folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Kendi Soyuna İhanet Eder

Bu Kendi Soyuna İhanet Eder

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Nasıl olcak BAAL yüzünden geldi yine yaptı yapacağını.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:
    -----------------------------

ilginç. neyse farzedelim ben tarihi bilmiyorum diyerek bi kaç soru soracam?

@ EcHoll; Vahdeddini sana soruyorum. Vahdeddinin Ne gibi bi Hainliği var? Tamam yeterince bilgi tecrübe ve doğru kararlar almamış olabilir ama 1. Dünya savaşının onun zamanında çıkması Osmanlı'nın onun zamanında dağılması onun vatan hainliğinden değildir. Ha varsa bişey bildiğin. Anlatırsan Sevinirim.

Yavuzuda BAAL'a sorayım?

@BAAL;

Yavuz, Kızılbaş Türkmenlerini ne için katletmiştir ve Katlindeki sayılar doğrumudur? Kanıtlanmış mıdır? Yada Kızılbaş Türkmenleri Sunnilere hiç bişe yapmamış mıdır? Özellikle son soru? Kızılbaşların Sunnilere yaptıkları hiç bişe yok mudur?

Bu soruları ciddi bi şekilde sordum. Sizde ciddi bi şekilde laf kalabalığı yapmadan cevap verirseniz sevinirim :W

@doomsdaysmachines

Öteki 1 altına satılanlar eşleşemiyo mu Kur yapamıyo mu? Valla bu konuda tek senin mesajına güldüm. Yavuza laf atmak için ancak bu kadar saçmalanabilirdi :D

Hocam İlle Padişahtı Devletlu idi diye sevilecek diye bir kaidemi var, sence.?

Nihayetinde Soruna Basit bir Cevap Veriyorum, Neden Fatihi Kötüleyen yok, Yada Neden Kanuniyi..... İnsan Evladını Kimse Kötülemez. İyi İyidir Kötüde Kötü...

İyile Kötü Arasında Büyük bir Fark Vaaaaar. !

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

@ EcHoll; Vahdeddini sana soruyorum. Vahdeddinin Ne gibi bi Hainliği var? Tamam yeterince bilgi tecrübe ve doğru kararlar almamış olabilir ama 1. Dünya savaşının onun zamanında çıkması Osmanlı'nın onun zamanında dağılması onun vatan hainliğinden değildir. Ha varsa bişey bildiğin. Anlatırsan Sevinirim.

Yavuzuda BAAL'a sorayım?

@BAAL;

Yavuz, Kızılbaş Türkmenlerini ne için katletmiştir ve Katlindeki sayılar doğrumudur? Kanıtlanmış mıdır? Yada Kızılbaş Türkmenleri Sunnilere hiç bişe yapmamış mıdır? Özellikle son soru? Kızılbaşların Sunnilere yaptıkları hiç bişe yok mudur?

Bu soruları ciddi bi şekilde sordum. Sizde ciddi bi şekilde laf kalabalığı yapmadan cevap verirseniz sevinirim :W

@doomsdaysmachines

Öteki 1 altına satılanlar eşleşemiyo mu Kur yapamıyo mu? Valla bu konuda tek senin mesajına güldüm. Yavuza laf atmak için ancak bu kadar saçmalanabilirdi :D

Nihayetinde Soruna Basit bir Cevap Veriyorum, Neden Fatihi Kötüleyen yok, Yada Neden Kanuniyi..... İnsan Evladını Kimse Kötülemez. İyi İyidir Kötüde Kötü...

Hocam ben illa devlet büyüğü diye sevilmesi gerektiğini söylemedim ama sevmiyosan açıklamasınıda yaparsa bende bilmediğim bişey varsa öğreneyim.

Mesela Kanuniyide hemen Kötülüyelim :)

Yavuz babasını tahttan indirirken Amasya Valisi olan oğlu Kanuniden destek almıştır :D

yani sorduğum sevmiyosan sebebinide söyleyin küfretmekle kalmayın bilgilendirin :)

Aslında senden böyle bi cevap beklemiyodum. Shockman yazmış görünce açıklama yapmıştır demiştim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

Yavuzuda BAAL'a sorayım?

@BAAL;

@doomsdaysmachines

Hocam ben illa devlet büyüğü diye sevilmesi gerektiğini söylemedim ama sevmiyosan açıklamasınıda yaparsa bende bilmediğim bişey varsa öğreneyim.

Mesela Kanuniyide hemen Kötülüyelim :)

Yavuz babasını tahttan indirirken Amasya Valisi olan oğlu Kanuniden destek almıştır :D

yani sorduğum sevmiyosan sebebinide söyleyin küfretmekle kalmayın bilgilendirin :)

Aslında senden böyle bi cevap beklemiyodum. Shockman yazmış görünce açıklama yapmıştır demiştim :)

Anladım Hocam, Kusura bakma o zaman, Forum ortamı işte, Bazan anlatmak istediğini tam ifade edememe gibi durumlar oluyor. Ben farklı anlamıştım.

Açıklamasını yapayim tabide Doyurucu gelecekmi bilemeyecem, Nihayetinde Tarih Hususunda Tüm padişahların Yaptıkları ve Yapamadıkları, Yazılıdır. Yavuz Padişahın Ülkeye Son Derece Büyük Faydaları ve katkıları olmuştur, Durumu Hemen Açıkliyim. Bizim Sevmeme nedenimiz İnsani Yordamda Yaptığı Hatalar ve Şımarıklıklarıdır. İnsani Erdemdir Kastımız. Yoksa Mükemmel bir Devlet İdaresi sağlamıştır.

Ayrıntısını kendinde Araştırsan Bulabilirsin, Biz burada Yavuzu Vatan Hayini ilan etmedikki dikkat edersen....   Kendisi Esasen Değerli bir Padişah idi. Ancak Yaşam tarzında Saddam vari Bir Vaziyet Var idi. Bu huylarını Eleştiriyo arkadaşlar. Kuş Hikayesine Gelince Kendi Soyundan Çok Kişilerin Olur Olmaz Kendi Takıntıları ve Psikolojik Sorunları nedeniyle Başını Vurmuşturki BAAL Hocam Gayet Bence Net Açıklamıştır Vaziyeti....

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    İşte TÜRKOĞLU......

xxx
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

vahtettin çok iyi bir padişah olasaydı atatürk e destek olurdu köstek değil vahtettin vatan hayini olmasaydı ingilizlerle istanbulu terk etmezdi vahtedtin adam olsaydı atatürke  görüldü yerde idam edilsin diye fetva vermezdi vahtettin yavuz  bunlar osmanlının yüz karası padişahlarıdır.

üste aleviler sünnilere bişey yaptımı yapmadımı diye soran arkadaşlara tarihe yavuza kadar gitmeye gerek yok sivas madımak çorum kahraman maraş katliamları iyi bir cvp olsa gerek  daha bilinen bilinmeyen katliamlarda vardır elbet.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    k2ankaya
    k2ankaya's avatar
    Erkek

Yavuz sultan selim le  Alakası yok.

Ben bunu 1-2 kişiden daha duydum adam Türkiye Cumhuriyeti'nin  Osmanlı İmparatorluğuyla bi alakası bi bağı yok diyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ten öyle bi bahsediyorki sanki Atatürk osmanlı subayı değildi başka bi yerden bi anda gelmiş gibi konuşuyor.

Not :  Fikrine karışamam ama insanın soyuna küfür etmesi nasıl açıklanır ki :@  Üstelik Yavuz bu yaptıklarını durduk yere can sıkıntısından yapmadı.

Everybody has a plan.Till they get punched in the mouth. MT
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    yorumlara konuşmalara ve dşüncelere saygım var emme biraz daha yavaş ol BAAL  :) sakin ol benim gibi arap dedin mi sinir yapma :F sen yavuz sultan selim ben arap ama az daha sakin :|

Boş İşler Uzmanı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek

bu kıssanın ülkemizin başında bulunan kişilere de gönderilmesi gerekir.

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
Toplam Hit: 4497 Toplam Mesaj: 40