folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bunu Çözene Helalinden Para Var!!!!

Bunu Çözene Helalinden Para Var!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rangers564
    Rangers564's avatar
    Erkek

Büyük bir iş yerinde çalışıyoruz amirler bizi biraz eziyorlar bu yüzden yeni getirdikleri elektornik sistemle sabaha kadar devriye attırıyorlar..Bu getirdikleri sistemden daha önce İstanbul"daki meyer firmasının bekçi saatlerini kullanıyorduk 8 tane kulubede asılı anahtarlar vardı her birini dolaşarak sırayla kuruyorduk sabaha kadar dolaşmak zor olduğu için bir arkadasımla beraber bunun kısa bir yolunu çözmek için iki gün boyunca kafamızı yorduk ve sonunda müthiş bir zekayla çözdük öyle olmuştu ki sabaha kadar atılan devriyeyi biz beş dakkaya indirmiştik ve mutluyduk çünkü kimsenin çakmayacağı bir yöntem geliştirmiştik artık rahatlamıştık derken aradan 2 sene sonra yani şimdi meyer firmasından elektoriniğini getirdiler
    ve bu sefer tam 23 noktaya okuyucu koydular.Yani aşağıda verdiğim (web adresteki resimde görülen) aygıtı alıyoruz ana noktaya okuttuktan sonra sicil numaramızı girip 22 ayrı noktayı okutarak sabaha kadar dolaşıyoruz sonra o yüklenen bilgiler sabahleyin amirler tarafından
    bilgisaraya aktarılıyor yani kim devriye atmış ne kadar dolaşmış zıp diye çıkıyor bilgisayardaki
    proğrama girdim müdahele edilmiyor mantıken düşündüğümde bence yapılacak iş o alete 23 noktanın okutulduğuna dair bilgileri yüklemek artık bunun yolu nasıl olur bilmem?Evet abilerim bu iş elektorniğe dayandığı için bu işi çözene hakkıyla sezarın hakkı sezara verilir mantığıyle para vereceğiz 300-400 milyon artık aramızda ne toplayabilirsek..Bizi o 23 noktadan kurtarana paramız anasının ak sütü gibi helal olsun!Bu sistem Türkiyenin sayılı çoğu fabrikalarında,iş yerlerinde kullanılıyormuş ama illaki bir hilesi vardır diye düşünüyorum.Cevaplarınızı bekliyorum aşağıda size sistemle ilgili gerekli bilgileri vereceğim..

Ürünün tam adı :meyer morse 2.0
    Üretici firma :www.meyer.com.tr
    Yazilimci firma:www.istanbulyazilim.com/
    ürün adresi :http://meyer.com.tr/morse.htm(en üsste sol taraftaki aygıt)

Bilgisi olanlar veya ben yaparım diyenlere daha iyi araştırması için iş yerindeki pc den ürünün proğramını yükledim isteye yollayabilirim.Galiba istanbul yazilimdada o proğram mevcut..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    Önce bi pastaneye sonra istanbul yazılıma git...giderken eline bi ilaç şişesi al.. içini boşalt su doldur.. kapıdan içeri selamın aleyküm deyip program yazılım bölümüne dal ve koca pastayı masaya çak!...

alın len içimden geldi de...
    sonra pasta yeme muhabbetinde elemanlardan biriyle kanka ol .. o nereliyse sende oralı ol.. neresinden derse stadın ordan atatürk caddesi falan de.. (her ilde vardır korkma).. sonra elemana yine içinden gelerek 200 kaadı ateşle.. sorununu anlat..

eger yanaşmazsa pastada zehir olduğunu ve eger yarım saat içinde sana solucan programı vermezse elindeki panzehir şişeyi ona vermeyeceğini kıracağını söyle..

tabi bunu söylerken deli deli tikler yap.. ne bilim göz kırpıştırki eleman tırssın...

binadan mutlu olarak ayrıl.. :)

ben telekomda birine yapmıştım.. 1,5 milyar borcumu taksite böldürecektim eleman yapamayız dedi... bende böldürdüm :)

Sen Yenisin Galiba...... ۩ шшш.ŢдћяỉБהּŢ. םכм ۩
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delete54
    Delete54's avatar
    Erkek
    dostum çok matraksın sen daha önce hiç bir filim çevirdin mi?Biz mantıklı bir yol alıyoruz o meyer"e gittim adamlar şirket imzasız zırnık vermiyorlar bide doğrumu diye şirketi arıyorlar! Ne sanıyorsun sen öyle kolsay olsaydı...!

foruma kavga etmeye geldigi icin banlanmistir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolkie
    Wolkie's avatar
    Erkek
    yaa api baya zormuş bu yaa ben yapabilirim dedimn ama sanmıyorum ayrıca ben nerdeyim sen nerdesin

İmza Yok Parmak Bassam!!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    Delete54 bunu yazdı:
    -----------------------------
    dostum çok matraksın sen daha önce hiç bir filim çevirdin mi?Biz mantıklı bir yol alıyoruz o meyer"e gittim adamlar şirket imzasız zırnık vermiyorlar bide doğrumu diye şirketi arıyorlar! Ne sanıyorsun sen öyle kolsay olsaydı...!
    -----------------------------

afferim sana. sen hemen böyle pes et....
    bu adamlar orda yatıp kalkıyo dimi? hiç dışarı çıkmıyolar? paydosta yok bu adamlara...

ayrıca git yüzünü yıka ve sonra benim arkadaşa nereye gitmesi gerektiğini söylediğim yeri iyice oku kafana sok ok?

meyere mi git demişim bak bakalım...

bide benle öyle filmli milmli konuşma ok?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delete54
    Delete54's avatar
    Erkek
    bak gülüm sen herhalde çok filim izledin..Hem olay sadece istanbul yazılımda bitse dediğin gibi bir şeyler düşünürüz ama bence olay meyerde bitiyor yani oranın teknisyenlerinden birini bulmak gerekir..Öylede hemen bozulma oldumu bak sana bira ısmarlıyorum içelimmm

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    meyer elektroniğini aparatlarını yapıyo.
    yazılımını ise istanbul yazılım!... yani sorunun çözümü istanbulda.. :) biraz kafayı çalıştır.. adam bilgisayardan çözmek istiyo olayı..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delete54
    Delete54's avatar
    Erkek
    iyi o zaman bu işi sen çöz parayı sen kap kolaysa...Tabi çözebilirsen(ki hiç sanmıyorum..)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    Benimle derdin ne senin?
    kaşınıyomusun?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delete54
    Delete54's avatar
    Erkek
    derdim seni deşifre etmek deşifre edersemde oyacam bir tarafını!

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rangers564
    Rangers564's avatar
    Erkek
    aloooooo benim yüzümden kavgaya tutuşmayın beyler sakin olun!
Toplam Hit: 4098 Toplam Mesaj: 19