folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Tabloyu Buzdolabınızın Üstüne Yapıştırın!

Bu Tabloyu Buzdolabınızın Üstüne Yapıştırın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meander
    meander's avatar
    Erkek

BU ülkenin “ağırlığını” biz çekiyoruz! Biz ölüyoruz, biz askere adam gönderiyoruz, biz tabutunu teslim alıyoruz! Şirketler yabancı sermayeye satılıyor, parklarda “biz” coplanıyoruz! İşin garibi “coplayan da, coplanan da” BİZİZ! Kısacası; zor ve zahmetli olan her yerde “biz” varız!
    İşin bir de biz “olmayan kısmı” var. Türkiye’nin ödediği yıllık 52 milyar doları “biz” almıyoruz. Ülkenin en güzel otellerinde “biz” kalmıyoruz. En iyi evlerde “biz” oturmuyoruz. Bankalardaki en kabarık hesapların listesinde “biz” yokuz. En iyi arabaları “biz” kullanmıyoruz.
    Değerli dostlar, bir yerde bir hata var ama nerede? Hükümete biz oy veriyoruz ama “biz” parklarda coplanıyoruz. Hükümet edenlerin önünde el pençe divan durdukları “biz” değiliz. Dediğim gibi “biz”de veya sistemde bir hata var.
    Bu soruyu düşünürken sizlere “düşünce dünyanızı” açmak için bir de liste vermek istiyorum. Amacım “eleştirmek değil” sadece gerçeği “tüm çıplaklığıyla” ortaya koymak.
    Türkiye’nin yıllık ödediği “35-50 milyar dolarlık” faizi alan bonoların % 82’si İngiliz ve Alman bankaları ve müşterilerinin...
    Telsim, İngiliz’in...
    Kuşadası Limanı, İsraillinin...
    İzmir Limanı, Hong Konglunun...
    Araç muayene işi Alman’ın...
    Telekom altyapımız Ortadoğuluların...
    Başak Sigorta, Fransız’ın...
    Adabank, Kuveytli’nin...
    İETT Garajı, Dubailinin...
    Avea, Lübnanlının...
    Petkim, Azeri ortaklı şirketin...
    Rakı, Amerikalının...
    Finansbank, Yunan’ın...
    Oyakbank, Hollandalının...
    Denizbank, Belçikalının...
    Türkiye Finans, Kuveytlilerin...
    TEB, Fransız’ın...
    C Bank, İsraillinin...
    MNG Bank, Lübnanlının...
    Alternatif Bank, Yunan’ın...
    Dışbank, Hollandalının...
    Şekerbank, Kazak’ın...
    Yapı Kredi’nin yarısı İtalyan’ın...
    Turkcell’in yarısı Finlinin, Rus’un...
    Beymen’in yarısı Amerikalının...
    Enerjisa’nın yarısı Avusturyalının...
    Garanti’nin ve Akbank’ın bir bölümü Amerikalının...
    Eczacıbaşı İlaç, Çek’in...
    İzocam, Fransız’ın...
    TGRT(Fox), Amerikalının...
    Demirdöküm, Alman’ın...
    Döktaş, Fransız’ın...
    Süper FM, Kanadalının...
    Yeraltı kaynaklarımızın işletmesinin % 51’inden fazlası yabancı firmaların.
    Değerli dostlar, daha onlarca şirket ve sahiplik “hikâyesi” yazarım. Bunları “nerede olduğumuzu görmemiz” ve hayal kurmadan geleceğim sorgulamamız adına yazdım. Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye gerçeğini sorgulayacaksak “sahip olmadan” güçlenebilecek bir Türkiye olamayacağını anlamamız gerekli.
    Son söz: Ülkesinin varlıklarına sahip çıkamayanlar, geleceklerine de sahip olamazlar.

arkadaşlar yiğit buluta ait 20 aralık habertürk yazısı güzel bi yazı okuyan vardır okumuyanlar içinde paylaşmak istedim

imza meander
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bizim evin %50 side amcamların :)

Bu hükümet bir beni satmadı ona şükrediyorum.Birde çıkıp demezmi adamı dellendirir.İşte daha önce türkiyenin ekonoımisi şöyleydi böyleydi biz gelmeden önce dış borç şukadardı biz bukadara düşürdük.

Ey ibnenin evladı sağı solu ananı babanı satarak mülkiyeti satarak bende kapatırım dış borçları bende düzeltirim ekonomiyi falanda filan,düzeldiğide yokta zaten.Sıkıysa hiç özelleştirme yapmadan yapabilse bunları.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

listedeki biçok şirket el konulan firma ve devlet şirket işletmez hocam :) iktisat okumadıysan bunu tartışamam senle :)

bunu yazan yazarla hele hiç tartışmam :) devlet KİT kurar piyasada  para yoksa istihdam sağlar belli olguya ulaştıktan sonrada KİT'i ortadan kaldırması gerekir.

KİT'ler kullanım amaçları doğrultusunda kullanılmadığı için de tyyeap buraları satın demiştir.bunu da yapması senin için iyidir.çünkü kit'ler her sene devlet bütçesine eksi para takar :D

açık arttırmaya çıkan firmayı da sabancı koç almamışsa bunda tyyeapin ne suçu war :)

bu devleti yılda bilmem kaç milyar dollar borca çiller ve süleyman abi zamanında girdi :) bence tam devlet ilişkilerini öğrenmeden konu açmayın ;)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

Bizim evin %50 side amcamların :)

-------------------------------------------

10 numara xD

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

Ya cidden aslında işin içindeyiz neyin ne olduğunu biliyoruz nezaman neyi satmışlar biliyoruz ama bi nefeste hepsini sıra sıra okuyunca daha bi insana dank edior.

Ulan bitek türkiye adı bizim kalmış. Onuda bölmeye çalışıyorlar zaten kürdistan türkiye diye.

Cidden böle bi solukta okuyunca daha bi vahim hale geldiğimizi hissettim birden

Ama özelleştirmeye niyeyse karşı gelemiyorum. Özelleşen firma kuruluş şirket Türk insanına Türkten daha çok ilgi alaka gösterior.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:
    -----------------------------

listedeki biçok şirket el konulan firma ve devlet şirket işletmez hocam :) iktisat okumadıysan bunu tartışamam senle :)

bunu yazan yazarla hele hiç tartışmam :) devlet KİT kurar piyasada  para yoksa istihdam sağlar belli olguya ulaştıktan sonrada KİT'i ortadan kaldırması gerekir.

KİT'ler kullanım amaçları doğrultusunda kullanılmadığı için de tyyeap buraları satın demiştir.bunu da yapması senin için iyidir.çünkü kit'ler her sene devlet bütçesine eksi para takar :D

açık arttırmaya çıkan firmayı da sabancı koç almamışsa bunda tyyeapin ne suçu war :)

bu devleti yılda bilmem kaç milyar dollar borca çiller ve süleyman abi zamanında girdi :) bence tam devlet ilişkilerini öğrenmeden konu açmayın ;)

valla şimdilik iktisatçı falan değilim; ancak şu devlet şirket işletmez sözünü de anlamam.

abd falan sadece vergi geliriyle dönüyor demeyin bana burada şimdi.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sırf Turkcell turklerin diye operator değiştirmiyordum biz kazanalım biz gelişelim diye.Ama okudum ki yarısı rusyanınmış Turkcell ide kapattıracaam a.g. GSM yasak artık.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

Addict bunu yazdı:

valla şimdilik iktisatçı falan değilim; ancak şu devlet şirket işletmez sözünü de anlamam.

abd falan sadece vergi geliriyle dönüyor demeyin bana burada şimdi.

devlet yönetince siyasiler o kurumları babalarının hanı zannederek ondan bundan oy toplamak için kullanır hocam.

kit'in açılımı da kamu iktisadi teşebbüsüdür yani belli dönem istihdam yaratılmak için kurulmuştur.ama bazı yöneticiler bunları piç etmiştir.müdür yaptıkları insanlar o kurumlara bir gün bile uğramadan aydaa 5-6 milyar maaş almıştır :)

yani devlet kurum kurdumu işin ipneliği artar ;) bu devlette de kurtuluş savaşından beri para olmamıştır.1960 lara kadar bu devlet fındık fıstık ihracatı yapmıştır :)

siz çok zengin bi devlet falan olduğumuzu düşünüyosunuz heralde.devlet batıktan çıkmıştır.100 yıldada herkes istediği yöne çekmiştir.bu devlette denk bütçe de sadece erbakan zamanında olmuştur.dincidir mincidir ama akıllı adamdır erbakan :)

zamanında devlete leopar tankı göstermiştir devlet siktir çekmiştir onu tutup almanlara satmıştır ki paranın da mına komuştur :)

senin devletinin ödediği faizi bi öğrensen dilin damağın kurur :) gerçek borç değil hee faiz faiz çok fena haldeyiz :)

çiller süleyman ve mesut mına koyim hepsinin :) rastgele :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

@Addict

Hoca tam verilere nereden ulaşacağız? Yalan dolan masalları bırakalım, bana şunu söyle: ülke geliri ? ülke gideri (borç)?

Ülke gelirinin üzerinde yabancı hakları ( yabancı sermayeli şirketler ) toplamı, yabancı şirketlerin Türkiye adına olan dışarıya olan borçları toplamı?

Bi de şunu sorayım 2002 de 196 milyar dolarmış dış borç, şu an dış borç 400-500 milyar dolar diye biliyorum. Yani o kadar satılan kuruma rağmen inanılmaz artış?

Yazdıklarımda eğri yerler varsa doğrusunu yaz, ona göre yorum yapayım doğru yolda mıyız, yanlış yolda mıyız diye?

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

2002 deki devletin bilmem kaç milyar dollarlık borcunu hangi basın kuruluşu sana sundu :)

ve bu yazıyı da yine bi yazar ortaya sürmüştü doğru yaa :)

demek ki kim neyi göstermek istiyosalar onu gösteriyolar :)

devletin borç defteri olsa da ben gösterseydim gerçek borcumuzu size :) forumda konu açarak düzelecek gibi değil amk :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:

tayyibin annesi babasıda tayyibin kendi kasasına eksi borç yapıyor şimdi ne yapalım tayyib annesini babasınıda özelleştirsin o zaman

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 3604 Toplam Mesaj: 35