybetmez

Yavuz Selimin ilk osmanli halifesi olmasi konusu hakkinda bilginiz yoksa ve bu hilafetin baslamasinin kimlere yarar kimlere zarar getirdigi kimlerin cikari oldugunu bir zahmet arastiriniz.

verilen hikaye ile Yavuz Selimin yaptiklari arasinda buyuk zitliklar var en azindan hikayede adi gecen padisah Yavuz olmamali bence de zaten BAAL arkadasimizin demek istedigide kisaca budur

bir unvan adina katledilen nice insan es gecilip padisahim cok yasa zihniyeti gutmek olmaz uc dogru bir yanlisi silmez

kisisellesen hakaretlere ayiracaginiz vakti biraz arastirmaya sorgulamaya ayirsaniz hem birseyler hakkinda bilgi sahibi olursunuz hemde insan olmanin farkina varirsiniz 

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ozsar07

adamın anlatmaya çalıştığı doğru olsa bile kendi ecdanına tarihine küfür eden adamdan hayır gelmez.

tartışmıyor, anlatmıyor, küfür ediyor. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

genellikle her delinin kendisini NAPOLYON sanmasi geyigi gibi veya reenkarnasyon dalgasinda gecmis yasaminda prensdim prensesdim denmesi gibi her padisahin ecdad sayilmasi yanlis degilmi

ECDAD= ana baba dede yani soyunun gelisi

saray ahvalinden gelenler zaten burada halkin icinde degiller guzel kardesim oncesinde oldugu gibi simdide elit tabaka dedigimiz sahsiyetler onlar onun icin hepsini akraba kabul edip egrisiyle dogrusuyla kabulumuzdur demek yanlis bence

ve son olarak neyi kufur katagorisine aliyorsunuz hadi diyelim BAAL kufur etmis eee ona edilenler nedir?

neyse zaten konu o degil gencler hep ayni durum vuku buluyor biri pek bilinmeyen bir gercegi soyleyince ya dikkatler baska yone kayiyor yada konudan oyle uzaklasiliyor ki ne hakkinda tartisildigi hatirlanmiyor

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

adamın anlatmaya çalıştığı doğru olsa bile kendi ecdanına tarihine küfür eden adamdan hayır gelmez.

tartışmıyor, anlatmıyor, küfür ediyor. 

Bak birader açık konuşucam,değil sen tillahı gelse benim hakkımda hüküm verip söyledir böyledir diyemez.Lafı ağzına tıkarım.Bilmiyorum nerden gazı,fişeği alıp buraya geliyorsun.Orta da bir konu var nedir yavuz,bu adam benim ecdadım değildir.Bu yüzden ecdadına suna buna küfür ediyor diye ithamlarda bulunamazsın bu bir.Değil yavuz kim kardeşimin kanına girmişse masum bebeyi kundakta parçalayarak katlemişse çıkıp onada küfür ederim bu da iki.Biz yavuzun şunun bunun ecdadı falan değiliz biz,o padişahların emrinde çalışan,savaşan halkın ecdadıyız he eğer sen osmanlı hanedanlığına kadar giden bir soyun devamı isen ecdat belleyebilirsin.Demek ki bu iş kan bağı ile değil,manevî olarak ecdat belleyip bellememekle ile alâkalı.Benim vicdanım ise manevî olarak öz kardeşimi katleden bir adamı kabul etmiyor.O padişahın hükmettiği halk yani gerçek ecdadımız ise aynı padişahlığı yerinden söküp atanlardır.Eğer sen bunu kabul edip yavuz padişahımdır bende onun torunuyum diyorsan o,sağda solda osmanlı merhametli idi heryere adalet dağıttı ikiyüzlülüğünü yapmıyacaksın.Bugün kenan evrene,staline,hitlere karşısysan yavuzun yaptıklarını göz ardı edip meşru göremezsin bu iki yüzlülüktür.

Son olarak hakkımda,işi yaramaz hükmü verdiğine göre aynı şekilde benim sana bir cevap verme hakkımıda bana veriyorsun.Bu yüzden sen şahsi ithamlarda bulunursa doğal olarak bana verdiğin hak ile zamanında,aramızdan ayrılan arkadaşlarımızın görev yerlerine talip olup onun bunun peşinde dolaşıp,akbabalık yapan tabri caizse birilernin kıçını yalayan adam kalkıp bana cevap veremez.Hadi selametle.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:

Yavuz,bi mezarından kalk,neden alevi Türkmen katliamı yaptığının hesabını ver de sonra,soya ihanet ile ilgili hikâyelere konu ol.Şimdi siktir git Yavuz olmamış.Sırf daha da araplaşmak için sünnileştirmek adına katletmekden çekinmediğin binlerce Türkmen bebesinin hesabını ver it.Sen mi bize,soya ihanet ile ilgili ders vericen..Baş pezevenk sensin Yavuzum neden kendi kafanı kopartmıyorsun ?

(Parazit yapmayın ! Ben,Yavuz Sultan Selim ile konuşuyorum.Muhatabım odur.3.Şahısların bu ikili konuşma arasına girip fikir beyan etme hakkı yoktur.)

Maksat parazit yapmak değil, yanlış anlama ama Söylemin Mayhoş ve komik geldi bana. Pek tabiki haklı Buluyorum seni. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    Yavuz sultan selim çok böyle etnik kimlik cilik yapmış çok ŞEREFSİZ bir adammış kendi neslinden olanları kendi kesmiştir babasıda ona tahtan indirdin den değil haksız yere katliam yaptıgın dan beddu etmiştir yavuzu şimdi zebaniler sorguluyor YaVuz osmanlının başındaki en şerefsiz 2. padişahdır 1 cisi vahtedtin ikicide yavuz araştırın tarihi keklikmiş de meklikmiş yemişim yavuzun kekligini amk

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    BAAL Ben de seni adam bilirdim ya. De get yoluna anca çatışma çıkarırsın git o pis fikirlerini kendine sakla nerden okuyorsan nerden buluyorsan o pis tarihi git kendine sakla utanmadan bi de Yavuz'a hakaret ediyor sen onun kadar adam oldun mu ki...

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

ne alaka yaa cok sacma 

haywanların dogalarında butur seyler wardır  eslesmek ıcın otme kur yapma vs... 

saygı deger padısah butur seylerden bıhaber oldugundan dolayı

guzelım haywana kıymış... onada kıyarlar... 

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ilginç. neyse farzedelim ben tarihi bilmiyorum diyerek bi kaç soru soracam?

@ EcHoll; Vahdeddini sana soruyorum. Vahdeddinin Ne gibi bi Hainliği var? Tamam yeterince bilgi tecrübe ve doğru kararlar almamış olabilir ama 1. Dünya savaşının onun zamanında çıkması Osmanlı'nın onun zamanında dağılması onun vatan hainliğinden değildir. Ha varsa bişey bildiğin. Anlatırsan Sevinirim.

Yavuzuda BAAL'a sorayım?

@BAAL;

Yavuz, Kızılbaş Türkmenlerini ne için katletmiştir ve Katlindeki sayılar doğrumudur? Kanıtlanmış mıdır? Yada Kızılbaş Türkmenleri Sunnilere hiç bişe yapmamış mıdır? Özellikle son soru? Kızılbaşların Sunnilere yaptıkları hiç bişe yok mudur?

Bu soruları ciddi bi şekilde sordum. Sizde ciddi bi şekilde laf kalabalığı yapmadan cevap verirseniz sevinirim :W

@doomsdaysmachines

Öteki 1 altına satılanlar eşleşemiyo mu Kur yapamıyo mu? Valla bu konuda tek senin mesajına güldüm. Yavuza laf atmak için ancak bu kadar saçmalanabilirdi :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    herkes sevecek diye bi durum yok ha adama demezler mi yavuza laf etmen için kanuni gibi adam olman lazım 3 kıtaya hükmetmiş bir padişahı savunmak ne kadar mantıksızsa tenkit etmekte o kadar mantıksızdır (bu konu buraya nasıl geldi :))

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
Toplam Hit: 4507 Toplam Mesaj: 40