folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Bu Uygulamanın İnternet Sitesi Hali Var Mı (Winrar-Brute Force)

Bu Uygulamanın İnternet Sitesi Hali Var Mı (Winrar-Brute Force)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

sa hocalar geçenki winrar deneme yanılma yoluyla kırma konusundan sonra dün ufak bi program buldum brute force atağı ile yapıyor dün birkaç deneme yaptım işe yarıyor gibi bugunde son deneme yapmak amacıyla asd155155 gibi birşifre koydum saat 10.50 de atağa başladım evden cıkarken (50 dk önce ) 6 harflilere gelmişti h harfi bitmek üzereydi herneyse programı beğendim ama brute force atağı uzun süren ataklar olduğu için günlerce hatta haftalarca açık bırakmam mümkün değil onun yerine bunun internet sitesi versiyonu falan varsa en azından hosta o kadar para veriyoruz sürekli açık bir işe yararsın varmıdır bu tarz bişi 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

vps miydi vds miydi neydi o bu işe yarar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek

Ufak bir VPS bulup onda deneyebilirsin. Free trial VPS gibi arat hocam, bulacağını düşünüyorum.

~tıp doktoru
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam dedigin gibi public bir sunucuda bunu yapacaksan (hostta) 2 - 3 saate hesabini kapatirlar. (islemciyi somurmekten)

ama VPS kullanabilirsin o zmn da cok daha yavas olacaktir. dedicate sunucu alirsin o zamanda cok maliyetli olur. en temizi kendi makinen ile yapman bence yada free azure acountlari ile is bolumu yapabilirsin (1-5'e kadar ki sifreleri 1. sunucu. 6-9a 2. server. a'dan c'ye 3. server gibi gibi)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam bulduğunuz programın ismi neydi acaba benimde basit şifrelenmiş bi winrar var şifresini bi türlü hatırlayamıyorum onda denesem en azından.

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Virüslü linkten dolayı mesajlar silindi.

Edit : Girmişken yazayım :)

Hocam daha önce gerektiği için 8 haneli 4-5 zipli yazılım kırmamız gerekti.

1 : İşlemciyle olmaz. GPU lazım.

2 : Rar kırılmaz neden

ZİP İçin : 

Yaptığım testlerde, 24 CPU'lu sunucuda, CPU başına 10 milyon civarı password denenirken(ki 240 milyon ediyordu), 2000TL'lik bir ekran kartında, 1 milyarı gördük saniyede(ki 24 cpunun ortalama 4 katı)

Fakat Zip'in 2 çeşidi var, 128 bitlik ve 256 bitlik, bu dediğim dosyalar linuxdeki ziple şifrelenmiş ve 128 bitliklerdi dolayısı ile 4-5 günde bitti.

Fakat aynı cihaz, RAR pasworduna geçtiğinde saniyede 40.000 civarlarındaydı.

Dolayısı ile 6 hane bittikten sonraki 8 hane'yi CPU'da görmen yıllar, GPU'da görmen aylar alır :)

Bu 2 sene öncenin değerleri şimdilerde de olsun olsun 100.000 olsun :)

Edit 2 :

Aşağıdaki tabloda cinlilerin bi sitesinde performans testleri.

İşlemciler zaten yarışamaz ama, ATI 5970 üzerinden hesaplarsak,

f93e0029266c34abce8d0b6286420e12.png (702×316)

Örnek olarak senin şifreyi alırsak, 26 karakter + 10 numerik den 36 üzeri 8 

2821109907456 olasılık / 19330 = 145944640,84097258147956544231764 saniye

buda 1689,1740838075530263838592860838 gün ediyormuş :)

Ha senin dediğim gibi işlemciyle yapacam dersen :) 

Intel I7 ile 35881,027516483516483516483516483 gün ediyormuş.

Velhasıl, sen boşver hocam o işi...

renegadealien tarafından 06/Eyl/15 22:49 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

rene hocam, peki birçok işlemcinin aynı anda kullanılabildiği, ne bileyim cloud servisler gibi, bir hesaplama / brute-force yöntemi-sistemi yok mudur? mesela siz 24 CPU lu sunucu kullanmışsınız; bu şekilde birbirine bağlı 100 tane - 1000 tane bilgisayar olsa, yine mi olmaz? ya da çok mu verimsiz olur (yani maddi açıdan)..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam 20 CPU'nun yaptığının 20 katını 1 GPU yapıyor mantık burada.

Dolayısı ile 100 tane sunucu kiralasan 1 aylık kira parasıyla, 20 GPU alırsın.

20 GPU ile de 84,45870419037765131919296430419 günde kırarsın :) 

Ha diğer taraftan 1000 pcli bi ağın varsa halihazırda, o zaman seninle özel olarak görüşelim :D

Not : Bu salak Windows calculatorda, virgülden sonrakiler için bi ayar koymamış, bu calc.exe notepad.exe fln stajerlere yazdırıyorlar heralde amk

renegadealien tarafından 06/Eyl/15 22:47 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Şöyle bir site buldum ama işine yarar mı bilemem ?

Cracking Password Hashes with CPU & GPU Power

http://kaoticcreations.blogspot.com.tr/2011/06/cracking-password-hashes-with-cpu-gpu.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

benimde bi zip şifresi çözme mevzum olmuştu hatta tbt de konusnu açmıştım ama  db uçunca gitmiş  siteye uploa ediyorsun adamlr  kendis sitemlerinde  eger şifre çözülürse sana ücret çıkartıyorlardı ben 10 dolara çözdürmüştüm ama şfirenin ne oldugunu  söylemiyorlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

bir seferinde bende md5 cracker sitelerinde bi hash kırdırmak istemiştim.

daha önceden kırılmış, db'de olan basit şifreleri direkt veriyor zaten site.

bir tanesi de hash'i alıyor senden, kırılınca verdiğin maile cevap yazıyor, şifreni kırdık, görmek istiyorsan 10 $ ödemelisin.

buna benzer winrar pass kırıcı da vardır muhakkak brute force ile

r10aldinho tarafından 07/Eyl/15 00:39 tarihinde düzenlenmiştir

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
Toplam Hit: 4365 Toplam Mesaj: 9
rar winrar brute force zip