folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Tabloyu Buzdolabınızın Üstüne Yapıştırın!

Bu Tabloyu Buzdolabınızın Üstüne Yapıştırın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

adamın maaşı zaten yetersiz ülke şartlarında devlet veya işl patronu yükseltmek durumunda sen diyorsunki yabancılar alsın işletmelerimizi onlar hamuduyla ülkenin gelirini götürsün ülkemiz kazanmasın bizide 693 den çalıştırsın iyi çalış bakalım şöle ayda 200 kira 200 elektrik su 200 işe gidip gelecek yol parasından sonra okulunu bitir hayata atıl baba desteği kesilsin görelim bi seni kalan 93 lirayla artık evlenirmisin yermisin içermisin o da ben bürüt'ü söyledim ele geçen 540 civarı :) neyse tartışma uzar gider madem hala uyanmadın devam et %3c3cülmek son olarak Türkiyenin yapması gerekenler bunları senın sölemeni beklerdim ama hep tersini söyledin 1-Ülkenin gelirini(üretimi) artırmak 2 Denetim mekanizmasını geliştirmek (maliye bakanlında biraz gelişme var oda yetersiz ) 3 Geliri halka eşit dağıtmak

senin bahsettiğin özelleştirmede şöle oluyor 1 Ülkenin geliri artmadığı gibi yabancıya 2 denetim TR de değil yabancılarda 3 Gelir halka asgari ücrette ve kanı sömürülen ülkenin bitişi .....

edit; üstteki yönetici dahil iki mesajda ülkenin denetim mekanizması olmadığından kurumlar zarar etmekte ve ordaki yöneticiler yatmaktalardı ama şimdiki durum daha beter

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

hocam asgari maaş için sendikalar sağlam olur senin işçi sınıfın kalifiye eleman olur kimse çıkarıp ta 600 lira vermez :)

asgari ücretin özelleştirmeyle bi alakası yok amk her ticari kuruluş mu özelleşti :)

küçük işletmede çalışan elemana da mı çıkarıp 1500 lira verilsin :) o zaman işçi geçsin aptron olsun amk :)

herkes ister komünizm saf haliyle yönetilmeyi ben de isterim her halkım eşit ücreti alsın ;)

senin yerli sermayen de para babaları çıkıp gösteriş yaparken milleti , bu sömürme olarak neden örnek verilmiyor :)

liberal bi dünyada yaşıyoruz ve emeğin değerini de tyyeap tek başına düzeltecek değil :)

binmişiz bir alamete gidiyoz kıyamete hade selametle hacı

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

Yaw diyorum senin de yurtdışı pazarın geniş olur o zaman takmazsın yok yabancı sermaye yok yerli sermaye diye. Yaw adam senin ülkenin parasını alıp götürüyor memleketine bunu nasıl savunursun ? Yaw yap özelleştirmeni ihaleye sokma yabancı sermayeyi para yine memleketinde kalsın. Yaw bırak yerli işadamı yarı fiyatına alsın bu bile ülke için daha hayırlıdır. Burda anlaşılmayacak ne var bana anlatır mısın ? Satalım anasını satayım eğitim yabancıların elinde olsun, iletişim yabancıların olsun, ulaşım da onların olsun...eee nerde kaldı senin bağımsızlığın ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

küçük işletmede çalışanada evet 1500 2000 verilsin benim halkımda tatile gidebilsin sinemaya gidebilsin ben bugun smmm stajeri olarak sevdiğini yemeğe sinemaya hatta bunları bırak evlenmeyi düşünüpte söleyemeni biliyorum bu vahim durumlara yerli yabancı ve yanlış yönetimlerle geldik ülkenin geliri artmadıkça sen istediğin kadar ordan yaz sen zannediyorsun ki yabancılar aldı iyide çalıştırıyorlar adamlara helall olsun şirketinde yöneticiye 1500 - 5000 marabayada 693 dimi peki bu adamların kazandıkları nereye gidiyor kardeşim Ülkemize faydası varmı sen ondan haber ver 3 kuruşta vergi atarlar sadaka gibi hepsi okadar bu tip özelleştirmeden başka bişi olmaz Türkiye olarak ta gelirimiz niye artmıyor niye feraha kavuşmuyor der der dururuz ist gökdelenlerin lüx mekanların sana bana faydası yok gidemedikten sonra he sanabana faydası var şuan kullandığımız adls nin yeri gelince savunuyoruz ne güzel adsl oldu diel-up tan ama demekki bu hizmeti alacak gelire sahibiz ya olmayanlar onlara faydası dokunuyormu ?? zamanla bizde bu geliri yitireceğiz ve adsl filan hikaye olucak kota doldu indiremem sözlerini az okumuyor değiliz nette bu gidiş ve yönetimle son durumda şu dış kaynaklı patronların ülkesinde ülkenin başbakanı elpence vatandaşa gelince ananıda babanıda al git sen umrundamısınki adamın amk .. Adam gibi bi adam gelmedi

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 3592 Toplam Mesaj: 35