folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Büyükanıt"A 1 Milyon Ytl"Lik Müthiş Emeklilik Hediyesi

Büyükanıt"A 1 Milyon Ytl"Lik Müthiş Emeklilik Hediyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    pit10din bunu yazdı:
    -----------------------------

zumsuk bunu yazdı:
    boşuna tartışmaya gerke yok bu ülkenin %60 ının asker düşmanı olduğunu gös önüne alırsak ne anlatsak boş gelecek.Doğru askerler bunca sene bnoşuna yaşadı zaten kaldıralım tskyı..Kim lan TSK mış.Bizim paralarımızı yiyen kurum başka birşey dğeil..
    yaaww askere gitmemişsin etmemişsin zumsuk böyle uzaktan konuşması hoş geliyo

TSK kalksın diyen yok kardeşim ztn siyasetçi böyle dawranıyor diye askerin de böyle yapması gerekmez bunu söylemek istiyoruz :S

askere gitmeden  askerler hakkın bilşgi sahibi olamaz mıyız ?

Yani bu mantıkla burda siyaset tartışmamız saçma.Hatta askere gitmişseniz bile genelkurmay başkanı olmadığınız için yorum yapmanız saçma ?Ne alaka askere gitmek.Doğuya gidip yeterince gördüm askerleri, bir sürü akrabamızda var çocuklarının bi kaç senede bir taşınmasını biliyorum.

antikky şöyle bir oranlamaya bakalım

Türkiyede %47 var %35-40 ı zaten kafadan var.Bu ülkede komünist adam var, anti militarist adam var..%60 olmasada %50 lerde he herşeyi geç doğuyu biliyorsun zaten..40 çocuklu adamlar snein ailenin 2 bilemedin 3 çocuğu vardır..ADamlarda 40 çocuk.

Bunda götten atmaya yada tahminsel veriye gerek yok ne diyecek adam bilimsel oalrak evet ben askerlerden nefret ediyorum bnei sevmedi olarak işaretle mi diyecek ?

Askerin yaptığı birşey yok genelkurmay başkanına hediyegelmiş alır yada almaz o onun seçimi.Hediye ?MEclistekiler gibi yolsuzluk iddası yok birşey yok..

Sne emekli oldun ben sana bütçem dahilinde saat verdim sen e kardeşim meclistekiler yapıyor ben yapmayayım demen ne kadar saçmaysa buda o kadar saçmadır. Görünüşte demokratik ülke özgür ülke.

Fakat askerler normal bir insan gibi parti kurar karşı çıkarsınız, normal insan gibi hediye gelir karşı çıakrsınız.Hani herkes eşitti, dmeokratik ti ?Şimdi bu adam o hediyeyi alsa şerefsiz mi olacak ?Hırsız mı olacak ?

Adama doğuş grubundna yollamışlar.Bu işte kalkıp meclistekiler şerefsiz böyle yapıyor askerde ypamasın diyecek birşey yok..Kalkıp bas bas asker şunu yapmaz, asker aprti kuramaz diyorsunuz fark ettiniz mi ama burası hem özgür ve herkesin eşit olduğu bir ülke hemde adamlar emekli.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    Kaç asker çocuğu arkadaşınız yada asker tanıdığınız var da onların hayatları hakkında fikir sahibisiniz. Lojmanda kalıyorlar diye kral gibi yaşar mı oldular. Okul çağından beri eşşek gibi çalışıpta kazıyarak geldiği bu mevkide, koşulsuzca vatana hizmet ederek aldıkları 2.500 ytl mi batıyor gozunuze. Bu adamlar asker olmayı seçmeyipte askeriyeye girdiği puanla mühendis olup 5.000 ytl de kazanıyor olabilirdi. nerede bunun kebap yanı anlamış değilim.

tanrı türkü tskdan ve türk polisinden korusun :D

hemen yatmayin ajitasyona. bal gibide kaymak tabakasidir.

bir tanıdıgımız vardı kadının kocası subay ogulları nerde yaptı askerliğini biliyormusunuz? oturdukları lojmanda kapıcı olarak yaptırdılar.

ayrıca kamu kuruluşlarındaki mühendisler max 1.500 ytl alıyor kıdem ve derecesine göre. özel sektör nedurumda bilmiyorum ama benim staj yaptıgım fabrikada da mühendis 2.800 - 3.000 ytl arası maaş alıyordu

hani asker 2.500 ytl alıyor ama adamın harcamasıda yok ki lojmanından tut, yazın girdigi havuzuna sosyal tesisine, konaklamasına kadar beleş

benim için terörün başka bir anlamı var oda devletin, kafasınsaki bir planı hayata geçirebilmek için, kamuoyunu yönlendirme teknigidir. pkk üzerindende iyi cepler dolduruldu ve ölenlerde yine marabanın, şunun bunun...halkın evladı. ama bununda üstesinden gelindi :D neylemi? şehitlik mertebesiyle cicim ne sandın? başka türlü halkı nasıl kontrol edebilirlerki, yine dünya üzerindeki en eski siyaset yöntemine başvurularak bu işin içinden cıkıldı yani dine.

atı alan üsküdarı geçti anlıyacagınız. 

size bol sohbetler. ne mutlu düzülüyorum diyene

bassinyourface
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    %47 hakkında fikrin olduğunu sanmıyorum zumsuk,o halk aç,umudu olan halk 35-40 ı neye göre söylüyorsun?Kafandan durmadan rakam çıkıyor hoca,götten rakam sallama inceliği varsa anlat bizde bilelim.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek
    12 silindir ohaaaa

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    morportakal bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:
    Kaç asker çocuğu arkadaşınız yada asker tanıdığınız var da onların hayatları hakkında fikir sahibisiniz. Lojmanda kalıyorlar diye kral gibi yaşar mı oldular. Okul çağından beri eşşek gibi çalışıpta kazıyarak geldiği bu mevkide, koşulsuzca vatana hizmet ederek aldıkları 2.500 ytl mi batıyor gozunuze. Bu adamlar asker olmayı seçmeyipte askeriyeye girdiği puanla mühendis olup 5.000 ytl de kazanıyor olabilirdi. nerede bunun kebap yanı anlamış değilim.

bir tanıdıgımız vardı kadının kocası subay ogulları nerde yaptı askerliğini biliyormusunuz? oturdukları lojmanda kapıcı olarak yaptırdılar.

ayrıca kamu kuruluşlarındaki mühendisler max 1.500 ytl alıyor kıdem ve derecesine göre. özel sektör nedurumda bilmiyorum ama benim staj yaptıgım fabrikada da mühendis 2.800 - 3.000 ytl arası maaş alıyordu

hani asker 2.500 ytl alıyor ama adamın harcamasıda yok ki lojmanından tut, yazın girdigi havuzuna sosyal tesisine, konaklamasına kadar beleş

benim için terörün başka bir anlamı var oda devletin, kafasınsaki bir planı hayata geçirebilmek için, kamuoyunu yönlendirme teknigidir. pkk üzerindende iyi cepler dolduruldu ve ölenlerde yine marabanın, şunun bunun...halkın evladı. ama bununda üstesinden gelindi :D neylemi? şehitlik mertebesiyle cicim ne sandın? başka türlü halkı nasıl kontrol edebilirlerki, yine dünya üzerindeki en eski siyaset yöntemine başvurularak bu işin içinden cıkıldı yani dine.

her asker lojmanda kalıyor tabi tabi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı:
    %47 hakkında fikrin olduğunu sanmıyorum zumsuk,o halk aç,umudu olan halk 35-40 ı neye göre söylüyorsun?Kafandan durmadan rakam çıkıyor hoca,götten rakam sallama inceliği varsa anlat bizde bilelim.

ee %2 mi sevmiyor ??Tamma hoca sen kendi fikrini söyle ben kendi fikrimi söyliyeyim.

%47 likler o zaman şerefsiz ben karnımı doyurayım açlığımı gidereyimde ülke satılırsa satılsın diye mi düşünüyor ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    morportakal bunu yazdı:

DkN bunu yazdı:

her asker lojmanda kalıyor tabi tabi.

tamam varsın kalmasın. varsayalım askerler normal bir yaşam sürsün ama şunu artık anlamamız lazım; 90lardan beri kontrolden cıkan ülkelerin silahlanma yarışı ve güvenlik paranoyası yüzünden insanlar orduların elinde oyuncak olmuştur. korumak için güvenlik kafesine konan insanlara bırakın mutluluk, özgürlük bile verilemez. askeri harcamalarda tartisilan konulardan bir tanesi de askeri harcamalarla ekonomik buyume arasinda olan iliskidir. Amerika gibi ulkelerde bu iki degisken arasinda pozitif bir iliski vardir cunku askeri harcamalar ve odenen ucretler yurticinde kalir. turkiyede ise durum farkli, askeri harcama yaptigimiz zaman bu genellikle ithalat yaparak gerceklesiyor. o yuzden de bu acidan milli geliri azaltici bir etki yapiyor

bassinyourface
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek
    abi merak ettim arabanın marka ve modeli ne?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

sirfaksu bunu yazdı:

doğuş grup olduğuna göre ya volkswagen yada lada :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

sirfaksu bunu yazdı:

doğuş grup olduğuna göre ya volkswagen yada lada :D

volkswagen diye düsündüm ama arabanın arkasındaki logo daha çok audi ye benziyo.

Toplam Hit: 5832 Toplam Mesaj: 64