Butik Bira Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar bu internette dolaşan 3 haftada evde 22 litre bira yapma olayı var.TBT de varmı bu seti alan ?

İş yapıyor mu ?

Bira tadı nasıl ?

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Bende baktım yazı bekliyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Daha once böyle bir konu vardi. Muridin biri yapiyordu galiba. Hatta malzemeleri nasil yapilacagini falan anlatmisti.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ben yaptım

furkiak yaptı

amele_2 yaptı

eskilerden ir2 de yapıyor..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

Eee ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

ben yaptım

furkiak yaptı

amele_2 yaptı

Yılın en açıklayıcı ve yılın en bilgilendirici mesajı ilan etmek isterim bu mesajı hocam. O kadar çok bilgi vermişsin ki soracak soru bulamıyorum.

DrKill tarafından 27/Mar/16 04:10 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

ben yaptım

furkiak yaptı

amele_2 yaptı

Yılın en açıklayıcı ve yılın en bilgilendirici mesajı ilan etmek isterim bu mesajı hocam. O kadar çok bilgi vermişsin ki soracak soru bulamıyorum.

Kafa  güzelken  yazmamak  lazım mış :)  açıklama yapmamışım..... 

Butik bira  iidir ben bock yaptım siyah bira oldugu için tadı biraz garip geldi ama neredeyse bitmek üzre agız tadına göre lager, pilsener,  extra shot vb...  Bi çok seçenek var yapabilirsin. 15 gün kovada 15 günde şişede bekletmeni öneririm  yoksa gazlanma biraz geç oluyor birde mutlaka içmeden 1gün önce sogutmaya yani buz dolabınA koy. 

İlk yapımı uğraştırır ama sonrası  kolay,  facede guruplar var oralara takılmanı öneririm. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

bu iş göründüğü kadar kolay değil yok şeker oranı tam oldumu sıcaklık tam oldumu kapak iyi kapatıldımı hava alıyormu yok mayayı verirken köpürtme yaptıkmı yok kovanın içindeki şeker iyice karıştımı. aldığın bira kitinin tadı nasıl filsher aldın tadı neye benzer scout aldın neye benzer hafif kavruk irlanda birasımı yapıcaksın yoksa kirazlı bira mı ?

görüldüğü gibi hocam aslında çok teserruat var

yani kalkıp scout filsher vb gibi bir sürü bira özü var bunların tamamının tadı mayalanması farklı ve sana kitapcıkta standart 2 hafta yada 2 ay diyorlar. oysa her bira özü kendine özel sürelere sahip kendine özgü şekerlere sahip dereceye sahip.(hatta şişelerken şeker yerine başka bişilerde kullanabilirsin)

bu işin setini aldıktan sonra sana tavsiyem bu işi deneme yap yani örnek mayalanmanın 1 haftasında 5 tane bira şişele bunun birine standart oranda şeker koy  birine fazla (ki bu genelde şişeyi patlatıyor :D ) kimine az daha sonra 2. haftada 10 şişe doldur 3. haftada 5 şişe daha bunlarada şeker uygula sonra bunları sırayla aç yani ilk parti ürünlerden birini 1 haftada diğerini 1.5 haftada 2 haftada hepsini tek tek dene ve en uygun tadı oranı bul sonra ikinci partide o kitle standart normal bira üretebilirsin.

not: kağıtta yazan tarif genelde tadı "yani"  şeklinde oluyor.

birde maliyet açısında küçük detaylar kitin dışında alkol ölçer vs almakda gerekiyor 

birde evde ister sen maliyet düşsün ve daha stabil yapim diyerek bira özünü kendin yapabilirsin.

bunlarda gerekli bir kaç belge

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12644650_10153240364206384_8593084656150380866_n.jpg?oh=88da9509eda2564bae6c6435ea19969f&oe=5798D7E8

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12654234_10153559095378541_686149974288286163_n.jpg?oh=8f35711a2f235e89a56ce8c11c0996ef&oe=578F8D5E

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t1.0-9/1011112_10153260652781384_6615740172473519935_n.jpg?oh=b806e4ead99a3db7fdd2102c05474d36&oe=578B50B9

ben ilk partide sıçtım mesela kitapcıkta denilen gibi yaptım 3. haftasında açtım bok gibi tadı vardı. sonra aynı kitten bi daha aldım tek tek herşeyi yaparak denedim özü küçük boya kaplarında bölerek denedim yani bi seferde 50 tane bira üretmek yerine farklı tariflerde 10 lu 10 lu yaptım

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

ben yaptım

furkiak yaptı

amele_2 yaptı

Bana verdiğin o biralar, basurumu azdirdi. 

Resmen alkole tovbe edip namaza başladım... 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

ben yaptım

furkiak yaptı

amele_2 yaptı

Bana verdiğin o biralar, basurumu azdirdi. 

Resmen alkole tovbe edip namaza başladım... 

hacı ağız yoluyla alınan biralardı onlar :D yanlış bişi yapmadın dimi :D:D

belkide sana  siyah  bira  yaramıyor :)) pilsener yapınca denersin, tabi namazı bırakıp alkole başlarsan .)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    :De ╭∩╮ @furkiak ii açıklama olmuş. aklıma her alkolik fermantasyon geliyor. sıcaklık , teknik vs mafiş.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2176 Toplam Mesaj: 12
evde bira