Bulgaristan Da Yaşayan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

Bulgaristanda is hayati, yazilim sektoru, hangi sehirde yasamali gibi sorularim olacak, aramizda Bulgaristanda yasayan var mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

1 kişi bile yok he 🫢

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Sofia da bir fabrikada 6 ay kadar yaşadım. Druzhba da yaşadım. Çok hoşuma giden yerlerdi fakat eşim yüzünden (yabanci dilden korktuğu için) yerleşemedim. Senin sorularına cevap verecek kadar hakim değilm konuya malesef.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Sofia da bir fabrikada 6 ay kadar yaşadım. Druzhba da yaşadım. Çok hoşuma giden yerlerdi fakat eşim yüzünden (yabanci dilden korktuğu için) yerleşemedim. Senin sorularına cevap verecek kadar hakim değilm konuya malesef.

yine de cevap verdigin icin tesekkurler :) belki birisi cikar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

dün 2-3 defa konuya yazmaya niyetlendim yazdım sildim çünkü yardımcı olabileceğim bir konu yok gibi :)
    bulgaristanda doğdum, 10 yaşıma kadar orda yaşadım yılda 1 defa da gidip geliyorum... Bulgaristan teknoloji konusunda çok geride kalmış bi ülke  bneim gözümde. kırjali de bankalarda bilgisayar bile yoktu 6-7 yıl kadar önce :D
    yine de chatgpt ye sorduğum zaman yazılım konusunda (seni ilgilendiren konu sanırım) sofia ve filibe ( bulgarlar plovdiv der) yazılım konusunda en çok firmanın bulunduğu yerlermiş.

valar morghulis ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

dün 2-3 defa konuya yazmaya niyetlendim yazdım sildim çünkü yardımcı olabileceğim bir konu yok gibi :)
    bulgaristanda doğdum, 10 yaşıma kadar orda yaşadım yılda 1 defa da gidip geliyorum... Bulgaristan teknoloji konusunda çok geride kalmış bi ülke  bneim gözümde. kırjali de bankalarda bilgisayar bile yoktu 6-7 yıl kadar önce :D
    yine de chatgpt ye sorduğum zaman yazılım konusunda (seni ilgilendiren konu sanırım) sofia ve filibe ( bulgarlar plovdiv der) yazılım konusunda en çok firmanın bulunduğu yerlermiş.

benimde eşim bulgaristan dogumlu, dolayisiyla cocuklarda vatandas. bende cok kolay oturum ve calisma izni alabiliyorum acep yaşanır mı oralarda? kiralar ne kadar? ayda ne kadar kazanmak gerekiyor? cocuklar icin Turkce ya da Ingilizce okullar var mi? kafada deli sorular

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hocam işyerinde bir baağyan arkadaşım vardı 1 yıl önce yazılımcı eşi Bulgaristan'a göç etti. Karının story'leri takip ediyorum resmen yaşıyorlar bu hayatı. Türkiye'ye geldiklerinde zaten krallar. 1 leva olmuş 12 lira amk nasıl olmasınlar..

Çöpte yaşayacağımı bilsem yine de siktir olur giderdim bu ülkeden yerinde olsam

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

hocam işyerinde bir baağyan arkadaşım vardı 1 yıl önce yazılımcı eşi Bulgaristan'a göç etti. Karının story'leri takip ediyorum resmen yaşıyorlar bu hayatı. Türkiye'ye geldiklerinde zaten krallar. 1 leva olmuş 12 lira amk nasıl olmasınlar..

Çöpte yaşayacağımı bilsem yine de siktir olur giderdim bu ülkeden yerinde olsam

hangi şehirdeler acaba? ırkçılık vs olaylari nasil. bu yaz bi oralari gezmeye gidecegim bi kolaçan edip geleyim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onrkrsy
    onrkrsy's avatar
    Erkek

benim eşim de Bulgaristan vatandaşı ama pek bilgim yok şehirlerle ilgili :)  oturma çalışma izni veya vatandaşlık ile ilgili araştırma yaptın mı hiç? yazılım iş imkanları nasıl? biraz bilgi toplarsan paylaşırsan sevinirim:) 

onrkrsy tarafından 24/May/23 08:41 tarihinde düzenlenmiştir

https://medium.com/@onrkrsy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    onrkrsy bunu yazdı

benim eşim de Bulgaristan vatandaşı ama pek bilgim yok şehirlerle ilgili :)  oturma çalışma izni veya vatandaşlık ile ilgili araştırma yaptın mı hiç? yazılım iş imkanları nasıl? biraz bilgi toplarsan paylaşırsan sevinirim:) 

valla eşin orada ev tutarsa ya da beraber tutarsaniz sana direk oturum ve calisma izni veriyorlar. onun yaninda liçna karta diye bi kart veriyolar onunla avrupada dolaşabiliyosun eşin yaninda olmasi sartiyla. 3-5 sene sonra da vatandaslik veriyolar. sofyada fena işler yok. bi kac tanesine basvuru yapacagim. linkedin den ve jobs.bg den check edebilirsin. sen de bisiler ogrenirsen konuyu guncelle madem :)

hackingo tarafından 25/May/23 02:29 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı
    onrkrsy bunu yazdı

valla eşin orada ev tutarsa ya da beraber tutarsaniz sana direk oturum ve calisma izni veriyorlar. onun yaninda liçna karta diye bi kart veriyolar onunla avrupada dolaşabiliyosun eşin yaninda olmasi sartiyla. 3-5 sene sonra da vatandaslik veriyolar. sofyada fena işler yok. bi kac tanesine basvuru yapacagim. linkedin den ve jobs.bg den check edebilirsin. sen de bisiler ogrenirsen konuyu guncelle madem :)

hocam ne kadar işine yarar bilmiyorum ama bulgaristan göçmenlerinin balgöç diye bilinen ünlü bi derneği var...
    https://www.balgoc.org.tr/
    bunlardan detaylı bilgi edinebilirsin diye düşnüyorum.

valar morghulis ...
Toplam Hit: 1201 Toplam Mesaj: 14
bulgaristan